Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 445 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Skalka
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Skalka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jan1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 08. 2009
Príspevky: 60
Bydlisko: Bratislava/Wien

PríspevokZaslal: 19 07, 2010, 11:10    Predmet: Skalka Odpovedať s citátom

Pozdravujem

Ako hodnotíte prenos omše z púte na Skalke pri Trenčíne? Vysielala to stv v nedeľu 18.07.2010 o 10:30 ako priamy prenos. Ja som rodák z Trenčína hoci tam nebývam už 15 rokov nikdy som nevynechal túto púť až tento rok a nemal som ani možnosť ju pozerať v tv.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
martin novosad
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 02. 2007
Príspevky: 5
Bydlisko: Trencin Istebnik

PríspevokZaslal: 19 07, 2010, 19:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ako lokalpatriot (ale keby aj nie) musim povedat ze to bolo dost dobre, tu mi dokonca nejak velmi nevadi ani dychovka. spev, zbor, hranie moc ok.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 22 07, 2010, 20:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Zas dostanem, že som necitlivý, a že oni sa predsa snažili, a že to bolo na Božiu chválu, ale nedá mi to... Z môjho laického pohľadu mi prekážalo viac vecí:
1. dychovka hrala usmrcujúcim tempom, toto má byť vzor spevu JKS? takýmto tempom sa dajú na jeden nádych zaspievať max. dve slabiky. Kto bude oponovať počtom zhromaždených, a že to je tempo adekvátne a dôstojné, nech si vypočuje tempo piesní v omši z púte v Šaštíne 15.9.2009 (a to už nespomínam brilantného organistu - M. Bako, v exteriéri nutné zlo - ale aspoň digitálny organ, dychvyrážajúce improvizácie a pod.)
2. syntetizátor na sprevádzanie pri omši, ktorá je v priamom prenose??? nehorázne!
3. Pieseň na In bol čo za skvost? Harmonizácia a lá Joži-báči Šusterbas, melódia maximálne primitívna... Vhodná akurát do Hudobných pozdravov Shocked Shocked Shocked
4. Skutočne sa za vrchol krásy považuje Celtic Aleluja? (oponenti nech si pozrú a posúdia interpretáciu Aleluja v omši z Dómu sv. Martina 1.1.2010 event. zo spomínanej púte v Šaštíne 15.9.2010)
5. JKS 256/Of. Z rúk svojho kňaza je nevhodná pre ofertórium, predbieha udalosti - viac na tomto fóre opakovane a v sekcii Články - Piesne z JKS vhodné pre pokoncilovú liturgiu.
Stále tvrdím, ak nemáme liturgiu na úrovni, nepchajme ju silou-mocou do telky

Napriek uvedenému ma prekvapilo vekové zloženie zboru a interpretované skladby, v tejto liturgii mi nevadila ani "hitovka" Spolu s vínom a chlebom, aj keď 2. strofa je v rozpore s obsahom Ofertória, viac na tejto stránke v sekcii články.
Pri tejto piesni mi nedá nespomenúť, koľko verzií s rôznymi odchýlkami som už počul, je to preto, že "mládežnícka" hudba sa šíri ušami nie notami...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 15:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Rudolf Seman napísal:
Pri tejto piesni mi nedá nespomenúť, koľko verzií s rôznymi odchýlkami som už počul, je to preto, že "mládežnícka" hudba sa šíri ušami nie notami...

Ja zase dostanem, že zase sa zastávam mládežníkov. Ale niektorí by boli prekvapení, že aj "Lájošbačikovia" takto donášali JKS z miest. Zašli do mesta na omšu, zapáčila sa im niektorá JKS ale keďže noty nepoznali, svojich ľudí naučili spievať s odchýlkami, či rytmickýcmi, či melodickými, nehovoriac o harmonickom zohizdení. Mám to z ústneho podania pamätníkov.

Ďalšou zaujímavosťou je aj spievanie niektorých JKS na nápevy iných JKS, napr. JKS210 sa, Rudolf, vo vašej dedine spievala na nápev JKS257 Wink
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Joozi napísal:

Citácia:
Ale niektorí by boli prekvapení, že aj "Lájošbačikovia" takto donášali JKS z miest. Zašli do mesta na omšu, zapáčila sa im niektorá JKS ale keďže noty nepoznali, svojich ľudí naučili spievať s odchýlkami, či rytmickýcmi, či melodickými, nehovoriac o harmonickom zohizdení. Mám to z ústneho podania pamätníkov.


U nás to stále takto funguje (piesne neprináša organista, ale babky). Evil or Very Mad
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 31 07, 2010, 11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Rudolf Seman napísal:
Pri tejto piesni mi nedá nespomenúť, koľko verzií s rôznymi odchýlkami som už počul, je to preto, že "mládežnícka" hudba sa šíri ušami nie notami...

Ja zase dostanem, že zase sa zastávam mládežníkov. Ale niektorí by boli prekvapení, že aj "Lájošbačikovia" takto donášali JKS z miest. Zašli do mesta na omšu, zapáčila sa im niektorá JKS ale keďže noty nepoznali, svojich ľudí naučili spievať s odchýlkami, či rytmickýcmi, či melodickými, nehovoriac o harmonickom zohizdení. Mám to z ústneho podania pamätníkov.

Ďalšou zaujímavosťou je aj spievanie niektorých JKS na nápevy iných JKS, napr. JKS210 sa, Rudolf, vo vašej dedine spievala na nápev JKS257 Wink

Ja o tom viem, že JKS sa šírila "ušným" podaním, veď doteraz odstraňujem niektoré následky. Hlavne v melizmách... Laughing Ale to už je našťastie za nami... Kdežto v prípade "mládežníckych" to, bohužiaľ, stále platí Exclamation
...A to s tou 210 u nás, to je novinka, ale neprekvapuje ma.
Babky pri "spontánnom prejave" spievajú mnoho piesní na nápevy iných piesní...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd