Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 325 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Je organ len hobby?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Je organ len hobby? Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 08 09, 2009, 9:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Naozaj tu treba rozlíšiť či niekto hrá takpovediac zo zábavy len to čo mu vyhovuje,a samozrejme je pre neho odmenou aj to že mu niekto dovolil si zahrať na organe a medzi organistom ,ktorý to už berie ako svoju povinnosť a v nedeľu ho čakaju 2 alebo 3 sv.omše.Cez týždeň do 17.00 v práci prísť domov pobozkať 3 al.4. deti, prípadne manžela , manželku,sadnuť doma za organ dačo precvičiť a letieť do kostola.Nehovorím o sviatkoch - Vianoce - Veľká noc - odpust.Tú námahu
nevidí nikto len najbližšia rodina.Iní to oceniť nevedia.(Česť výnimkám.)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
František
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 01. 2008
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: 30 09, 2009, 23:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja hravam uz treti rok a za cely cas som dostal dokopy 500 korun slovenskych ako ,,pozornost od knaza" na konci kalendarneho roka.
Okrem toho sa mi stava, ze hram svadbu a potom mi mladomanzelia pred kostolom povedia: Jasneeee, zaplatime ti dame ti aj 20 eur, sak treba dat aj organistovi, ale vies teraz mame hostinu tak ti dam inokedy" a odvtedy sa uz neozvu. Very Happy takze som sa ako male dieta nechal uz viackrat nachytat. No a okrem tohto chodim hravat svadby do blízkeho mesta a musim povedat, ze tam to mam aj patricne zaplatene, kedze som ako brigadnik na dohodu. Takze asi tak...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
ludmilag
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 11. 2009
Príspevky: 34
Bydlisko: Lipt. Lúžna

PríspevokZaslal: 04 01, 2010, 14:28    Predmet: Odpovedať s citátom

...uff tak teda 50, 100za 1 sv.omsu je teda...myslim si ze aj dost...aj ked ludia ...za jednu hodinu beru dajme tomu 80 sk hej taka upratovacka na hodinu,pritom robi rukami,a my musime trpiet zimu v kostole,rozne pocasia...trpiet...ked musime spievat so zachripnutym hlasom a pod.myslim si ze je to tiez dost velka nespravodlivost Shocked
ja ako kantorka...v nasej obci...sa mozem aj stazovat aj nie, nazor ze organista ma hrat zadarmo...stym vobec nesuhlasim,a to uz z toho dovodu,kolko sa tom nadrieme,nikto si ani len nevsimne kolko nam treba cvicit piesne,a to enhovorim o zalmoch,navyse ked je niekto samouk na organe...a chodi na klavir pomaly 4 roky,co sa tyka pohrebov nemozem sa stazovat,od rodin teda nedostavam...malokedy sa to stane...rppadne su to len dva eura:D co sa ludia teda prekonavaju:D...ale knaz zo ,,zvonceka" vacsinou dava zo taky ch 7 euro a cos a tyka kaplana ten dava dva eura...kazdemu...aj ministrantom a organistke no neviem ako sebe...a to tiez len vtedy ked ho pockas v sakristii kym pride z domu smutku a z cintorina...no niekedy je to uz normalne trapne-ten pocit-myslim..-a co sa tyka svadieb tak to teda uz vobec nemame zaplatene...a myslim si ze to yb malo ybt najviac,pretoze tam mam najvacsie nervy hlavne na pochod...a uz len ten pocit aby som nepokazila krasny ich den ,,D,, svojou hrou Embarassed
este sa chcem spytat...platia vam iba koncom roka?...alebo aj v priebehu alebo po sv.omsi? alebo...?minuly rok som dostala ked som to zratala dokopy,cinilo to 500sk na osobu za cely rok...no tento rok sa nemozem stazovat...100 euro plus aj pohreby...a myslim si tiez ze by sa malo presne a jasne stanovit...co kolko za kolko a za co...a nielen na dobrej voli knaza alebo ludu...ved tjez je to praca...
aj ked niektori to beru ako aj hobby,,,...no vtedy je najlepsie ked ti knaz povie ved je to tvoja povinnost nepojdes nikde....taaq teda to uz nie! co ymslite vy?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Hobby alebo zarobková činnosť? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14
Strana 14 z 14

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.26 sekúnd