Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 440 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - svätý, svätý
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
svätý, svätý
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
andream
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 01. 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 06, 2010, 21:45    Predmet: svätý, svätý Odpovedať s citátom

Dobrý deň. Pred cca 18-timi rokmi som chodievala na sv. omšu do Katedrály v Banskej Bystrici. Vtedy sa tam Svätý, svätý hralo melodiou, ktorú som nenašla v liturgickom spevníku. Záverečné hosanna bolo také, až človeka mrazilo. Veľmi sa mi to páčilo. Vedela by som to zaspievať, no neviem to lepšie opísať. Veľmi rada by som sa to naučila hrať, ak niekto nájde staršie noty. Možno to bude práve ono.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 58

PríspevokZaslal: 23 06, 2010, 15:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja zlatá, toľko je nápevov v LS I a takých pekných a schválených, že nechápem prečo chceš spievať niečo iné.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andream
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 01. 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 23 06, 2010, 18:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja tento nápev hľadám len pre svoju vlastnú potrebu, neplánujem to spievať verejne. LS1 doma mám a spievam z neho.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 24 06, 2010, 8:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy nás nemrazí ani tak zo samotnej piesne ako z atmosféry, ktorá je v tom-ktorom kostole, nehovoriac o tom, či hrá náš obľúbený organista alebo ten, ktorý sa nám vôbec nepáči. Mňa napríklad pravidelne mrazí keď idem do Dómu sv. Alžbety tu v KE a hrá nemenovaný organista Viliam Smile. Mnohé piesne sa mi zapáčili práve vďaka jeho prevedeniu a práve v Dóme. Ak by ich zahral iný nemenovaný niekde v inom kostolíku, nespravilo by to so mnou nič. Ale keď sme pri tom, tak si môžeme uvedomiť, že my sme tými, ktorý majú "v moci" to, či ľudia, ktorým hráme a spievame budú prežívať mrazenie, alebo budú nadávať, že hráme mizerne. Takže pracujme na sebe, hľadajme nové inšpirácie, dávajme do toho srdce, prosme Ducha Svätého nech on sám pôsobí cez nás.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 24 08, 2010, 23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Cafte ja sa chcem opytat ci viete ako sa vola ten svaty, svaty v ktorom sa hra v pedaly myslim ze od maleho A az po velke G alebo F neviem presne alebo ked to organista hral tak som si to nevmisol ale velmi sa mi paci tento svaty Very Happy mozete mi ho prosim postat . dakujem.

E-mail Adress : Matus.Safarik@azet.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
gabbyka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2009
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: 25 08, 2010, 14:12    Predmet: Odpovedať s citátom

ades napísal:
Moja zlatá, toľko je nápevov v LS I a takých pekných a schválených, že nechápem prečo chceš spievať niečo iné.



dosť súdiace. Nepísala by som tak....

a pre andream: Aj ja by som prijala nové veci, pekné veci, ale toto nemám Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
andream
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 01. 2010
Príspevky: 13
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 25 08, 2010, 23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

pre gabbyka: ďakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 28 08, 2010, 12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte prosim vas neviem najst ani v pokladnicke ani na nete - svaty, svaty v cezrocnom obdobi ak to mate prosim vas hodte to do pokladnicky alebo na moj e-mail staci oskenovana strana ....!

Vopred Dakujem ..!

Matus.Safarik@azet.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.10 sekúnd