Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 376 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Včerajšia omša z Banskej Bystrice
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Včerajšia omša z Banskej Bystrice Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
DusanCaja
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 02. 2008
Príspevky: 54
Bydlisko: Cífer

PríspevokZaslal: 26 10, 2010, 14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne som raz zabudol cely vers zaspievat. Very Happy Chvilku mi totrvalo, kym som si uvedomil, preco organista este hra. Potom som zaspieval aj ten "zabudnuty" vers. Very Happy Podla mna je uplne normalne, ze sa niekto pomyli. Treba sa vediet povzniest nad take veci a nebrat to ako vaznu chybu hodnu vycitky. Sice v mojom pripade to az taka mala chybicka nebola. Very Happy Ale myslim, ze ludia boli este rozospati, a tak si to mozno ani nevsimli, pripadne to brali ako dlhsiu pauzu na nadych. Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 26 10, 2010, 15:30    Predmet: Odpovedať s citátom

František napísal:
Dobry deň,

Na začiatku chcem ozrejmiť, že osoba, ktorá písala pod mojím účtom (František) a podpísala sa menom Ján, je môj kamarát, ktorý píše z môjho účtu.

Ja som spieval aj hral túto omšu. Máte pravdu, že spievam, akoby som mal nádchu. Hoci som nádchu v skutočnosti nemal, je možné, že je to spôsobené tým, že ani pri hovorení nedostatočne artikulujem, resp. prehĺtam niektoré hlásky, čo môže v konečnom dôsledku cez mikrofón znieť, akoby som nádchu mal. Teraz, keď som si vypočul nahrávku, som si všimol viacero nedostatkov, ktoré robím, a to nie len pri speve. Napr. keď odpovedám s ľudom, počuť ma na mikrofón, alebo nahlas listujem, či dýcham. Za tieto nedostatky sa ospravedlňujem a budem sa snažiť dobudúcna to napraviť.
Ján má však pravdu v tom, že som spodný bas a spievať dlhodobejšie, alebo viackrát za sebou tón c1 už nie je pre mňa žiadna sranda(vzhladom na to, že dole spievam C veľké až H kontra), avšak tento tón (c1)sa v piesňach M.Sch. Trnavského vyskytuje častejšie, ako zmenšený v rómskej hudbe. Samozrejme, mal som pokusy o spevákov, aj keď nie do prenosu, ale najmä v ranných hodinách, keď mi robia vysoké tóny enormné problémy, ale tento spôsob sa mi neosvedčil.
Taktiež som používal knižku, Vybrané piesne JKS transponované do nižších tónin, ktorú vydala myslím Spišská kapitula? Avšak, žial, veľa piesní tam chýba a hadam aj samy uznáte, že transponovať si každú pieseň nižšie je problematické a enormne obtiažne. Chce to veľa cviku, na ktorý ja, momentálne nemám čas, keďže som v maturitnom ročníku konzervatória.

Každopádne mi nevadí, že sem píšete opodstatnené výhrady ku mojej interpretácií. Naopak, ďakujem za všetko, čo mi pomôže v mojom umeleckom vývine smerom vpred. Výhrady typu, že som vynechal nejaké slovo zo žalmu, alebo vymenil slovo v piesni,(samozrejme, ak som zásadne nezmenil význam vety) sú neopodstatnené a infantilné, ako sa už vyššie zmienil Ján. Položme si ruku na srdce: Kto z nás sa ešte nikdy nepomýlil v texte?

František Herman


Plne uznávam, kolega František, ja mám zas s basovými tónmy problém.
Od C hore je to pre mňa dobre.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 27 10, 2010, 6:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi, kto nemá vinu, nech hodí kameň, zbytočne sa rozptyľujete somarinami. Z muzikantských čias viem, že niekedy si človek myslí, že spieva bezchybne, a na zázname to potom vyzerá, ako keby bľačala chorá koza. Mňa osobne výkon organistu dajako nepohoršil, normálne zahratá sv. omša s biednym výkonom zvukára, takéto zvukársky nevyvážené veci by do rádia nemali ísť. Odkaz pánu organistovi znie: Keď ťa kopú do zadku, tak to znamená, že si pred nimi.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.28 sekúnd