Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 320 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - texty piesní mimo JKS pohromade s možnosťou dopĺňania
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Spev ľudu

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
texty piesní mimo JKS pohromade s možnosťou dopĺňania Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 07 06, 2012, 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Misinko napísal:
Mna nadchla myslienka plocheho televizora aj s pamatou na dialkove ovladanie. Daju sa donho ulozit piesne a potom premietat. V praxi som to este nevidel, ale vraj to tak niekde maju. Kopirovanie textov a karisblok patria do minuleho storocia... Takisto premietanie piesni meotarom, ale aj projektorom sa neda zrealizovat v kazdom kostole. Ale taku jednu telku vkusne zavesit si viem predstavit.


Prídi sa pozrieť, predvediem ti to.

josta
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 13 06, 2012, 6:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Vladimír Kopec napísal:
Kto sleduje spravnost textov pouzivanych pri bohosluzbe v tychto chramoch? O ake piesne ide? Su vobec schvalene?


Správna otázka na správnom mieste...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MichalSykora
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 13 06, 2012, 8:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
Vladimír Kopec napísal:
Kto sleduje spravnost textov pouzivanych pri bohosluzbe v tychto chramoch? O ake piesne ide? Su vobec schvalene?


Správna otázka na správnom mieste...


Vhodne piesne vybera organista. Pri vsetkej ucte a s plnou vaznostou je vyber piesni na organistovi, ktory sa ma nechat viest Duchom svatym. Napriklad JKS ma schvalene piesne, ale aj tak je tak kopec nevhodnych textov. Spravnost textov posudzujem teda ja a nevhodne piesne nevyberam.

U vas to ako funguje? Piesne vybera knaz alebo kostolnik?
_________________
Michal Sýkora, Kostol sv. Arnolda Janssena v Petržalke
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 13 06, 2012, 9:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Misinko napísal:
Peter Vymazal napísal:
Vladimír Kopec napísal:
Kto sleduje spravnost textov pouzivanych pri bohosluzbe v tychto chramoch? O ake piesne ide? Su vobec schvalene?


Správna otázka na správnom mieste...


Vhodne piesne vybera organista. Pri vsetkej ucte a s plnou vaznostou je vyber piesni na organistovi, ktory sa ma nechat viest Duchom svatym. Napriklad JKS ma schvalene piesne, ale aj tak je tak kopec nevhodnych textov. Spravnost textov posudzujem teda ja a nevhodne piesne nevyberam.

U vas to ako funguje? Piesne vybera knaz alebo kostolnik?


Ano, je to tak.
No, ak ide o "vhodné a schválené" piesne, tak potom na detských, mládežníckých, rockových a neviem akých ešte cirkusoch pri omšiach, to sú schválené piesne? Schválená "posvätná" hudba? Gitarovky, odtrhovačky, ukazovačky, bubny, gýčoviny .... to je všetko v poriadku? A nikto s tým nič nerobí?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
juraj zajko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: 20 06, 2012, 10:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Rene napísal:

No, ak ide o "vhodné a schválené" piesne, tak potom na detských, mládežníckých, rockových a neviem akých ešte cirkusoch pri omšiach, to sú schválené piesne? Schválená "posvätná" hudba? Gitarovky, odtrhovačky, ukazovačky, bubny, gýčoviny .... to je všetko v poriadku? A nikto s tým nič nerobí?


To by bolo treba apelovat na knazov, ktori taketo veci toleruju. Pretoze mladez to zdovodni multifunkcnym argumentom, ze "ved Pan Boh ma z toho radost" a tym je debata pre nich vybavena. Preco by mali nieco zmenit, ked ma Pan Boh z toho radost? Chyba niekto, kto by jasne povedal, ze ano, ma z toho radost, avsak toto do liturgie nepatri. Ja len cakam, kedy niekto pride do kostola s plechovym smetiakom, na ktory bude buchat do rytmu s domnenim, ze Pan Boh ma z toho radost... A to iste sa tyka babiek na dedinach, ktore by chceli spievat pesnicky, ktore tam taktiez do liturgie nepatria. Chcelo by to trosku osvetu, vysvetlit, ze sv. omsa nie je divadlo, ani stretnutie sa z dovodu zaspievania si melodickych pesniciek...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Spev ľudu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd