Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 320 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Poradte
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Poradte
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 29 08, 2010, 23:42    Predmet: Poradte Odpovedať s citátom

Ahojte damy a pani Very Happy mam taku otazku chodim do ZUS asi priblizne 3-4 mesiace ale teoreticky hram asi 1,5 roka a vcera po omsi (v sobotu) ma zastavil farar ked so isel s organistkou prec (v ten den totiz nebol na omsi organista iba organistka) tak na pristavil ze preco sa cez prijimanie nehralo somozrejme isal na prijimanie aj organistka ktora sa strieda s organistom a tak sa vacsinou pocas prijimania striebaju. Ale dnes tomu dolo inak. A tak mi povedal farar ze si mam ofotit z JKS piesne naucit sa ich sapotom ked nebudemat kto tak ich pochopitelne hrat Very Happy ale ja sa vas chcem opytat vzhladom nato ze mam velmi prisnu ucitelku (Nove Zamky , klara Srankova) ci sa nemozem neaky sposobom pokazot pri hrani v kostole lebo v ZUS ma upozornuje na kazdu chybicku ale ked budem hra v kostole desto na omsi ale trenovat ked tam nikto nebude kto ma upozorni Pozor toto robis zle ?. Mimochodom organistka ma ucila pred ZUS asi 1/2 roka. ja v kazdom pripade chcem hravat na organe aj omse aj chodit cvicit ale boijim sa toho ze ked budem chodit cvicit 3- krat do tyzdna a potom pridem do ZUS co mi povie ucitelka:D.


Dakujem za odpovede ...!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
toMI
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 04. 2007
Príspevky: 146
Bydlisko: Hatalov

PríspevokZaslal: 31 08, 2010, 20:11    Predmet: Odpovedať s citátom

hlavu hore chlape, kein Stress ... nikto uceny z neba nespadol.... kazdy z nas robi chybicky...a mnohi z nas sa na organe naucili hrat bez prisnej pani ucitelky a sami... Tvoji organisti ti urcite pomozu a poradia, ak nebudes vediet....staci sa spytat.... urcite si najdu na teba 5 minut, pocas ktorych im zahras nejaku tu novo nacvicenu skladbu... a co sa pani ucitelky tyka...nemyslim ta bude trestat za to, ze hras na organe... Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 31 08, 2010, 23:47    Predmet: Odpovedať s citátom

toMI napísal:
hlavu hore chlape, kein Stress ... nikto uceny z neba nespadol.... kazdy z nas robi chybicky...a mnohi z nas sa na organe naucili hrat bez prisnej pani ucitelky a sami... Tvoji organisti ti urcite pomozu a poradia, ak nebudes vediet....staci sa spytat.... urcite si najdu na teba 5 minut, pocas ktorych im zahras nejaku tu novo nacvicenu skladbu... a co sa pani ucitelky tyka...nemyslim ta bude trestat za to, ze hras na organe... Wink


No nasi organisti mi urcite pomozu to naozaj sa nemozem stazovat ale aj ked sa p. uc nebude starat do hrania na organe (v ZUS) ale vies je to take ze sa neviem rozhodnut . Ale ked budem mat prilezitost tak nebudem vahat ani keby to malo byt pocas omsi .Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 01 09, 2010, 6:59    Predmet: Re: Poradte Odpovedať s citátom

mSafo napísal:
Ahojte damy a pani Very Happy mam taku otazku chodim do ZUS asi priblizne 3-4 mesiace ale teoreticky hram asi 1,5 roka a vcera po omsi (v sobotu) ma zastavil farar ked so isel s organistkou prec (v ten den totiz nebol na omsi organista iba organistka) tak na pristavil ze preco sa cez prijimanie nehralo somozrejme isal na prijimanie aj organistka ktora sa strieda s organistom a tak sa vacsinou pocas prijimania striebaju. Ale dnes tomu dolo inak. A tak mi povedal farar ze si mam ofotit z JKS piesne naucit sa ich sapotom ked nebudemat kto tak ich pochopitelne hrat Very Happy ale ja sa vas chcem opytat vzhladom nato ze mam velmi prisnu ucitelku (Nove Zamky , klara Srankova) ci sa nemozem neaky sposobom pokazot pri hrani v kostole lebo v ZUS ma upozornuje na kazdu chybicku ale ked budem hra v kostole desto na omsi ale trenovat ked tam nikto nebude kto ma upozorni Pozor toto robis zle ?. Mimochodom organistka ma ucila pred ZUS asi 1/2 roka. ja v kazdom pripade chcem hravat na organe aj omse aj chodit cvicit ale boijim sa toho ze ked budem chodit cvicit 3- krat do tyzdna a potom pridem do ZUS co mi povie ucitelka:D.


Dakujem za odpovede ...!


Tak toho sa nemusíš báť. Veď chybičky sa stanú, to je nič. Ty sa musíš snažiť hrať tak, aby tých chybičiek bolo čo najmenej. V ZUŠ sa učíš na klavíri? Ak áno, tak organová hra je trochu odlišná a to tým, že je to väčšinou legátová hra.
Ale určite ti pomôžu vaši organisti, popros ich, aby prišli, keď budeš cvičiť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
gabbyka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 11. 2009
Príspevky: 90

PríspevokZaslal: 01 09, 2010, 13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

určite, kolegovia majú pravdu. Malými krôčikmi sa dostaneš ďalej. Ak budeš vedieť pieseň z JKS a bude možnosť hrať ju v kostole, daj ju. U nás to je občas tiež tak, že organistka (akože ja) ide na prijímanie a ľudia ťahajú sami, keď je i organista (môj otec) tak je to dobre, ale stále treba mladých ľudí, ktorých to baví a chcú to robiť hlavne zo srdca.... Začiatkami to je ťažšie hrať klavír a potom na organe, myslieť na to, no po určitom čase to pôjde samo Smile a pani učiteľka musí byť prísna a som rada, že to tak berieš, dobre, že máš učiteľku rád... Veľa zdaru! Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 01 09, 2010, 14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem vam za rady.
Ale vies ked zacnem "na tvrdo" hravat v chrame tak co ked zacnem zanedbavat ZUS lebo uz ked sa dostanem z organu sa bojim ze klavir pojde bokom aspon teda ZUS a bojim sa ze skoncim ako neaky samouk nekde na Slovensku mam totiz ine ciel s organom ktory na fascinuje uz dlhu dobu. no neviem Preto vas prosim piste vase skusenosti a cenne rady . Dakujem este raz . Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero16
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 7
Bydlisko: Teplička nad Váhom

PríspevokZaslal: 01 09, 2010, 19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne som taktiež chodil sedem rokov na ZUŠ na klavír, svojej učiteľke som povedal, že ma baví organ. Vyšla mi v ústrety a začali sme viac cvičiť Bacha, Haydna a pod. Bola na mňa taktiež dosť ostrá. Prvý krát som v kostole na organe hral ako 8 ročný. Mal som veľkú podporu okolia. Určite ju budeš mať aj ty. Takže hlavu hore a hurá do cvičenia.
_________________
organista farnosti Teplička nad Váhom
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 01 09, 2010, 22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Grinc napísal:
Ja osobne som taktiež chodil sedem rokov na ZUŠ na klavír, svojej učiteľke som povedal, že ma baví organ. Vyšla mi v ústrety a začali sme viac cvičiť Bacha, Haydna a pod. Bola na mňa taktiež dosť ostrá. Prvý krát som v kostole na organe hral ako 8 ročný. Mal som veľkú podporu okolia. Určite ju budeš mať aj ty. Takže hlavu hore a hurá do cvičenia.


Shocked ako 8 rocny ja ako 15 Very Happy planujem totiz spravit ZUS za 4 roky na rganista ju urobila - klavir za 2 roky . Neskutorne
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero16
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 7
Bydlisko: Teplička nad Váhom

PríspevokZaslal: 02 09, 2010, 20:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Štátna ZUŠ za za 2 roky podľa mňa spraviť nedá. Alebo žeby sa aj normálna základná škola dala spraviť za tri roky namiesto deviatich?
_________________
organista farnosti Teplička nad Váhom
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 02 09, 2010, 23:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Grinc napísal:
Štátna ZUŠ za za 2 roky podľa mňa spraviť nedá. Alebo žeby sa aj normálna základná škola dala spraviť za tri roky namiesto deviatich?


Tak ale si da ked to urabila organistka posledne mesiace chodila aj 4x do tyzdna
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 04 09, 2010, 13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ťažko potom hovoriť o kvalite. Možno mala geniálne nadanie, ale ku všetkému treba vyzrieť. A to sa za 2 roky nedá. Na našej ZUŠke bolo 4ročné štúdium organu, avšak bolo podmienené ukončeným klavírom, ten sa vyučuje 7 rokov.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
stefek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 29. 05. 2008
Príspevky: 185
Bydlisko: Nová Ľubovňa

PríspevokZaslal: 04 09, 2010, 16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

ked mas taku prisnu ucitelku, podla mna by si nemal nijaku chybicku urobit:)
Ja uz nemam nikoho, a ked urobim "chibicku", tak si to velmi nevsimam.
_________________
organista v Novej Ľubovni(sčasti v Levoči)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
katy666
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 01. 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Rabča 336

PríspevokZaslal: 09 11, 2010, 21:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Ťažko potom hovoriť o kvalite. Možno mala geniálne nadanie, ale ku všetkému treba vyzrieť. A to sa za 2 roky nedá. Na našej ZUŠke bolo 4ročné štúdium organu, avšak bolo podmienené ukončeným klavírom, ten sa vyučuje 7 rokov.

ak chce niekto študovať organ, prestuje naň po štyroch rokoch klavíra na ZUŠ
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
katy666
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 01. 2009
Príspevky: 14
Bydlisko: Rabča 336

PríspevokZaslal: 09 11, 2010, 21:47    Predmet: Re: Poradte Odpovedať s citátom

mSafo napísal:
Ahojte damy a pani Very Happy mam taku otazku chodim do ZUS asi priblizne 3-4 mesiace ale teoreticky hram asi 1,5 roka a vcera po omsi (v sobotu) ma zastavil farar ked so isel s organistkou prec (v ten den totiz nebol na omsi organista iba organistka) tak na pristavil ze preco sa cez
prijimanie nehralo somozrejme isal na prijimanie aj organistka ktora sa strieda s organistom a tak sa vacsinou pocas prijimania striebaju. Ale dnes tomu dolo inak. A tak mi povedal farar ze si mam ofotit z JKS piesne naucit sa ich sapotom ked nebudemat kto tak ich pochopitelne hrat Very Happy ale ja sa vas chcem opytat vzhladom nato ze mam velmi prisnu ucitelku (Nove Zamky , klara Srankova) ci sa nemozem neaky sposobom pokazot pri hrani v kostole lebo v ZUS ma upozornuje na kazdu chybicku ale ked budem hra v kostole desto na omsi ale trenovat ked tam nikto nebude kto ma upozorni Pozor toto robis zle ?. Mimochodom organistka ma ucila pred ZUS asi 1/2 roka. ja v kazdom pripade chcem hravat na organe aj omse aj chodit cvicit ale boijim sa toho ze ked budem chodit cvicit 3- krat do tyzdna a potom pridem do ZUS co mi povie ucitelka:D.


Dakujem za odpovede ...!



Neboj, som učiteľka klavíra na ZUŠ-ke a pritom hrám na organe. Aj keď je pani učiteľka prísna, myslím, že bude rada, keď získaš aj takéto skúsenosti, zbavíš sa trémy pri vystupovaní na koncertoch a aj keď sa pomýliš, dokážeš sa to naučiť zvládať. Príklad: ako dlhoročnej organistke sa mi stalo, že som po prefácii namiesto Svätý začala hrať Otče náš, to si mal vidieť ten poprask a pohľady na mňa v kostole. A vidíš, prežila som a teraz sa na tom smejem. Okrem toho, moje žiačky tiež hrajú v kostole na detských omšiach. Som rada, lebo sú zbehlejšie. Jediné, čo im neprepáčim je, ak by sa chceli vyhovárať, že nestihli mi cvičiť na hodinu, lebo sa pripravovali do kostola. Ak chcú hrať v kostole, je to navyše cvičenie, ale nie na úkor klavíra. Myslím, že tak to bude cítiť aj tvoja pani učiteľka. Držím ti palce v tvojom úsilí a vydrž. Nič sa ľahko nerodí. Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd