Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 964 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Neprestávajúco hrajúca píšťala
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Neprestávajúco hrajúca píšťala
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 29 07, 2010, 21:04    Predmet: Neprestávajúco hrajúca píšťala Odpovedať s citátom

Požehnaný večer drahý kolegovia organisti a kolegine organistky ,mám taký problém ,že ked som hral včera čiže v stredu na organe na sv, omši o 7:00 hod.,tak po sv. omši som si vyskúšal zahrať pieseň s pedálom-O Pomocnica... a ešte pedálové cvičenia z organovej školy asi zo 3. Ešte nehrám s pedálmi na sv.omši len sa učím.Stalo sa to že po tom čo som skončil hrať ostal visieť ton f1 v pedáli v registre subsbas potom som napísal sms nášmu organistovi čo sa stalo a on napísal, že tam zvykne ostávať ton f,ale ked sa zo dva razi stlačí tak prestane.Môj kolega organista teraz hlavný v našej farnosti hral dnes o 18:30 sv, omšu a tá f1 tam vždy hrala po sv. omši som išiel za nim hore.Tá píšťala aj tak neprestala hrať tak sme išli dovnútra pod píšťali potom som prehral celú pedálnicu a on dával pozor ktorá píšťala to je.Problém je v tom že sa ventil nezatvoril čiže je poškodený miešok.Chcem sa opýtať či neviete kde sa dá zohnať/kúpiť alebo nejako opraviť. Question Sad Surprised Crying or Very sad Very Happy


Vrelá vďaka za odpovede vaš kolega:
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 29 07, 2010, 22:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy mate výpustku? Pokiaľ miešok je vidno t.j. da sa odlepiť, tak ho opatrne z nožikom odstrante od listy zmerajte rozmery určite vám niekto z fora bude ochotny jeden vyrobitť a poslať poštou (u organara to stoji podľa veľkosti od 30c do 1,5€). Pokilaľ miešky nie je vidieť tak sú zabudovane v píšťalnici a môžu bvbyť zložitejšie konštruované a to sa musí vybrať von celý register rozobrať opraviť a poskladat. Ja mam podobny problem - v pedaly nehrá jeden tón ale bojim sa pustiť do rozoberania lebo by som to pravdepodobne nezvladol...na to asi už zavolať organara... Ak to nie je výpustka ale tlak - kuželka, tak skus vyriahnuť rurku s lišty malo by to prestať hrať a netesnosť bude asi v hr. stole...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 30 07, 2010, 10:43    Predmet: Odpovedať s citátom

djmayo napísal:
Vy mate výpustku? Pokiaľ miešok je vidno t.j. da sa odlepiť, tak ho opatrne z nožikom odstrante od listy zmerajte rozmery určite vám niekto z fora bude ochotny jeden vyrobitť a poslať poštou (u organara to stoji podľa veľkosti od 30c do 1,5€). Pokilaľ miešky nie je vidieť tak sú zabudovane v píšťalnici a môžu bvbyť zložitejšie konštruované a to sa musí vybrať von celý register rozobrať opraviť a poskladat. Ja mam podobny problem - v pedaly nehrá jeden tón ale bojim sa pustiť do rozoberania lebo by som to pravdepodobne nezvladol...na to asi už zavolať organara... Ak to nie je výpustka ale tlak - kuželka, tak skus vyriahnuť rurku s lišty malo by to prestať hrať a netesnosť bude asi v hr. stole...


Je to pneumatika od Kutnej Hory ,dvoj manuálová+ped.,asi 40ročná.a čo som tam trocha nahliadol tak som tam miešok nevidel.Skúsim sa skontaktovať s mojim pánom učiteľom on predsa len vie viac toho dokopy ako ja. Very Happy Razz Nevidno všetky miešky ,ale len niektoré .a tie v tom basovom rade vidno tak sa to pokúsime niekedy vybrať a potom zmerať a dúfam že tu budú ochotný ľudia a pomôžu nám.

S pozdravom váš kolega:
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.10 sekúnd