Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 195 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Fórum a jeho zmysel
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Pripomienky, návrhy, želania...

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Fórum a jeho zmysel
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Marian Schwarz
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 02. 2007
Príspevky: 251
Bydlisko: Vyšná 7, Košice- Kavečany

PríspevokZaslal: 19 08, 2010, 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto fórum pomaly stráca svoj účel, dávnejšie to bolo celkom iné. Teraz sa zakladajú témy ,ktoré majú v obsahu príspevkov aj 5 strán, a nič k veci sa tam nerieši. Tým sa stáva čoraz viac neprehľadné.
_________________
Ing. Marián Schwarz, organista v kostole Petra a Pavla v mestskej časti Košice- Kavečany
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 21 08, 2010, 19:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcel by som sa vyjadriť aj ja.Toto forum mi dalo veľmi veľa.Ľudia z tohto fora mi pomohli postaviť digiorgan s pedálom cez PC na cvičenie doma,ľudia z tohto fora mne a aj vám všetkým dali neskutočné množstvo literatúry a naozaj dobrých rád.Dokonca som tu našiel schopného človeka, s ktorým sa nám úspešne darí dať do poriadku náš zničený píšťalový dvojman.organ.Jeho dni pred polrokom už boli spočítané a teraz by už odpočíval spolu s matejovským a my by sme si vyhrávali na digitáli.Pred rokom som si aspoň raz za deň sadal k PC a išiel na stránku organistov.Teraz 1x za dva týždne.Teraz tam nachádzam skôr osočovanie, a predbiehanie diskutujúcich kto z nich je najfundovanejší.Naozaj už mi organisti tak nechýbajú ako predtým.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 22 08, 2010, 18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

František Beer presne vystihol (ako inak) problém tohto nášho fóra. Skutočný organisti, aj keď sem raz za čas nejaký zablúdia (česť výnimkám ktoré sú stále tu) sa len pousmejú nad poniektorými témami, ktoré vôbec nesúvisia, alebo sa v nich rieši niečo iné ako sa pôvodne malo. Ja osobne, keď niečo potrebujem sa obraciam len za pár ľuďmi, pretože väčšina zo zaregistrovaných sú neskúsení. Chýba tu viac profesionálov, ktorý vedia o čom hovoria.
Toto fórum má výborné opodstatnenie, malo by ísť o zdroj informácii, ktorý by sa dostával od skúsených k tým menej. No ako to už napísal F.B. nieje to tak.

Chcem vyzvať nás všetkých, aby sme od teraz riešili len to, čo s témou súvisí. Neodbočovali od nej a držali sa toho, čo od nás autor vyžaduje.

Získame tým prehľad o tom, čo sa na fóre rieši. Nikto nepotrebuje čítať hádku 2 ľudí na tri strany (ako je to tu v poslednom čase bežné) - nato sú súkromné správy a stúpne aj návštevnosť fóra kvalitnými organistami.
Prosím, ak ste si toto prečítali snažte sa toho držať. Ja budem prvý. Je len na vás s akou vážnosťou toto zoberiete... Je len na nás či tu z toho urobíme "Pokec" alebo seriózne fórum...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 22 08, 2010, 22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Stetnú sa traja organisti/či už na fore alebo osobne/ a nebrízgajú na iných:D je to morálny problém...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 23 08, 2010, 9:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Fórum nemá zmysel, ak z neho spravíme bulvár, kde budeme kydať, ktorý biskup povedal aký blud, ktorý kňaz dal vyhodiť organ a ktorý organista zahral profánnu skladbu na omši. To nikoho z nás neposunie ďalej.

Fórum nemá zmysel, ak sa stane len miestom na zdieľanie notového materiálu.

Fórum nemá zmysel, ak sa tu budú baviť ľudia s klapkami na očiach, neochotní aspoň sa pokúsiť pochopiť toho druhého.

A naozaj fórum nemá zmysel, ak tu nebudú skúsení organisti, schopní radiť tým, ktorí sa učia.

To všetko však vyžaduje pokoru a uznanie, že vždy sa máme čo učiť. A to platí od samoukov až po absolventov kozervátórií a VŠMU.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 23 08, 2010, 11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Aby som sa vyjadril sám k sebe.....
Začal som tu ako somár...Very Happy s prepáčením Laughing Laughing a viem,že tu aj pre viacero ludí som somárom aj nadalej... Laughing Laughing Však pár vecí,si každý uvedomí.....po určitom čase..Tomuto foru nezazlievam,že sa tu prezentujú subjektivne názory amatérov-čiže milovníkov organa.Tí čo toto tvrdia,sú asi zatrpknutí.Ked som si však pisal s jedným veľmi vzdelaným organistom,čo číta toto forum/pozdravujem Ťa/,povedal,že pôsobím ako diletant??prečo??lebo tu spomeniem v mnou založenej téme,aký konštrukčný systém je pre hru/univerzálne vernú hru/ koncertne-literatúry,asi najvhodnejší??????Mám aspon akú takú istotu-lebo mám to od ľudí,ktorím 99 percent ludí z tohto fora,nesiaha ani po PATY...teraz sa neurazte.Moj profesor poriada Org.vešpery v ZA,ktoré majú medzinárodnú účasť: na besedách sa každého pýtame otázky....a každý aspon pár vymenujem-Bako,Šuňavská, Prof.Klinda,Prof.Vodrážka,Kšica,G.Gillen,D.di Fiore-všetci sú za....
Myslím,že teda nieje vhodné, že sa hovorí o tomto fore,že len vdaka amaterom,ktorí sa miešajú do "odborných diskusií" to stráca na urovni...!vobec nie...Uroven slovenskej org.kultury praveže kazia tí študenti konzervatorií,ktorí nevedia rozlíšiť nemecký romantický organ od Cavaillé-Colla alebo Mutina,ktorí nevedia,že dnes sa stvetové trendy uberajú smerom ako napr.Van den Heuvel/prepáčte ,že vkuse menujem tuto firmu-ale je asi naj.../Ludia z konzervatorií,ktorí chodia po kostoloch a aby len počuli,kde je aký zlý organista a potom sa nad tým pousmieli,ludia z konzervatorií,ktoprí nevedia,že Cavaillé col udražal zásuvkovú vzdušnicu a strojový princíp...tí ,ktorí v živote nenapísali ani jednu dispozíciu 14 registrovú aspon,a ktorí sa ani páru nemajú o organologií,a ludia z konzervatorií,ktorí tvrdia,že dnes sa svetové trendy uberajú v Barokových intenciách????????Kde??jedine ak tak na 50 rokov zaostalom slovensku??????Teraz myslim organy na koncerty Surprised Surprised

Cením si každého jedného profesora organu,každého študenta organu a každého "amatéra"...ctím si ich a bozkávam im ruky>...ale nejaká miera predsa musí byť...loebo medz oprganistami nieje vôbec komunikácia na Slovenku...Tu niekto povie jeden názor a všetci sa idú pokockať.tu sú odborníci,ktorím ked poviete názor,tak vás majú za idiota?????ako máme potom napredovať?????o organárstve to též...a detto

Chcete azda urobiť toto forum také,že oddelíte amatérov od preofesionálov?????VED NEBUDTE SMIEšNY...Napr .založil som tému-do ktorej som dal moje tri dispozície... a pýtal som sa,že čo by mi k tomu kto čo povedal k dispozícií,či tzam čosi nechýba a či sa na tom niečo aj zahrá......Kdeže............-namiesto toho sa ozvali len upadnuté reči o mne,že žijem vo fantasmagorií ale no dobre,s pokorou som to ako-tak prijal...
František Beer-máš svojím spôsobom pravdu-ale len do určitej miery....lebo slovenská organová kultura je taká ,aký sú prof.organisti-a na slovensku je vačšina taká,čo namiesto toho aby makali na sebe robia zo seba geniov:D Surprised Surprised Surprised Surprised Precujme teda ja na sebe,a tiež ty na sebe:D Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Rolling Eyes

Slovensko ešte na to nedozrelo-dakujem za pochopenie a teším sa zas na vaše urážky na moju osobu po prečítaní tohoto prispevku Dakujem

Pavol Valášek -organista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 24 08, 2010, 16:21    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
A naozaj fórum nemá zmysel, ak tu nebudú skúsení organisti, schopní radiť tým, ktorí sa učia.



fórum skôr nemá zmysel, keď budú neštudovaní organisti a amateri so skazeným vkusom učiť a robiť dogmy organistom, ktorí študovali, alebo študujú... Organistom, ktorí sedia denne aspoň 2 hodiny za organom...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 24 08, 2010, 17:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťo, pravdu máš. Ale hádam aj my amatéri máme právo na názor. A to, že niekto chodí na konzervu a sedí 2 hodiny za organom nie je postačujúca podmienka. Totiž ani takí organisti nemôžu vydávať dogmy typu spáľme bogná a gitaristov pošlime do Afriky. A ako perličku uvediem, že existujú absolventi konzervatórií, ktorí pri záverečných skúškach nevedia, čo je to fúga. Existujú takí konzervatoristi, ktorí vzorne odhrajú Bacha, no ich omša vyzerá stále rovnako: predohry tvoria prvé 2 takty JKS odohrané na Kryte 8', ohavné predsadzovanie, akože v záujme podpory jednotného spevu, falošné a nerytmické jačanie do mikrofónu... Takže mať papier ešte nič neznamená. Samozrejme, česť patrí tým, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život hudbe a vzorne študujú a okrem teórie aj naozaj pekne a vzorne hrajú omše, učia sa literatúru a svojím umením sa snažia slúžiť ľudu. Ale hádam rovnaká úcta patrí amatérom, ktorí hrajú len popri práci a tiež sa snažia napredovať, učiť sa v rámci možností od vzdelanejších.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
FilipBaltes
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 02. 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 27 08, 2010, 21:01    Predmet: Odpovedať s citátom

No s tým "zlepšovaním" tohto fóra (čo sa týka toho povyšovania sa a hádania sa) je to to isté ako s novým LS - každý o tom hovorí, ale nič sa nedeje...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 16 12, 2014, 13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Modlitba organistu
Božský Spasiteľu, akým nádherným povolaním si ma obdaroval a požehnal, a aký drahocenný poklad si vložil do mojich rúk!

Žiaľ, málo pamätám na to, že nielen hrám na organe, ale rozochvievam tiež neviditeľné struny ľudských duší, k milovaniu Teba, Božského Umelca. Ty chceš na nich hrať celú večnosť novú pieseň, ktorá bude potešovať celé nebo.

Odpusť mi, Ježišu, že namiesto toho, aby som bol jemným a poddajným nástrojom Ducha Svätého, som tak často márnomyseľným remeselníkom, mysliacim len na pozemskú odmenu, alebo ľudskú chválu. Amen.

Prameň: Hosana, Tarnow

P.S.
Všetkým kolegom a kolegyniam
znášajúcim "horúčosť dňa",
vyprosujem
Požehnané Vianoce.

Albert


_________________
Tu veriacim vyludzuješ tón, vedz, že nehráš len pre seba!
Vždy čisto, prosto, zbožne hraj, tak vznes ich ducha do neba!
(Nápis na starom organe)

Ukáž mi, ako spievajú tvoji veriaci
a ja ti poviem akým si organistom.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Pripomienky, návrhy, želania... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.24 sekúnd