Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 439 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Pápež Benedikt XVI: Rocková hudba je nástrojom ......
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Pápež Benedikt XVI: Rocková hudba je nástrojom ...... Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 13 11, 2012, 21:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Ešte by som doplnil- bavíme sa teraz o metale ako takom, nie o tom, že nepatrí do kostola... to vcelku chápem. Pre babky, ktoré na sklonku života potrebujú ticho, je to neprijateľné. Druhá vec, ťažko hrať metal bez toho, aby sme si z daneho priestoru neurobili javisko


Trochu to zhrniem, duchovná a liturgická hudba má svoje urcité kritéria a ziadná pop hudba do kostolov nepatrí, ci sa to niekomu páci, alebo nie. Tú diabolskú hudbu si mozu pocúvat tí, ktorým sa páci mimo kostola.
Sv. omsa nie je diskotékovo- koncertový cirkus, liturgia nie je divadelný text a oltár nie je javisko!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 13 11, 2012, 22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

No však o tom hovorim... nenaražal som, že nesuhlasim s tym, aby sa to nehralo v chramoch... ale vravieť, že je to diabolska hudba je nespravodlive
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
JanStevuliak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 04. 2015
Príspevky: 25
Bydlisko: Čimhová

PríspevokZaslal: 07 05, 2015, 14:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Na takejto omši som bol... O nej viem povedať len že to bol riadny ,,nářez". Koncelebrant tancoval úplne sám, (možno je to ten lit. tanec, neviem) ale vyzeralo to máličko ako cirkus... Tie piesne mali text dobrý, ale nástroje boli naozaj prehnané. Bolo to na konferencia s chválami kde sa prišli všetci ,,uvoľniť" a potom som si myslel že bude obyčajná omša ale bolo to to isté... Ale tiež si myslím že (so všetkou úctou ku greg. chorálu, ten mám rád) je divné spievať staré piesne, ktorým ľudia nerozumejú (našiel som za organom nábožného kresťana, vyradený spevník, aj keď nie starý, ale príklad nemožnosti spievania, piesne sú niektoré upravené v JKS)... Všetko prechádza vývojom a úpravami, ale basgitary a elektriky, bicie a všelijaké rockové horrory do liturgie netreba... Páči sa mi nová tvorba S. Šurinu, antifóny a niektoré nápevy z greg. chorálu v slovenčine, aj keď sa niečo v latinčine zaspieva, (pridá to tajomnosť omše, ktorú nikdy úplne nepochopíme) a aj piesne z JKS, aj keď sú stereotypné, otrepané a podobne... Všetko s mierou... Môj názor...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 07 05, 2015, 20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Gregoriánu, JKS, polyfónii a organovej hudbe niektorí nerozumejú, lebo sa im tieto veci nevysvetľujú, ťažko o nich získať informácie a štúdium vyžaduje energiu a čas. Nechcú tomu rozumieť aj preto, lebo napriek cirkevným odporúčaniam nie sú tieto druhy hudby oficiálne podporované (a keď už je snaha, tak sa ticho pretrpí). Ľudia berú za vzor liturgickej hudby to, čo propaguje a za dobré považuje ich kňaz a biskup.
Je ľahšie zaujať hudbou s krajším "obalom". Čo je pod ním však odhalí už len málokto, práve kvôli náročnosti na čas a úsilie.

Ani Evanjeliu by nikto nerozumel, keby sa nevysvetľovalo a už dávno by bolo nahradené niečim, čo je dnešnému "modernému" človeku bližšie...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd