Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 210 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Ospravedlnenie
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Ospravedlnenie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 05 10, 2010, 20:59    Predmet: Ospravedlnenie Odpovedať s citátom

Ako všetci iste viete, pred časom sa na fóre objavil príspevok s menom môjho pána učiteľa PaeDr.Mgr. Miroslava Kopnického z Levoče. No keď som čítal tému Poraďte, ktorú založil mSafo, prišlo mi ho ľúto, tak som mu chcel urobiť radosť tým, že aj ja mám problém.(Ten problém som si vymyslel.) V tom príspevku som "očiernil" pána učiteľa, jeho meno aj jeho osobu. Svoju kariéru učiteľa a organistu, ktorú vybudoval za 11 rokov, som za pár dní očiernil. Veď keby bol taký ako som ho vykreslil ja, namal by 17 žiakov. Som si vedomý svojej viny, Týmto sa mu verejne ospravedlňujem a dúfam že mi to raz odpustí. Celý mesiac o tomto príspevku vedel ale aj tak mi nič nepovedal. A skutočne je jeden z najlepších učiteľov. Ďakujem mu za to, že má so mnou trpezlivosť a dúfam žeaj nadalej budem môcť zostať jeho žiakom.
_________________
Tomislav Vođaković. Orguljaš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
František
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 01. 2008
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: 07 10, 2010, 13:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj keď neviem, o ktroú tému ide (a ani ma to nezaujíma), myslím si, že ak som niekomu verejne ublížil, treba sa aj verejne ospravedlinť. Takže schvalujem tento krok. Kiež by nás bolo viac takých, ako Tomislav.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Trnovský mág
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 01. 2010
Príspevky: 128
Bydlisko: Lendak

PríspevokZaslal: 07 10, 2010, 14:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Pripajam sa tiež ku františkovi. Exclamation Exclamation Exclamation Razz Razz
_________________
21r,učiaci sa hru na organe /organista
farnosť Obetovania Pána= S V
farnosť Cyrila a Metoda= T ž
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 07 10, 2010, 17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

František, síce už dávno, ale boli tu výhrady voči nemenovaným organárom a firmách. Tiež by sa ten, kto ich začal ohovárať mohol verejne ospravedlniť.
_________________
Tomislav Vođaković. Orguljaš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 07 10, 2010, 18:37    Predmet: Odpovedať s citátom

František napísal:
Aj keď neviem, o ktroú tému ide (a ani ma to nezaujíma), myslím si, že ak som niekomu verejne ublížil, treba sa aj verejne ospravedlinť. Takže schvalujem tento krok. Kiež by nás bolo viac takých, ako Tomislav.



Aj ja sa pripájam k tvojmu názoru, kolega František.
Tomáš zaujal správný postoj, uvedomil si chybu a ospravedlnil sa verejne, aj p. učiteľovi osobne.
Chybu možno urobiť, ale dôležité je si ju uvedomiť, priznať a napraviť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MartinBako
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2006
Príspevky: 216
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 07 10, 2010, 23:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomislav napísal:
boli tu výhrady voči nemenovaným organárom a firmách. Tiež by sa ten, kto ich začal ohovárať mohol verejne ospravedlniť.

Ak máte na mysli f. Vitéz, všetky skutočnosti sa zakladali na pravde. Prišlo však k situácií, že sa spomínaný organár, resp. jeho priatelia vyhrážali účastníkom nášho fóra súdom. To len na doplnenie, aby sa to celé negeneralizovalo.

PS: Ospravedlnenie je chválihodné, a správne. Snáď je však lepšie vopred si premyslieť čo, komu a ako píšem.

S pozdravom Martin Bako.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 08 10, 2010, 15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

To isté mi povedal kamarát.
1. Robíš predčasné závery.
2. Dvakrát meraj raz strihaj.
Ďakujem pekne. A nemal som na mysli žiadného konkrétneho organára. A aj keď sa to zakladalo na pravde treba sa ospravedlniť. Už len preto že sme väčšina z nás kresťania.
_________________
Tomislav Vođaković. Orguljaš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 08 10, 2010, 20:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomislav napísal:
To isté mi povedal kamarát.
1. Robíš predčasné závery.
2. Dvakrát meraj raz strihaj.
Ďakujem pekne. A nemal som na mysli žiadného konkrétneho organára. A aj keď sa to zakladalo na pravde treba sa ospravedlniť. Už len preto že sme väčšina z nás kresťania.


Vieš, Tomislav, ospravedlňovať sa niekomu, kto vydrancoval obrovské peniaze od poctivých ľudí, je prinajmenšom neadekvátne. Každý sa môže pomýliť, chybu neurobí len ten, kto nerobí, každý jeden organár niečo nedotiahne, žijeme v reálnom svete, tak je to normálne. Ale pokiaľ niekto robotu fláka a snaží sa byť "chytrý", tak pred takým človekom treba varovať. Otočme to inak: dáš auto do servisu a následkom neodbornej opravy havaruješ. Pôjdeš sa potom automechanikovi ospravedlniť, že si si dovolil kritizovať jeho robotu? Alebo obvoláš všetkých známych, že ak im je život milý, nech mu nedávajú nič robiť?
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 08 10, 2010, 20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravda Ferko. myslel som to dobre. Ja neviem o tom organárovi nič. Ale mal som na mysli napr. dielňu Bies, Kutná Hora... Každý má plusy aj mínusy. Nikto nieje dokonalý. Ak však kradol, to je iná vec.
_________________
Tomislav Vođaković. Orguljaš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Eduardo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 10. 2010
Príspevky: 3
Bydlisko: Levoča

PríspevokZaslal: 10 10, 2010, 9:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomasš podla mna si tieš spravil spravnu vec že si sa ospravedlnil. Vemi ma zarmutilo ked som sa dozvedel od samotneho p. uč. Kopnickeho že niekto z jeho organistov zavesil na net taketo niečo. a ešte k tomu niekto z jeho novych organistov. bolo vidieť že pana učitela to tiež velmi sklamalo pretože on ako veduci organoveho oddelenia v žuš, urobil toho velmi veľa pre oddelenie. takže som rad že to dopadlo tak ako to dopadlo . mohlo to dopadnuť aj horšie. tomaš vidno že si aspon slušny človek a ked treba tak sa aj dokažeš ospravedlniť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 10 10, 2010, 10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomi, zasa by som to nechcel postaviť do úrovne, že dotyčný organár kradol, skôr by som sa vyjadril diplomaticky, že za svoju prácu pýtal nadmernú sumu peňazí. Na druhej strane, organy z dielne Kutná Hora si tiež vyslúžili svoju nelichotivú povesť vzhľadom na ich kvalitu... Rieger - Kloss v mechanikách zasa použil molitán, ktorý je podlepený pod kožou tónových ventilov zásuvkových vzdušníc. Riešenie geniálne, ale len do chvíle, kým sa molitan nezačne rozpadávať a to sa naozaj stáva. Dielňa Bies je zrejme najnovšia organárska dielňa, takže skúsenosti ešte len zbierajú. Organisti sa teraz skôr vyjadrujú k absencií žalúzii a predstave o zvuku, ale kvalitu ich stavieb bude možné posúdiť až o niekoľko desiatok rokov. Treba sa za nich modliť, aby sa im dielo darilo.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.09 sekúnd