Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 560 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Piesne-prstoklad
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Piesne-prstoklad
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 13:15    Predmet: Piesne-prstoklad Odpovedať s citátom

Prosím Vás mohli by ste mi poradiť ,ku ktorej piesni z JKS by som si mohol napísať prstoklad ,cezročnej ,t.jest na začiatok sv. omše ,prijímanie alebo na koniec.takej nenáročnej na prstoklad.
Vybral som si 288,303,344,a 260na pobožnosť. Niejake už viem zahrať-239,282,287,376 ale to nestačí, Razz Very Happy Razz Razz
A ešte nemáte niekto noty na ten slávnostný vstup čo sa hral v Levoči aj v Nitre, na odpustovej slávnosti ,myslím to s tými bubnami a trúbkami.Ak máte dajte do pokladničky.

S pozdravom:
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mlamanec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2008
Príspevky: 42
Bydlisko: Osikov

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ti môžem poradiť skús 241, 243(transponovonú do G dur Very Happy ) a trošku ťažšie 253, 246.
_________________
Maximilián Lamanec, organista vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Osikove
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tú 241 už tiež mám.A napríklad 256 je ťažká.A na prijímanie alebo záver sv.omše nevieš ,alebo neviete nejakú.. Question Very Happy Razz Very Happy
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mlamanec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2008
Príspevky: 42
Bydlisko: Osikov

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 20:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No na prijímanie tie ľahké už máš skús ťažšie napr. 291, alebo 285 ale to je h mol no a na záver už asi iba 414.
_________________
Maximilián Lamanec, organista vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Osikove
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 21:55    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ešte asi taká klasika 332 Very Happy a na vstup Bože svetov, Svätú obeť
na prim. Ach vitaj vitaj nám, Pred tebou, Radosťou oplývam, Tebe žijem, Ježiš Ježiš
na koniec tiež obľúbená Anjelským pozdravením, Radosťou je moje srdce, Pred vekmi zvolená, Ó Mária bolestivá, Počúvajte vrúcny hlas, Stotisíc ráz ťa tu pozdravujeme... to asi tak tie najľahšie/najspievanejšie
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 22:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tá 285 sa u nás nespieva.Ked sa môžem ešte opýtať tá 270 v C-dure čo je v pokladničke je ľahšia ako v JKS Question Alebo 273,525,344,377 nepatria medzi ľahšie piesne Question Prepáčte že sa až toľko vypytujem ,ale veľmi ma to zaujíma,lebo budem hrať sv. omšu asi každú stredu to máme ráno -spievajú sa len piesne všetko ostatné sa recituje.Aspoň ,aby som mal z každého druhu po 3 piesne,aby som ich mohol striedať.Ja viem že na začiatočníčka je to veľa ale chcem sa potrápiť viac ,aby som aspoň o niečo viac vedel.

S pozdravom:
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zuzu88
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 02. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: Sihelné

PríspevokZaslal: 07 07, 2010, 23:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem. Podľa môjho názoru, najľahšie na hranie sú tieto (z tých, čo sa spievajú u nás) : Vstup - 236, 238, 239, 241, 253, 259.
Prijímanie: 265 (v F), 269 (v F), 273, 282, 283, 288, 295, 300, 303. (ešte 287, 291 a 525 - ale tie hrávame na gratiarum).
Záver: 337 (v G), 347, 376, 377, 404, 414, 415.
Aspoň s týmito som postupne začínala ja. Niektorá pasáž sa aj v týchto nájde možno trošku ťažšia, ale dá sa s nimi celkom úspešne popasovať. A neskôr sa pridajú aj ostatné, ťažšie...
Prajem veľa chuti a síl do cvičenia... Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mlamanec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2008
Príspevky: 42
Bydlisko: Osikov

PríspevokZaslal: 09 07, 2010, 9:15    Predmet: Odpovedať s citátom

zuzu88 napísal:
Pozdravujem. Podľa môjho názoru, najľahšie na hranie sú tieto (z tých, čo sa spievajú u nás) : Vstup - 236, 238, 239, 241, 253, 259.
Prijímanie: 265 (v F), 269 (v F), 273, 282, 283, 288, 295, 300, 303. (ešte 287, 291 a 525 - ale tie hrávame na gratiarum).
Záver: 337 (v G), 347, 376, 377, 404, 414, 415.
Aspoň s týmito som postupne začínala ja. Niektorá pasáž sa aj v týchto nájde možno trošku ťažšia, ale dá sa s nimi celkom úspešne popasovať. A neskôr sa pridajú aj ostatné, ťažšie...
Prajem veľa chuti a síl do cvičenia... Wink
Áno sú najľahšie ale začať treba s tými "najľahšími z najľahších". A k tým transponovaným: neviem ale mne sa hrá lepšie v G ako v F. A k tej 270 je ľahšia ale v Es lepšie zneje.
_________________
Maximilián Lamanec, organista vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Osikove
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JakubFazik
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 06. 2008
Príspevky: 180
Bydlisko: Petržalka - Háje

PríspevokZaslal: 10 07, 2010, 15:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja uplne prva piesen bola 288 - prstoklad mi trval vyse 2hodin (fakt bolotazke si vybrat z velkeho mnozstva variantov pre kazdy takt),ale nohoklad (moj prvy,ktory som si pisal) menej nez 20minut ... a potom uz to islo pri dalsich piesnach ovela rychlejsie ...
A potomudajne clovekpride do stavu, kedy "otvori a hned hra" ...uvidim :/

A z omsovych sa dobre robiprstoklad na 238 (moja prva omsova) - odporucam.
_________________
Smile Smile Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.24 sekúnd