Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 306 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Spev ľudu
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Spev ľudu

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Spev ľudu Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
DominikaBachledova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 02. 2013
Príspevky: 42
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 06 05, 2013, 11:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz to joozi veľmi presne opísal. Práve to, že potom ho budú pokladať za pyšného, alebo príliš "fajnového" hrať na klávesoch.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 06 05, 2013, 14:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, Joozi to veľmi presne opísal. Do najmenšieho detailu presne takto sa to stalo aj tam, kde som to spravil, ale aj tak som presvedčený, že to treba praktizovať. Nie z trucu, ale pre upozornenie. A nerobil som tak z prudkého popudu, ani nie z hnevu. Bolo to rozhodnutie premodlené, dlhšie pripravované. Chystal som sa na to, modlil som sa a nakoniec som dostal signál, že nadišiel čas. Napriek tomu však dopadlo to tak, ako to Joozi opísal. Som však presvedčený, že som nepochybil.
Keď v súvislosti touto činnosťou toľko sa skloňuje slovo "služba", treba si položiť otázku, že čomu vlastne slúžime? Či je skutočnou službou, keď dehonestujeme liturgiu vrzúkaním rozladeného organu? Či skutočne slúžime spoločenstvu, alebo len bohapustej ľudskej ľahostajnosti? Či nie je naozaj na mieste poukázať na túto ignoranciu aj tvrdším spôsobom?
Určite, boli by sme naivní, keby sme si mysleli, že vďaka takémuto protestu hneď sa vrhnú na opravu organa. Určite to vyvolá aj protireakcie: "Vydierať sa nedáme!" Ale z dlhodobejšieho hľadiska to môže priniesť aj pozitívne výsledky. Že konkrétne ako, to treba nechať na Prozreteľnosť.
Nie, myslím, že nemá zmysel, aby som sa tu príliš rozpisoval a presviedčal do nekonečna. Viem, že nepresvedčím každého o svojej pravde. Možno nikoho, ale ani mňa už nikto nepresvedčí o tom, že slúžiť dobru sa dá iba servilnosťou. Keď jedna celá Cirkevná obec ti s posmechom môže roky hovoriť NIE, tak poviem NIE aj ja a budú vidieť, kto z koho. A je to potom už len na nich, či sa z toho poučia, alebo nie.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
DominikaBachledova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 02. 2013
Príspevky: 42
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 06 05, 2013, 14:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že nikoho netreba presviedčať o tom, že využívanie nie je dobré. To každý z nás predsa vie (alebo v to aspoň dúfam). No pravdu má teraz každý z nás v niečom. Kompromis medzi nimi sa urobiť, žiaľ, nedá. Je to už na každom, ako sa rozhodne. Každý pozná svoje okolie a farníkov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 06 05, 2013, 14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebojte sa nič, keď ľudia z Vašej obce budú vidieť, že v susednej dedine, kde je organ opravený, sa tlačia viacerí organisti a u vás nemá kto hrať, tak im to časom dôjde.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
abcd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 12. 2008
Príspevky: 12
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 09 05, 2013, 22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Porozmýšlam nad tým, no samozreje chce to ešte čas. No nechcem si predtaviť reakcie ľudí Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Spev ľudu Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd