Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 299 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - ZALM
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
ZALM Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
luki93
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 07. 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Prešovský kraj

PríspevokZaslal: 16 07, 2010, 16:59    Predmet: ZALM Odpovedať s citátom

Chcel by som sa opytat ci niekto nema noty (zalmu), ktory sa speival na omsi ....ked novy KE arcibiskup bol uvedeny do URADU!!!!!!!!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 17 07, 2010, 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Že je pekný Exclamation Exclamation Exclamation Ja som bol nesmierne šťastný, že odznel. Autorom je J. Veľbacký a bol uverejnený v Adoramus Te 4/2008.
Ináč ak vás už nudí ten nápev z LS II, oživiť sa dá aj responzóriom, ktoré je vzadu v LS I pri tomto žalmovom nápeve, má nádhernú melódiu a atmosféru. Pôvodný sa mi zdá strašne "opotrebovaný".
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luki93
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 07. 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Prešovský kraj

PríspevokZaslal: 17 07, 2010, 14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

.... bolo by mozne mi ho psolat na e-mail ????
luki93@azet.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 17 07, 2010, 20:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Rudolf Seman napísal:
Že je pekný Exclamation Exclamation Exclamation Ja som bol nesmierne šťastný, že odznel. Autorom je J. Veľbacký a bol uverejnený v Adoramus Te 4/2008.
Ináč ak vás už nudí ten nápev z LS II, oživiť sa dá aj responzóriom, ktoré je vzadu v LS I pri tomto žalmovom nápeve, má nádhernú melódiu a atmosféru. Pôvodný sa mi zdá strašne "opotrebovaný".


A ktorý ž.n. to je?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
racional16
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 05. 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 7:59    Predmet: A inaugurácii arcibiskupa v KE Odpovedať s citátom

Určite je to zaujímavý nápev na Žalm 23.
Zaujímavým bolo spracovanie tohto nápevu p. prof. Jozefom Šátkom. No Jurajovi Lexmanovi nevyhovoval a namiesto neho (a nie v jednom prípade) nasadil svoje nápevy, kde často ide text jedným smerom a melódia opačným. V poslednom čísle Adoramus Te je príspevok o spracovaní misálových výziev kňaza a odpovedí ľudu. Paradox!!!! My nemáme spracovaný slávnostný nápev prefácie (tie tri vzadu nepočítam).
V príprave pontifikálnej sv. omše mi chýbal práve slávnostný nápev prefácie a Eucharistická modlitba I. Ešte vždy také uhýbanie požiadavkám misála a
povahe liturgie, pretože šlo o udalosť, ktorá mala byť dotiahnutá viacej.
Žiaľ, ako mi v Košiciach v ten deň povedali priatelia, v Katedrále sv. Alžbety nie je profesionálne kvalifikovaný regenschori!!! Nechcem stále tomu veriť,
ale pridávali aj ďalšie informácie a tie moje pochybnosti vyvrátili.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 9:02    Predmet: Re: A inaugurácii arcibiskupa v KE Odpovedať s citátom

racional16 napísal:
Určite je to zaujímavý nápev na Žalm 23.
Zaujímavým bolo spracovanie tohto nápevu p. prof. Jozefom Šátkom. No Jurajovi Lexmanovi nevyhovoval a namiesto neho (a nie v jednom prípade) nasadil svoje nápevy, kde často ide text jedným smerom a melódia opačným. V poslednom čísle Adoramus Te je príspevok o spracovaní misálových výziev kňaza a odpovedí ľudu. Paradox!!!! My nemáme spracovaný slávnostný nápev prefácie (tie tri vzadu nepočítam).
V príprave pontifikálnej sv. omše mi chýbal práve slávnostný nápev prefácie a Eucharistická modlitba I. Ešte vždy také uhýbanie požiadavkám misála a
povahe liturgie, pretože šlo o udalosť, ktorá mala byť dotiahnutá viacej.
Žiaľ, ako mi v Košiciach v ten deň povedali priatelia, v Katedrále sv. Alžbety nie je profesionálne kvalifikovaný regenschori!!! Nechcem stále tomu veriť,
ale pridávali aj ďalšie informácie a tie moje pochybnosti vyvrátili.

no ešte mne chýba aj tretí nápev na prefáciu (viď tento - http://www.youtube.com/watch?v=_JlPxtvxpiE&feature=related )
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
luki93
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 07. 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Prešovský kraj

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 9:30    Predmet: Odpovedať s citátom

nechajme polske napevy v POSLKU.....spievajme radsej slovenske....

A pocuvajte nemate ADOREMUS TE v ktorom je ten zalm??hm?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 10:09    Predmet: Odpovedať s citátom

nie je to žiadny POĽSKÝ nápev... je to nápev SOLEMNIORI, teda najslávnostnejší nápev. Niektorí starší kňazi ho vedia, žiaľ, v misáli ho asi nenájdeme. Kto chce tieto nápevy mať, nech si stiahne vydanie Rímskeho misálu z pred roku 1965.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodom - Česi majú svoj nápev na prefáciu, ale na Slovensku nemáme žiadne slovenské nápevy, spievame obyčajný gregorián, na ktorý sme násilne adaptovali naše texty.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Mimochodom - Česi majú svoj nápev na prefáciu, ale na Slovensku nemáme žiadne slovenské nápevy, spievame obyčajný gregorián, na ktorý sme násilne adaptovali naše texty.

no môj osobný názor: neviem že či by to bolo najsprávnejšie mať také nápevy všelijaké veď gregorián je pekný Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 10:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
nie je to žiadny POĽSKÝ nápev... je to nápev SOLEMNIORI, teda najslávnostnejší nápev. Niektorí starší kňazi ho vedia, žiaľ, v misáli ho asi nenájdeme. Kto chce tieto nápevy mať, nech si stiahne vydanie Rímskeho misálu z pred roku 1965.

nie len už starší aj už aj mladší Smile mal som ho možnosť už počuť tri krát Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
racional16
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 05. 2010
Príspevky: 13

PríspevokZaslal: 21 07, 2010, 23:03    Predmet: Doplnenie myšlienky Odpovedať s citátom

Ozaj neide o poľský nápev prefácie, pretože v Rímskom misály to je (slovenský preklad ho ale nemá).
Bratia Česi zásluhou úžasného vdp. prof. P. Josefa Olejníka má od roku 1967 kompletne vypracované spevy ordinária sv. omše a to zahŕňa aj
nápevy modlitieb kňaza, slová premenenia vo všetkých Eucharistických modlitbách. Prosím, kde okrem Lendaku sa slová premenenia u nás spievajú???
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 22 07, 2010, 6:09    Predmet: Re: Doplnenie myšlienky Odpovedať s citátom

racional16 napísal:
Ozaj neide o poľský nápev prefácie, pretože v Rímskom misály to je (slovenský preklad ho ale nemá).
Bratia Česi zásluhou úžasného vdp. prof. P. Josefa Olejníka má od roku 1967 kompletne vypracované spevy ordinária sv. omše a to zahŕňa aj
nápevy modlitieb kňaza, slová premenenia vo všetkých Eucharistických modlitbách. Prosím, kde okrem Lendaku sa slová premenenia u nás spievajú???

ja som ich tiež počul spievať vo vedlajšej dedine kde bol zastupovať cudzí farár Very Happy celý kostol sa naplašil keď to začal spievať Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 22 07, 2010, 9:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď som hrával vo veľkom Šariši, tak slová premenenia spievali všetci traja kňazi, z toho jeden bol novokňaz, druhý mal cc 15 rokov služby a tretí toho roku oslavoval 40tku kňazstva.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
gabbyka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2009
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: 22 07, 2010, 18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

mám Adoramus Te 4/2008, sú tam žalmy, asi 8, neviem, ktorý presne chcete, ale môžem naskenovať, dáte mi vedieť, ktorý presne chcete? Asi zo štyri sú pekné, "spievateľné" ... rada preskenujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.22 sekúnd