Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 444 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Kvalitné ozvučenie.
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Kvalitné ozvučenie.
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 07 03, 2010, 13:06    Predmet: Kvalitné ozvučenie. Odpovedať s citátom

Aby sme nemotali digi organy a ozvučenie dokopy, skúšam založiť niečo takéto špecializovanejšie. Vlani som dokončil domáci digiorgan a teraz špekulujem nad dobrým ozvučením. Mám zatiaľ nejaké 2*100w silene sinusových, ale chcem si postaviť niečo profesionálne. Po nejakých návštevách a telefonátoch, hľadaní na webe som skoro presvedčený o zosilňovači PKNC LC4004 4*1000W/4Ohmy a repro Beyma 12mi100 s nejakým výškovým v satelitoch 550W na stranu a 1 subwoofer s nejakou 15 palcovou Beymou okolo 1000W. Potrebujem poradiť ohľadom rozmerov boxov a naladenia výhybiek, viem, že tu diskutujú audioodborníci so skúsenosťami z DJ či profi ozvučovacieho sveta. Táto zostava naplno by mi asi doma v obývačke vybila okná, ale chcem ju používať aj na vonkajšie ozvučenie, či rodinné oslavy. Vopred Vám všetkým ďakujem za rady.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
HVLFR
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2007
Príspevky: 80

PríspevokZaslal: 07 03, 2010, 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

*******

Naposledy upravil HVLFR dňa 14 08, 2011, 15:23, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 07 03, 2010, 13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem, Behringer dobre poznám, v kapele sme niečo od nich mali, slúžilo to perfiš, len teraz sa nechcem ochudobniť o radosť z vlastnoručne zostavenej veci.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 07 03, 2010, 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

poslal som ti ss
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
klavesik
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 08. 2010
Príspevky: 5
Bydlisko: TrstenĂŠ pri HornĂĄde, zĂĄhradnĂĄ 1

PríspevokZaslal: 05 08, 2010, 9:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím všetkých. Podľa mňa ozvučenie digitálu je dosť chúlostivá vec. Určite by som nedával nejaké lacné repro. Subwofer by mal mať dostatočne veľa litrov aby sa basy mali kde tvoriť a vydávali tak prirodzenejší mäkší zvuk. Prednosť dávam jednoznačne 18-palcovému repráku. Satelity by som dal určite trojpásmové, aby vyniklo celé frekvenčné spektrum. Ďalšia vec je,že zo svojich skúseností som dospel k názoru,že aktívne repro je oveľa lepšie ako pasívne. Je to síce drahšie,ale stojí to zato. Vhodní výrobcovia sú dvaja: firma MACKIE a JBL. Používame v kapele značku MACKIE s výkonom 4Kw, no a je to krásny zvuk. Do kostola však stačí asi tretina z toho. Hlavné je,že to hrá dosť kvalitne aby zvuk bol konkrétny a nie taký zmiešaný a nezrozumiteľný.
S pozdravom Marek.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 08 09, 2010, 7:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak sa mi po roku podarilo zostaviť celkom dobrú aparatúru na ozvučenie môjho domáceho midi organu, má to všetko sínusový výkon 3600 W, je to síce abnormálne predimenzované, ale chcem to používať aj na vonkajšie ozvučenie, obsahuje to dva zosilňovače /QSC a Mackie/,2* 18 subbas a 12+1,4 satelity, crossover a mixer. Zvuk je čistý, basy mäkké, stredy zrozumiteľné a výšky dostatočne ostré. Potrebujem tomu ešte zmerať frekvenčnú charakteristiku a akustický tlak, ale to až na budúci rok. Kto by chcel kráčať touto cestou, rád poradím.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.23 sekúnd