Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 460 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Ktoré piesne z JKS sa vám nepáčia?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Ktoré piesne z JKS sa vám nepáčia? Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 25 02, 2010, 12:48    Predmet: Ktoré piesne z JKS sa vám nepáčia? Odpovedať s citátom

Pred časom som založil tému v ktorej ste písali svoje obľúbené piesne. Téma je už "mŕtva" preto je na čase založiť takúto:
Skúste sa zamyslieť, ktoré piesne z JKS sa vám nepáčia.
Napíšte tiež z akého dôvodu sa vám daná pieseň nepáči. (veľmi ohratá, nezáživná melódia, príliš náročná, jednoduchá, nezmyselné slová...)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 25 02, 2010, 17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa nepáčia niektoré vianočné, hlavne tie čo sú v podstate prebraté koledy.. ich melódia aj texty podla mňa nie sú moc korešpondujúce s liturgiou
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 10:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, o čo ti ide! JKS vznikol v r. 1937, dávno pred koncilom a teraz nemožno z dnešného pohľadu posudzovať vtedajšie texty. Tak isto po hudobnej stránke je poplatný svoje dobe a autorovi ako všetko historické. Takže dnes kritizovať je neadekvátne a neetické. Treba vychádzať z kontextu doby a okolností vzniku diela!

Ján
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mna sú všetky pekné niektoré viac niektoré menej, lebo či sú niektoré obohrané dokola alebo ako si napísal nezmyselné slová v niektorých piesňach.Môj názor je ,že všetky piesne majú svoj charakter a každá z nich je na Božiu chválu a oslavu Exclamation Tak ich hrajme s radosťou.



Miroslav Bereta Smile Very Happy Exclamation Very Happy


Naposledy upravil Trnovský mág dňa 26 02, 2010, 12:16, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 11:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ades napísal:
Neviem, o čo ti ide! JKS vznikol v r. 1937, dávno pred koncilom a teraz nemožno z dnešného pohľadu posudzovať vtedajšie texty. Tak isto po hudobnej stránke je poplatný svoje dobe a autorovi ako všetko historické. Takže dnes kritizovať je neadekvátne a neetické. Treba vychádzať z kontextu doby a okolností vzniku diela!

Ján

JKS sa nemá kritizovať? A prečo sa v ňom potom robia zmeny? Len tak? Bol som zástancom toho názoru, ktorý má myslím vačšina obyčajných ľudí - všetko je dobré. Ale pochopil som že to tak nieje. Zmeny v piesňach sa robia za účelom lepšieho pochopenia myšlienky piesne. Túto myšlienku dotvára hudba, ktorá sa mi nemusí páčiť.
Zamysli sa či sa ti všetkých 541 piesní v JKS páči. Ale pochybujem. To je niečo ako keď máš rád napr. Rock a počúvaš každú jednu pesničku a každá sa ti páči. - Nepoznám takého človeka. Ale keď si to s takou istotou napísal, neviem či si neni práve ty taký človek.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Mike Bennett
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 29
Bydlisko: Malinovo

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

303
Nasa 3-akordova babka ju hraje kazdu nedelu ako gratiarum (jedina vynimka je ked ja hram). Mad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 14:01    Predmet: Odpovedať s citátom

M Bennett napísal:
303
Nasa 3-akordova babka ju hraje kazdu nedelu ako gratiarum (jedina vynimka je ked ja hram). Mad


Vážený kolega!

Posudzovať Modlitbu sv. Ignáca priliehavo zhudobnenú M.Sch.Trnavským kritériami 3-akordovej babky je skutočne neadekvátne. Hovorme o notovom zápise v JKS. V mojom prostredí ju generácie s úctou a duchovným úžitkom spievajú.
Nie JKS 303 je nevhodná, ale skôr Váš názor. Chudák Maestro spolu so Svätcom sa musia v hrobe obracať.

Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Znovu musím reagovať. "Kolegovia", v tejto téme nejde o posudzovanie, ale iba o to, kto akú pieseň nemá rád. Tak prosím tých, ktorý nechápu podstatu debaty, aby na ňu nereagovali. Viacerých ľudí takýto postoj so strany zaregistrovaných na tomto fóre znechutí a už ho nikdy nenavštívia. Len si pozrite zoznam zaregistrovaných Idea Seriózna debata o danej téme je to čo si takýmto postojom ničíme! Základ je pochopiť o čo ide zakladateľovi témy! Ja som bol napr. zvedavý na vaše neobľúbené piesne a vy tu začnete hovoriť o neúcte k Trnavského dielu. Fakt je to smutné, že podaktorí, verím že rozumní ľudia na fóre sa správajú ako malé deti!
Len ako vzorovú ukážku dávam do pozornosti tento príspevok
Citácia:
303
Nasa 3-akordova babka ju hraje kazdu nedelu ako gratiarum (jedina vynimka je ked ja hram).
- takto som si to predstavoval
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ludmilag
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 11. 2009
Príspevky: 34
Bydlisko: Lipt. Lúžna

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
ades napísal:
Neviem, o čo ti ide! JKS vznikol v r. 1937, dávno pred koncilom a teraz nemožno z dnešného pohľadu posudzovať vtedajšie texty. Tak isto po hudobnej stránke je poplatný svoje dobe a autorovi ako všetko historické. Takže dnes kritizovať je neadekvátne a neetické. Treba vychádzať z kontextu doby a okolností vzniku diela!

Ján

JKS sa nemá kritizovať? A prečo sa v ňom potom robia zmeny? Len tak? Bol som zástancom toho názoru, ktorý má myslím vačšina obyčajných ľudí - všetko je dobré. Ale pochopil som že to tak nieje. Zmeny v piesňach sa robia za účelom lepšieho pochopenia myšlienky piesne. Túto myšlienku dotvára hudba, ktorá sa mi nemusí páčiť.
Zamysli sa či sa ti všetkých 541 piesní v JKS páči. Ale pochybujem. To je niečo ako keď máš rád napr. Rock a počúvaš každú jednu pesničku a každá sa ti páči. - Nepoznám takého človeka. Ale keď si to s takou istotou napísal, neviem či si neni práve ty taký človek.


ades....je v dnesnej dobe neeticke a neadekvatne kritizovat...preco kritizujes ty jeho ked zalozil tuto temu ?....mas nato to minimalne pravo...a ak sa nebude adminom pacit...oni sami ju zrusia...a ci to bolo pred 200alebo 100rokmi zalozene JKs...si myslim ze je jedno...tiez to boli ludia ktorí kritizovali...a boli rozní Smile tak sa snad mozme vyhjadrit i my ta nasa generacia......sice tymto forom k nicomu nedojdeme:)...no mozme sa zhodnut...co by sa mohlo zmenit ...a upravit...
uz samotna stranka organisti.sk hovori o ludoch...ktorí by mali byt inteligentnejší...a suhlasim stym ze sa tu niekto sprava ako male dieta...aaa je to znova tu...jednoducha tema...na ktoru ludia odpovedaju dost blbo a vzdy sa vyboci uplne niekde inde...no kam to potom smeruje?...
skusme sa vratit k zakladu...a neodporujme si...potom sa necudujme ze vsade su vady...a kvoli comu ??????...... Question Exclamation Confused
...piesne v Jks su velmi pekne...skoro vsetky sa mi pacia..teda co hravame u nas Smile...strasne vela piesni este nepoznam..kedze este len teraz zacinam...no co sa mi tak zatial najmenej paci bola asi ta 303...nie ani svojim zapisom...ani ,,akordovym,, podkladom...ale tym ze nase tetusky ju strasne tahaju a nevediaju spravne spievat...tak mozno len tolko Smile...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomas Socha
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 02. 2006
Príspevky: 286
Bydlisko: Kuzmice, Nová 363/ KE Nad Jazerom

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 15:42    Predmet: Odpovedať s citátom

dalsia uplne bludna tema... Very Happy
myslim, ze by nebolo na skodu, keby zakladanie novej temy musel odsuhlasit admin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 17:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Treba však rozlišovať, či sa vám nepači samotná pieseň, alebo až jej interpretácia.. bo 3 akordy čo hrá babka, nie je chyba piesne, ale organistu.. a že to ľudia naťahujú tiež..

Takže by bolo dobré, keby sa vyjadrujete čisto len k piesni ako skladbe a nie ako sa to všemožne hrá
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarioTantos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 05. 2008
Príspevky: 206
Bydlisko: Svätoplukovo

PríspevokZaslal: 26 02, 2010, 22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zase téma o ničom...a mimochodom 303 nie je vhodná na gratiarum, ale na sv. prijímanie...už to tu niekde spomínal R. Podpera...treba si radšej naštudovať čo kedy hrať...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 27 02, 2010, 9:02    Predmet: JKS Odpovedať s citátom

vážení všetci "kritici" JKS... Prosim Vas, pozerajte sa na seba a na úroveň Vašej hry na organe, a potom kritizujte JKS
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pampeliska
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 12. 2007
Príspevky: 40
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 02, 2010, 12:16    Predmet: Odpovedať s citátom

tato diskusia mi pride ako tragikomedia... Confused
_________________
Mária Macáková, už ne-organistka, Bratislava - Petržalka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu ICQ
ludmilag
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 11. 2009
Príspevky: 34
Bydlisko: Lipt. Lúžna

PríspevokZaslal: 27 02, 2010, 13:25    Predmet: Re: JKS Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
vážení všetci "kritici" JKS... Prosim Vas, pozerajte sa na seba a na úroveň Vašej hry na organe, a potom kritizujte JKS


Smile dobra poznamka Smile suhlasim s nou
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.24 sekúnd