Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 393 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Biela sobota na Lumene
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Biela sobota na Lumene Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 23 04, 2012, 13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán Podpera má za úlohu okrem iného výchovu bohoslovcov v oblasti liturgickej hudby (mimochodom, rád by som vedel, ako sú formovaní rehoľní kňazi, pretože tu je to naozaj na zaplakanie vo väčšine prípadov), preto sa mi to zdá smiešne, pokiaľ ho ide niekto poučovať o pokore. Je to jeden z najpovolanejších ľudí, ktorí sú tu, aby sa k tomu vyjadril. Je však pravda, že nemá právo sa miešať do záležitosti v inej diecéze. Jediné, čo môže urobiť, je podanie pripomienky, avšak s touto už musia naložiť kompetentní. Ešte lepšie by bolo, keby taká autorita, ako je p. Podpera, fungovala aj v iných diecézach. V našej arcidiecéze tento post zastáva Dr. Veľbacký, avšak jeho "moc" sa tiež končí kdesi tesne za Košicami. Súdim aspoň podľa toho, ako to funguje vo väčšine kostolov na okolí. A sme opäť na začiatku: keď tí zhora nebudú chcieť mať kvalitnú hudbu, tak tu budú úplne zbytočné vojny a nedospejeme nikam.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
mariola
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 05. 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: kysuce

PríspevokZaslal: 23 04, 2012, 19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

RastislavPodpera napísal:
Ad Mariola:
1) No, neviem, ci je diskusia o urovni liturgickej hudby alebo o tom, kolko dlho clovek vydrzi na jednej stolicke...

2) Tuto temu som nezalozil, iba som k vyslovenej kritike doplnil svoj nazor. Snad mam pravo zapojit sa, ak si myslim, ze mam co povedat.

3)Nevidim dovod, preco by som mal o tom hovorit s tamojsim dieceznym biskupom a miesat sa do nitrianskych zalezitosti. Predpokladam, ze vie, co robi. Na druhej strane, na tomto fore je legitimna moznost vyjadrovat sa k tymto veciam a vzajomne zdielat svoje nazory, pokial je zaujem.
Zrejme bude prilezitost hovorit o tom na zasadnuti HS LK KBS, ale samotne rozhodnutia su na biskupovi.


Ja Vam to neberiem, len ma zaraza Vase osobne ohodnotenie dlhorocneho organistu, ktory tu navyse nekonfrontuje kritiku, ktora sa tu na neho spustila. Ta posledna veta co ste napisal sa mi paci, ale mala byt na mieste tej invektivy v predchadzajucom prispevku.Vy ako clen liturgickej komisie KBS mate k tomu co najviac povedat, a mam za to, ze ak moze niekto v tomto smere nieco ovplyvnit a zmenit, su to ludia s postavenim ako Vy. A ked nevidite dovod o tom hovorit s tamojsim dieceznym biskupom, tak o co tu vlastne ide?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
OndrejHornacek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 01. 2007
Príspevky: 36

PríspevokZaslal: 07 05, 2012, 13:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Mrzí ma to, ale tiež musím skonštatovať, že táto sv. omša bola jednoducho odohraná zle. Nakoľko organistu nepoznám, nebudem sa vyjadrovať k tomu ako všeobecne hrá. Mohlo sa stať, že nemal len svoj deň. Každopádne, bolo v jeho hre počuť veľmi veľa chýb.

Keďže sa mi nechce všetko menovať, spomeniem len niekoľko vecí:
zlé frázovanie, nedodržiavanie notového zápisu (pridávanie dôb)
sanctus a agnus mi pripadal, ako keby bol hraný na nápev Aleluja
JKS 192: Tie ozdoby na začiatku refrénu pôsobili podľa mňa skôr rušivo
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd