Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 400 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Pohreb
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Pohreb Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 27 05, 2012, 22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

patik509 napísal:
Ten iný refrén na žalm je: K Tebe volám Pane, lebo nádej a záchrana si moja v kráľovstve pokoja.
Ale u nás sa to už nespieva. Teraz sa spieva ten nový Z hlbočín ...
Chcel by som sa opýtať na Dies irae či sa to dá ešte nejako použiť, ale asi nie.

Keď si sledoval pohrab Otta Habs. tak tam spievali normálne Dies irae. Aj ja ho spievam ale z JKS na Introit keď treba dva verše - keď ľudia vchádzajú do kostola. A na Dušičky som spieval celú sekvenciu riadne po druhom čítaní, pán farár mal pekný čierny ornát všetko sme si dohodli a bolo to pekné
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
FilipBaltes
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 02. 2008
Príspevky: 118
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 27 05, 2012, 22:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Do roku 1970 sa už používalo len 5 posledných pozostatkov z dávnych dôb, v ktorých sekvencie prekvitali Very Happy . V tomto roku sa vyškrtla aj Dies irae, takže ostali už len 4. Asi jediné oficiálne využitie je pri liturgii hodín v posledný týždeň liturgického roka, ako hymnus. Čo je škoda, keďže zo všetkých sekvencíí je táto možno najhodnotnejšia.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JanaKJK
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2010
Príspevky: 50
Bydlisko: Zlaté Moravce

PríspevokZaslal: 11 08, 2012, 12:30    Predmet: Odpovedať s citátom

čo spievate cestou od domu smútku k jame? pri jame?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 11 08, 2012, 12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

JanaKJK napísal:
čo spievate cestou od domu smútku k jame? pri jame?

zvykne sa 50. žalm... ja som pre zmenu začal (už 4 roky) spievať zo zadu z pohrebných obradov žalm Requiem aeternam - Blažený tí čo idú cestou života. Už babky pekne vedia refrén takže sa pekne zapájajú aj LATINSKY Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
ZuzanaVeselkova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 03. 2013
Príspevky: 3
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 05 04, 2013, 8:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Môže sa hrať pieseň - Kríž je znakom spásy - na pohrebných omšiach počas všetkých období? (adventné, vianočné, veľkonočné ....)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 06 04, 2013, 22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

ZuzanaVeselkova napísal:
Môže sa hrať pieseň - Kríž je znakom spásy - na pohrebných omšiach počas všetkých období? (adventné, vianočné, veľkonočné ....)

a co to ma s pohrebom?? pohreb a kriz?? neviem.. nejak nevidim suvis... alebo spievam o velkonocnej nadeji, alebo o skutocnostiach po smrti a potrebe modlitby za zosnulych... a nie o krizi
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 07 04, 2013, 13:11    Predmet: Odpovedať s citátom

To ma skôr napadá JKS166/1 "...lásky Boh nevinný na kríži pnel, do nebies ku sebe priviesť ťa chcel..." Ale či je VHODNÁ, to radšej neposudzujem. Sú to piesne, ktoré vyjadrujú skôr utrpenie, ako sa sústredia na veci so smrťou spojené a nádejou na zmŕtvychvstanie. Vo veľkonočnom období by som to dokonca považoval za nevhodné a hlavne nepochopené.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 07 04, 2013, 19:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Skorej by som povedal, že veľkonočne by sa mali hrať na všetkych pohreboch a nie pôstne panečky.

On vstal zmrtvych, alebo ešte lepšie taizacke- Nebojte sa, radujte sa, Kristus slavny viťaz z hrobu vstal (aj keď radovať sa na pohrebe... no čo ja viem)
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 07 04, 2013, 19:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Jefitto44 napísal:
Skorej by som povedal, že veľkonočne by sa mali hrať na všetkych pohreboch a nie pôstne panečky.

On vstal zmrtvych, alebo ešte lepšie taizacke- Nebojte sa, radujte sa, Kristus slavny viťaz z hrobu vstal (aj keď radovať sa na pohrebe... no čo ja viem)

radsej by som spieval o ocistci, aby sa pozostali nezabudli za zosnuleho modlit...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 07 04, 2013, 22:13    Predmet: Odpovedať s citátom

No vo veľkonočnom obdobi určite JKS194- smrť premohol za nas, slavne z mrtvych vstal, tym zlosť prekonal... aspoň tu prvu slohu.

Rozhodne sa netreba pozerať na smrť veriaceho človeka ako na niečo strašne, ako na križ, alebo utrpenie. Pre pozostalych to sice utrpenie je, ale pre toho dotyčneho je to veľka noc. Ja by som skôr ladil pohreby do slavnostnej atmosfery, ako je slavnostna omša pri velkej noci. Veď načo tam je potom paškal?
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
BranislavStribrnsky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 06. 2013
Príspevky: 42
Bydlisko: Lozorno

PríspevokZaslal: 30 07, 2015, 23:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem. U nás zvykne spievať na konci pohrebnej omše zbor pieseň "Kam ma to tiahne hviezdy k vám". Nepočul niekto z vás o tejto piesni, poprípade nemá niekto ku nej noty. Tá pieseň sa ku nám dostala asi okolo roku 1980 prostredníctvom jedného kňaza. Bohužiaľ, neviem ku nej zohnať noty a nerád by som to riešil odposluchom, nakoľko mnohé piesne u nás si zvykli prispôsobiť a ak by niekto disponoval "originálom", veľmi by ma potešil. Ďakuejm.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
BranislavKostolany
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 40
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 29 10, 2016, 15:49    Predmet: Občianske pohreby/rozlúčky Odpovedať s citátom

Dobrý deň prajem, tentokrát trošku odbočím od liturgickej hudby. Popri katolíckych pohreboch by som mal začať hrávať aj na občianskych (civilných) pohreboch. Ako prvá mi tam napadla reprodukovaná hudba z Titanicu, Cohenova Hallelujah, dychovka atď. atď... Avšak, ja by som potreboval zohnať nejaké piesne pre mňa - speváka, organistu. Mám na mysli nejaké ľudové piesne. Poraďte mi prosím, ak máte nejaké skúsenosti aj v tejto oblasti.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.26 sekúnd