Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 508 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - ZALM
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
ZALM Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 22 07, 2010, 19:23    Predmet: Odpovedať s citátom

gabbyka napísal:
mám Adoramus Te 4/2008, sú tam žalmy, asi 8, neviem, ktorý presne chcete, ale môžem naskenovať, dáte mi vedieť, ktorý presne chcete? Asi zo štyri sú pekné, "spievateľné" ... rada preskenujem


autorské práva????????????????????????????????????????????????
povolenie voľnej šíriteľnosti od autora?????????????????????????????
Question Question Question Question Question Question Question Question Question

môžem oskenovať je nepomerne ľahšie ako mať hudobnú invenciu, vybrúsiť ju, harmonizovať, zapísať, korigovať a vydať...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mlamanec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2008
Príspevky: 42
Bydlisko: Osikov

PríspevokZaslal: 23 07, 2010, 9:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Keď som hrával vo veľkom Šariši, tak slová premenenia spievali všetci traja kňazi, z toho jeden bol novokňaz, druhý mal cc 15 rokov služby a tretí toho roku oslavoval 40tku kňazstva.

Náš predchádzajúci duchovný otec spieval tieto slová premenenia na veľké sviatky a pamätám si aj ten "tonus soleminoris" ktorý spieval na veľkú noc.
_________________
Maximilián Lamanec, organista vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Osikove
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
gabbyka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2009
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: 23 07, 2010, 22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Rudolf Seman napísal:
gabbyka napísal:
mám Adoramus Te 4/2008, sú tam žalmy, asi 8, neviem, ktorý presne chcete, ale môžem naskenovať, dáte mi vedieť, ktorý presne chcete? Asi zo štyri sú pekné, "spievateľné" ... rada preskenujem


autorské práva????????????????????????????????????????????????
povolenie voľnej šíriteľnosti od autora?????????????????????????????
Question Question Question Question Question Question Question Question Question

môžem oskenovať je nepomerne ľahšie ako mať hudobnú invenciu, vybrúsiť ju, harmonizovať, zapísať, korigovať a vydať...



človeče... na zamyslenie, tu sa hľadajú noty, ak niekto má, dá, ak je niečo uverejnené v časopise a ja si to prefotím porušujem autorské práva? Ja to nepoužívam aby som sa tým obohatila, chcem to dať i pre Vás, aby i iní mohli mať, ktorí prístup k časopisu nemajú. Nebola vydaná kniha, aby som z nej šírila materiály, nepíšem pod noty svoje meno, ani nič podobné, takéto slová aké ste použili sú urážkou, myslíte si, že ako sa noty dostávajú medzi ľud? To akože teraz si ja mám písať vlastné noty? Ak chcem hrať v kostole? Ak napríklad prof. PhDr. ThDr. Amantius Akimjak PhD. napíše, znotuje pieseň, litánie alebo prefotí cudzie veci a pod. a rozdá nám to na stretnutí organistov, myslíte si, že porušuje autorské práva?
Takéto múdrosti, aké ste tu preukázali, môžte venovať svojím "poddaným", ale nie človeku, ktorého vôbec nepoznáte... Nechcem sa Vás dotknúť, ale vola to nevhodná pripomienka...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 24 07, 2010, 14:40    Predmet: Odpovedať s citátom

gabbyka napísal:
Rudolf Seman napísal:
gabbyka napísal:
mám Adoramus Te 4/2008, sú tam žalmy, asi 8, neviem, ktorý presne chcete, ale môžem naskenovať, dáte mi vedieť, ktorý presne chcete? Asi zo štyri sú pekné, "spievateľné" ... rada preskenujem


autorské práva????????????????????????????????????????????????
povolenie voľnej šíriteľnosti od autora?????????????????????????????
Question Question Question Question Question Question Question Question Question

môžem oskenovať je nepomerne ľahšie ako mať hudobnú invenciu, vybrúsiť ju, harmonizovať, zapísať, korigovať a vydať...


človeče... na zamyslenie, tu sa hľadajú noty, ak niekto má, dá, ak je niečo uverejnené v časopise a ja si to prefotím porušujem autorské práva? Ja to nepoužívam aby som sa tým obohatila, chcem to dať i pre Vás, aby i iní mohli mať, ktorí prístup k časopisu nemajú. Nebola vydaná kniha, aby som z nej šírila materiály, nepíšem pod noty svoje meno, ani nič podobné, ...


Nakoľko v tiráži Adoramus Te nie je nič bližšie uvedené ohľadom využívania materiálov, nemyslím, že je potrebný súhlas autorov, lebo neboli porušené ich práva.
To by sme Halmovú Vianočnú omšu nemohli vôbec spievať, lebo ten časopis neodoberá každý. Pre každého speváka treba noty atď...
Ináč tá príloha je vlastne určená na pripomienkovanie príspevkov, tak ako by sa to dalo bez ich prekopírovania? A čo potom naša pokladnička - je nelegálna?
Tu by chcelo niektoré veci objasniť odborníkmi, aby každý organista mal jasno ako postupovať v konkrétnych prípadoch.
Keď už ten nový Spevník ešte nemáme, tak aspoň nech poradia ako si môžeme s čistým svedomím pomôcť. Stačí jeden fundovaný príspevok a bude po probléme.

Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 25 07, 2010, 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

gabbyka napísal:
človeče... na zamyslenie, tu sa hľadajú noty, ak niekto má, dá, ak je niečo uverejnené v časopise a ja si to prefotím porušujem autorské práva? Ja to nepoužívam aby som sa tým obohatila, chcem to dať i pre Vás, aby i iní mohli mať, ktorí prístup k časopisu nemajú. Nebola vydaná kniha, aby som z nej šírila materiály, nepíšem pod noty svoje meno, ani nič podobné, takéto slová aké ste použili sú urážkou, myslíte si, že ako sa noty dostávajú medzi ľud? To akože teraz si ja mám písať vlastné noty? Ak chcem hrať v kostole? Ak napríklad prof. PhDr. ThDr. Amantius Akimjak PhD. napíše, znotuje pieseň, litánie alebo prefotí cudzie veci a pod. a rozdá nám to na stretnutí organistov, myslíte si, že porušuje autorské práva?
Takéto múdrosti, aké ste tu preukázali, môžte venovať svojím "poddaným", ale nie človeku, ktorého vôbec nepoznáte... Nechcem sa Vás dotknúť, ale vola to nevhodná pripomienka...

Piánko... Nikto Vám nekáže písať vlastné noty, väčšina z nás na to nemá...
Išlo mi len o to, že časopis ledva "žije", sú problémy s jeho vydávaním, čísla meškajú, vydavatelia žiadajú o úhradu predplatného, aby mohli vydávať ďalšie čísla... Každý môže mať k nemu prístup, stačí si ho predplatiť. Je v ňom mnoho, a nielen v notovej prílohe...
To je typické pre našu mentalitu - jeden kúpi a desiati si to okopírujú, lebo škoda investovať do vzdelania...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 25 07, 2010, 22:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Tento časopis som odoberal a keď začali chodiť čísla, kedy chceli, prestal som s tým. Zvyčajne prišiel materiál už v čase, keď bol nepoužiteľný, 3/4 tvorili prevzaté články a zvyšok zborové skladby. Na skupinu organistov sa takmer zabudlo (neviem, možno už sú na tom lepšie). Taký bol názor aj mojej učiteľky organu a ona ten časopis odoberala od začiatku. Je to škoda, neviem, kde je problém, ale mnoho menších farností nemalo z mnohých čísel absolútne nič.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 13:02    Predmet: Adoramus Te Odpovedať s citátom

Myslím, že by nebolo od veci, keby každý farský úrad predplatil Adoramus Te.
Určite by to pomohlo. Ja ho odoberám od počiatku, svoju hodnotu má.
Vyžadovalo by to aj lepšiu spätnú väzbu od redakcie. Niečo na spôsob listárne, názory organistov z terénu, nielen akademické články členov redakčnej rady.
Je tam veľa príspevkov na spôsob diplomoviek, štátnic, teoretických prác. Hlavne mladším, začiatočníkom, by mohol v poradni radiť skúsený organista-profesional v oblasti harmonizácie, skladby, improvizácie. Niečo podobne ako v českom Varhaníku záslužile konal prof.Korejs.V prílohe uviesť aj noty iných autorov z ľudu, nielen notoricky tých istých.
Lebo na našom fóre sa len predstihujeme v tom, kto je viac vzdelaný,kto koho viac tromfne. Moderátori miesto fundovaného poradenstva, upozorňujú povyšenecky na banálity. Kto je v téme, čo a ako má hovoriť. Osohu je niekedy pomenej. Chcelo by to viac skromnosti a pokory.
Som členom jedného poľského fóra pre organistov, závidim im ich spolupatričnosť a ochotu pomáhať si navzájom. Dokonca pri účastníkovi je záznam koľkokrát niekomu pomohol. Vážme si možnosť slobodne diskutovať a vymieňať si názory a materiály.
Vždy to tak nebolo.

Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 31 07, 2010, 11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek Beer napísal:
Fero napísal:
Na skupinu organistov sa takmer zabudlo (neviem, možno už sú na tom lepšie). Taký bol názor aj mojej učiteľky organu a ona ten časopis odoberala od začiatku.


Ja si dovolím napísať, že podľa mňa boli prvé štyri ročníky ( teda 1995 - 1999 ) veľmi dobré. Našli sa tam články o organárstve, o interpretácií JKS, veľa zaujímavostí.

Typujem, že už vtedy si kolegovia organisti chceli "prilepšiť" prefocovaním a kopírovaním. Vďaka tomu bolo málo predplatiteľov ( logika - ja si predplatím a desiatim to dám prefotiť ) a potom sa čudujeme, že časopis upadal. Nebolo z čoho nielenže tlačiť v termíne, ale ani z čoho odmeniť dobrovoľníkov, ktorí písali články a pod.

A to stálo jedno číso 35 Sk, dnes nie viac...

STO BODOV, FRANTIŠEK!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 31 07, 2010, 12:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Feri, v podstate máš pravdu, ale je potrebné si uvedomiť, že je to začarovaný kruh. Nebudem predsa kupovať časopis, z ktorého nemám taký úžitok, aký očakávam. Mám niekoľko ročníkov, niektoré sú super, no roky 2005, 2006, kedy som to prestal objednávať, už boli dosť oničom. POdľa môjho názoru. Rozbory žalmov, rozsiahle zborové skladby, resp. nová tvorba, ktorá je tiež na internete, žiadne predohry, o organoch takmer nič... A keď mi prišlo prvé číslo koncom leta, tak ma to mierne povedané trochu vytočilo... Mohli priložiť aspoň lístok s ospravedlnením, je to slušnosť, predsa sme platili vopred...
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.12 sekúnd