Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 402 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Latinské texty
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Teória liturgickej hudby

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Latinské texty
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 01 02, 2007, 15:31    Predmet: Latinské texty Odpovedať s citátom

Je možné kedykoľvek používať latinské texty na Kyrie eleison, Sanctus a Pater noster? Osobne to mám veľmi rád, ale mám pocit, že kňazi to skôr odmietajú. Ako to je a ako by to malo byť?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 01 02, 2007, 16:00    Predmet: Re: Latinské texty Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Je možné kedykoľvek používať latinské texty na Kyrie eleison, Sanctus a Pater noster? Osobne to mám veľmi rád, ale mám pocit, že kňazi to skôr odmietajú. Ako to je a ako by to malo byť?

Podľa oficiálnych inštrukcií je to možné a dokonca vhodné, iná vec je prístup celebranta. Mala by to byť vec dohody medzi organistom a celebrujúcim, aj keď prax je taká že sa z predošlého vynechá slovo dohoda a organista Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 04 02, 2007, 23:04    Predmet: Re: Latinské texty Odpovedať s citátom

cantor_marek napísal:
Podľa oficiálnych inštrukcií je to možné a dokonca vhodné, iná vec je prístup celebranta. Mala by to byť vec dohody medzi organistom a celebrujúcim, aj keď prax je taká že sa z predošlého vynechá slovo dohoda a organista Wink


Excelentna odpoved. Laughing Presne tak. Bohuzial.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 23:11    Predmet: Odpovedať s citátom

snad vhodne vlakno na moju otazku: spievali ste niekdy agnus latinsky?..v spevniku je napev totozny s gregorianskou zostavou...myslim, ze by to nemal byt problem ak lud pozna text a aj napev mu je znamy...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
EvaBaranovicova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 06. 2015
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 10 06, 2015, 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinPivka napísal:
snad vhodne vlakno na moju otazku: spievali ste niekdy agnus latinsky?..v spevniku je napev totozny s gregorianskou zostavou...myslim, ze by to nemal byt problem ak lud pozna text a aj napev mu je znamy...

Áno. Smile
(Použila som nápev od komunity Emanuel - liturgicky schválený)
_________________
Začiatočník - snažím sa doprevádzať hudbou sv. omše v domove seniorov.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Teória liturgickej hudby Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.15 sekúnd