Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 457 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Nový organ Dolný Kubín
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Nový organ Dolný Kubín Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MichalKukla
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2006
Príspevky: 8
Bydlisko: Lužianky

PríspevokZaslal: 09 02, 2014, 23:15    Predmet: organ Dolný Kubín Odpovedať s citátom

Nový organ máme na Slovensku. Teším sa, že pribudol nástroj od renomovanej firmy. Aj v médiách boli správy, že bude kolaudačný koncert, ale ohlasy a dojmy po koncerte som už nenašiel. Nielen na koncerte, ale aj v bežnom používaní - ako sa ten organ javí ?
Pekná dispozícia, iba v pedály ma to zarazilo: Subbas je iba transmisia z HW, teda Bourdon, iste má úzku menzúru vhodnú do manuálu (ak sa dá veriť dispozícii stiahnutej zo stránky firmy Jann). Principálbas je v prospekte (82 % cín), tam tiež bývajú užšie menzúry, teda sám osebe má pomerne ostrý zvuk. A s Pozaunom si neviem predstaviť doprevádzať spev ľudu (na sídlisku), možno tak na Trnavskej novéne.
Nepočul som ho a preto ma zaujímajú vaše dojmy aj z ostatných registrov a celkový zvuk (a dozvuk, niečo sa tam riešilo s akustikou).
Kiežby aj na iných sídliskách pribudli píšťalové organy.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 17 01, 2015, 0:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo sa týka ceny a zvuku zaň. Tam sa to dá spraviť jednoducho. Vyberiem si firmu. Vytipujem si nejaká 2-3 ich nástroje. Napr. vyberiem si ten konkrétny Hauptorgel z Mníchovského dómu. Pôjdem tam z obchodným zástupcom danej firmy. Zapnem rozumnú kombináciu registrov akú by som asi chcel povedzme tých 20. Zahrám a poviem chcem presne taký zvuk. Spravím nahrávku samozrejme kvalitným kompaktným rekordérom rekordérom). Postavia mi nástroj na Slovensku. Spravím tým istím rekordérom identikú nahrávku, prasknem do pisička porovnám na kvalitných sluchadlách, štúdiových monitoroch, softverovo rozanalyzujem. Ak je to nad 90% to čo som chcel tak zaplatím plnú sumu, ak to nie je ono nezaplatím a berte si to domov. Treba len stanoviť jasné pravidla hry, na ktoré sa v tomto biznise občas zabúda.
Predsa keď vám aj renomovaná stavebná firma postaví dom , no nie v takej kvalite akej ste sa dohodli a akú ste očakávali, nebudete ochotný im zaplatiť...

Inak z nahrávky sa mi ten nástroj celkom pozdáva, chcelo by to ísť vypočuť "naživo".
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.21 sekúnd