Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 394 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - 1.1.2010-11.00
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
1.1.2010-11.00
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
FilipJankovič
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 05. 2010
Príspevky: 30
Bydlisko: Trnava/Špačince

PríspevokZaslal: 04 01, 2011, 8:26    Predmet: 1.1.2010-11.00 Odpovedať s citátom

http://www.lumen.sk/live-detail.php?id=1

Novoročná sv. omša z katedrály sv.Martina.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 04 01, 2011, 22:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Super organ,super improvizácie.....úvod som čakal viac francúzsky-napr.Latrry v notre dame......ešte jedna poznámka....organ potrebuje hlbky a grundt....len pri takom počte registrov mi v pléne chýbajú výšky,citelné aj v stredných polohách Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinBako
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2006
Príspevky: 216
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 05 01, 2011, 13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale pán kolega, čo ja to za rozum posudzovať zvukové spektrum organa podľa nie zrovna najlepšieho (priam až odfláknutého) prenosového snímania.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 05 01, 2011, 16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujeme za cenný názor kolegu Chamadesa - výšky citelné aj v stredných polohách Smile.

Naozaj je ale škoda ozvučenia, zvuk je akoby pustený z platne starej 20 rokov. Zbor spieva nepresne, nečisto, akýsi pán sa tam až príliš rozkrikuje a naťahuje posledné slabiky. Je to na podobnej úrovni ako omša z Trnavy na TA3. Niektoré časti vzorné, iné akoby zo zapadnutej dediny.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
FilipBaltes
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 02. 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 05 01, 2011, 16:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj mne tam chýbali zvyčajné "bratislavsko-trnavsko-šaštínske tety sopranistky" , ktoré spievali v predchádzajúcich prenosoch. Very Happy Prenosy z Dómu sv. Martina sú vždy na veľmi vysokej úrovni, ale v posledných dvoch (táto sv. omša a omša za obete streľby v DnV) mi vadila neresnosť zboru.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 05 01, 2011, 16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosim vas o ctené prepacenie pan Bako-odpustte za opovazenie...bol som pri tom organe....je to inač vynikajuci organ....na lepšej traktúre som nehral....fakt!
Ste štastný človek že ste pri takom nástroji....len chýbal mi tam v pléne ten"vysoký zvuk....." Very Happy Smile Smile Smile Hovorím len svoj názor....ak vás to všetkých ctených kolegov urazilo...prosim o ponížené prepáčenie....A prajem všetkým krásny-hudobný rok 2011
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 05 01, 2011, 20:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Aspon ze aspon jediny organ na slovensku je dobry pre virtuoza p Chamadesa Twisted Evil
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FilipBaltes
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 02. 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 05 01, 2011, 23:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte som zabudol napísať, že sa mi páčilo, ako oranista aj žalmista "vykorčuľovali" z chyby v žalme. A na prenose v STV bolo vidieť, že žalmista nevrhol žiaden vystrašený pohľad, dokonca ani nezmenil farbu, takže bežný smrteľník si len veľmi ťažko mohol všimnúť túto improvizovanú časť žalmu. Very Happy

A ešte jedna pripomienka. Nepochopil som celkom transponovanie pápežskej hymny do C-dur. Pochopil by som to možno v tom prípade, keby za tým nenasledovala pieseň Bože čos´ ráčil v origináli aj s extrémnym f2. Bežní smrteľníci síce nezistia a ani nevedia čo je to transponovanie, ale pieseň vyznie slávnostnejšie v D-dur. V C-dur mi príde taká obyčajná, ničím výnimočná..ale to je len môj názor samozrejme. Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 06 01, 2011, 16:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej organista perfektne zahral pozadu zalmistu, keby tam hral to co mal tak by to bolo dost zle. Zdalo sa mi trocha rychle tempo na glorii lebo aj zbor ttam boldost roztrateny a nestihali niktory dychat,l nie to este ludia. Na Otce nas obcas som obcas zacul nejaky divny jazzovy ci cigansky akord, do harmonie sa moc nerozumiem ale nejak mi to tam nerezalo...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 08 01, 2011, 9:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolega možno až príliš klasicky vnímate harmoniu....liturgické piesne nemusia byť len TSDT a občas 3. a 6. možu tam byť akékoľvek najkrajšie sú v otčenáši aj durovoveľké septakordy....myslím si že Bako vie čo robí...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 08 01, 2011, 11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

mbako napísal:
Ale pán kolega, čo ja to za rozum posudzovať zvukové spektrum organa podľa nie zrovna najlepšieho (priam až odfláknutého) prenosového snímania.


V priamom prenose STV som zachytil koniec prijímania a znelo to veľkolepo. Ale toto, čo je v archíve lumenu, to sa naozaj ťažko počúva. Basy dunia, stredy a výšky nič moc a do toho ohromný praskot. Škoda, lebo takto sa zničila práca desiatok ľudí.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MartinPalko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2006
Príspevky: 3
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 09 01, 2011, 22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Oceňujem využitie novej tvorby. Najmä "Zdravas' svätá Matka" na introit sa mi páčilo a povzbudilo, aby som to o rok skúsil zrealizovať s mojimi zboristami.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.19 sekúnd