Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 306 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Nedeľné sv.omše na SR1
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Nedeľné sv.omše na SR1 Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 21 12, 2010, 8:05    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:


Čo si myslíte, prečo poprední organisti Slovenska nechodia na toto fórum? Všimli ste si to? Dôvody sú dva:
1. Majú strach, že ak napíšu niečo "zlé" (napr. že menia harmóniu JKS, trasponujú, neričia do mikrofónu, že gitarovky sa raz za čas dajú, atď.), ostatní ich verejne odsúdia, a preto radšej ostávajú nenápadní. To je ale veľká škoda, lebo od nich by sme sa mohli učiť podstatnejšie veci ako je názor na gitarovky a na digitálne organy.
2. Vidia, že nemá zmysel hodiť perlu medzi organistov s klapkami na očiach, ktorí sa zmôžu na bezduché citovanie rôznych dokumentov alebo na vlastné nezrelé a často extrémistické názory.



Jožko, realita je trošku iná... Poprední organisti určite nebudú diskutovať s (väčšinou) tvrdohlavými diletantami, ktorí si aj tak robia a hrajú svoje,... Ak si spomínaš, aj Pán Ježiš povedal apoštolom "nehádžte perly sviniam". Prečo by poprední organisti odovzdávali svoje skúsenosti niekomu, kto o to nestojí???
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 21 12, 2010, 8:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťu, žiaľ, tento fakt mám priamo od takých organistov Rolling Eyes.

Neviem, koho ty považuješ za popredných organistov a neviem kto je u teba tvrdohlavý diletant. Ale ja (hlavne vďaka tomuto fóru) poznam niekoľkých organistov, od ktorých by si väčšina mala brať príklad a sú to ľudia obetaví, ktorí sa s tebou porozprávajú o histórii hudby, o pôvode JKS, o protestantských choráloch, o stavbe organov, o artikulácii barokovej hudby, dokonca o autách i o ženách.

Myslím si, že základom je priateľský vzťah. Pretože pre mňa ako pre amatéra sú informácie od skúseného a vzdelaného človeka cenným pokladom. Ale i preňho sú cenné moje pohľady na veci z takej inej stránky, možno bližšie priemernému ľudu. Ak si popredný organista o sebe myslí, že je majster a s amatérom sa nemá o čom baviť - automaticky skončil (žiaľ, poznám minimálne jedného takého). A neplatí to len o organistoch, ale v každom obore.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 21 12, 2010, 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Peťu, žiaľ, tento fakt mám priamo od takých organistov Rolling Eyes.

Neviem, koho ty považuješ za popredných organistov a neviem kto je u teba tvrdohlavý diletant. Ale ja (hlavne vďaka tomuto fóru) poznam niekoľkých organistov, od ktorých by si väčšina mala brať príklad a sú to ľudia obetaví, ktorí sa s tebou porozprávajú o histórii hudby, o pôvode JKS, o protestantských choráloch, o stavbe organov, o artikulácii barokovej hudby, dokonca o autách i o ženách.

Myslím si, že základom je priateľský vzťah. Pretože pre mňa ako pre amatéra sú informácie od skúseného a vzdelaného človeka cenným pokladom. Ale i preňho sú cenné moje pohľady na veci z takej inej stránky, možno bližšie priemernému ľudu. Ak si popredný organista o sebe myslí, že je majster a s amatérom sa nemá o čom baviť - automaticky skončil (žiaľ, poznám minimálne jedného takého). A neplatí to len o organistoch, ale v každom obore.


Jožko, ale pochop, že to tak je,.... Namiesto fundovaných organistov tu vyhlasuju "dogmy" organisti s pochybným hudobným vkusom a všelijakí báčikovia, a nebodaj sa niekto z študovaných organstov ozve, už je oheň na streche....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 21 12, 2010, 12:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Peťu, študovaný organista a dobrý organista je často rozdiel, čo je veľká škoda.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 21 12, 2010, 13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Peťu, študovaný organista a dobrý organista je často rozdiel, čo je veľká škoda.



máš 100 percentnu pravdu,.......
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
josta
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 01. 2008
Príspevky: 296
Bydlisko: Radošovce,Vieska

PríspevokZaslal: 23 12, 2010, 21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Viete, možno je všetko pravda, čo tu píšete, ale je fakt, že mi tu chýbajú názory odborníkov, resp. tých, ktorí sa povolaniu organistu venujú naozaj do hĺbky. Hrávam už 25 rokov, ale po prvých návštevách tejto web stránky som mal o sebe rozličné pochybnosti, no obsah "organistov" ma väčšinou vždy obohatil a myslím, že aj zmenil v rámci mojich možností, čo som schopný dokázať. Ale to je už na inú tému.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 01 01, 2015, 21:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Vie niekto, z ktorého kostola bola dnes (1. januára) doobeda vysielaná omša na SRo? Nepočul som od začiatku a na konci nehovorili (a na webe to neviem nájsť Smile ).
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.22 sekúnd