Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 453 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Predám kompletne prefotený JKS pre ORGANISTOV
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Predám kompletne prefotený JKS pre ORGANISTOV
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
adam323
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 37
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 28 12, 2010, 9:27    Predmet: Predám kompletne prefotený JKS pre ORGANISTOV Odpovedať s citátom

Predám kompletne prefotený Jednotný katolícky spevník pre ORGANISTOV. Je v hrebeňovej väzbe,výborný stav,adekvátna naáhrada za originál. Cena info mailom:life7016@azet.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 28 12, 2010, 12:54    Predmet: Odpovedať s citátom

a máš súhlas od autora ????
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FilipBaltes
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 02. 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 28 12, 2010, 13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to síce nelegálne, ale neviem si predstaviť napr. nejaký kostol, kde nemajú JKS a súrne ju potrebujú. Neviem ako je to v iných mestách, ale v KE je to v SSV veľmi biedne. Ja som JKS zháňal 1 rok a po tom roku im prišli do predajne 2 kusy Exclamation . Keď SSV chce zastaviť nelegálne rozširovanie liturgických kníh, tak nech nám dá možnosť ich kupovať.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 28 12, 2010, 18:23    Predmet: re Odpovedať s citátom

O tom, či je to nelegálne by som pochyboval, keďže vieme, že "autorom"(zberateľom) je M.Sch. Trnavský, ktorý ťa už žalovať určite nebude Smile

Väčšina piesní ktoré sú v JKS nie sú z jeho hlavy, sú rozšírené v rôznych verziách ako napr. ľudovky, mnohé piesne boli tradované ústnym podaním a sú voľne šíriteľné...

SSV nie je vlastníkom daných piesní a pochybujem, že má copyright!
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SilviaFecskova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 08. 2009
Príspevky: 77
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 29 12, 2010, 7:44    Predmet: Autorské práva a SSV Odpovedať s citátom

Autorské práva trvajú 70 rokov od smrti skladateľa, spisovateľa, maliara, architekta.
V prípade JKS je výhradné právo na rodine Mikuláša Schneidra - Trnavského. Spolok sv. Vojtecha postupoval nesprávne, keď skupine SLNOVRAT v Bardejove dal ON súhlas na hudobné úpravy!!! A zrejme tu nesprávne narábala aj SOZA. Musí totiž dať nahlášku, že sa ide nahrávať takáto skladba dedičovi. Dá sa to pekne vybaviť podľa platnej legislatívy,
len treba postupovať v súlade so zákonom. Máme s tým osobnú a kladnú skúsenosť - zachovali sme postup - predkladali sme aj zápis skladby!!!
Reedíciu JKS vidím ko možnú. Problém je stále na strane SSV - vydal by, ak by niekto všetké práce previedol zadarmo!!! Totiž tieto práce už zadávali na viaceré inštitúcie, ale nepochopili v SSV, že sú isté pravidlá hry. Potom nech sa produkt nepredáva za peniaze!!! Inak kvalita knihárskej práce je pri modlitebných knihách a ďalších liturgických príručkách "zaujímavý".
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FilipJankovič
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 05. 2010
Príspevky: 30
Bydlisko: Trnava/Špačince

PríspevokZaslal: 29 12, 2010, 9:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ktoré vidanie si prefotil? Ja mám origynál prvé vydanie (1937) z krorého sa už tažšie hrá. Crying or Very sad

Naposledy upravil FilipJankovič dňa 29 12, 2010, 10:14, celkovo upravené 2 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FilipJankovič
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 05. 2010
Príspevky: 30
Bydlisko: Trnava/Špačince

PríspevokZaslal: 29 12, 2010, 10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Filip Baltes napísal:
Je to síce nelegálne, ale neviem si predstaviť napr. nejaký kostol, kde nemajú JKS a súrne ju potrebujú. Neviem ako je to v iných mestách, ale v KE je to v SSV veľmi biedne. Ja som JKS zháňal 1 rok a po tom roku im prišli do predajne 2 kusy Exclamation . Keď SSV chce zastaviť nelegálne rozširovanie liturgických kníh, tak nech nám dá možnosť ich kupovať.


Toto je tiež pravda.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
adam323
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 37
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 29 12, 2010, 10:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam prefotene vydanie z roku 1987.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vladimír Kopec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 09. 2005
Príspevky: 265
Bydlisko: Oponice

PríspevokZaslal: 10 01, 2011, 8:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Na JKS ma prava rodina M. SCh. Trnavskeho, takze pozor na to! Aj SSV pri vydavani potrebuje ich suhlas...
_________________
Mgr. Vladimír Kopec, organista, pedagóg.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 22 02, 2011, 10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď chcete urobiť niečo nelegálne aspoň to nerobte verejne Wink
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 22 02, 2011, 13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

petoSova napísal:
Keď chcete urobiť niečo nelegálne aspoň to nerobte
verejne Wink


...to je zaujímavá myšlienka !!!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 22 02, 2011, 23:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuž teda je to taká ošemetná vec neviem, či je správne predávať prefotenú vec ako adekvátnu náhradu za originál. Prefotiť si môžem čokoľvek ale chcieť na tom zarobiť? Rolling Eyes Vo vyššom príspevku som si robil skôr srandu, ale treba si uvedomiť, že by sa to nemalo takto robiť. Nuž ale často sme žiaľ donútení robiť veci tak ako by sa robiť nemali.
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 23 02, 2011, 6:15    Predmet: Re: re Odpovedať s citátom

Bismarck napísal:
O tom, či je to nelegálne by som pochyboval, keďže vieme, že "autorom"(zberateľom) je M.Sch. Trnavský, ktorý ťa už žalovať určite nebude Smile

Väčšina piesní ktoré sú v JKS nie sú z jeho hlavy, sú rozšírené v rôznych verziách ako napr. ľudovky, mnohé piesne boli tradované ústnym podaním a sú voľne šíriteľné...

SSV nie je vlastníkom daných piesní a pochybujem, že má copyright!



Michal, davaj si velky pozor na to, co pises,... SSV ma jediny prava na vydavanie JKS,.. Ine "vydania" JKS z inych vydavatelstiev su protizakonne,...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 24 02, 2011, 16:01    Predmet: Re: re Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
Bismarck napísal:
O tom, či je to nelegálne by som pochyboval, keďže vieme, že "autorom"(zberateľom) je M.Sch. Trnavský, ktorý ťa už žalovať určite nebude Smile

Väčšina piesní ktoré sú v JKS nie sú z jeho hlavy, sú rozšírené v rôznych verziách ako napr. ľudovky, mnohé piesne boli tradované ústnym podaním a sú voľne šíriteľné...

SSV nie je vlastníkom daných piesní a pochybujem, že má copyright!



Michal, davaj si velky pozor na to, co pises,... SSV ma jediny prava na vydavanie JKS,.. Ine "vydania" JKS z inych vydavatelstiev su protizakonne,...


A presne pre toto je problém ho všade dostať Wink a jeden z dôvodov prečo nemôže vyjsť úplne nová JKS prečo je všade zo všetkým problém. Ale myslím, že už to tu viac netreba rozpytvávať.

Akurát som si všimol jednu vec, že ty adam323 si zaujimavá osoba, v jednej téme predávaš prefotený JKS v druhej zháňaš JKS na kúpu. Už sa neviem v tom zorientovať, alebo sa tu rozbiehajú nejaké kšefty Very Happy.
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.25 sekúnd