Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 460 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Hra na organe - ZUŠ (SZUŠ)
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Hra na organe - ZUŠ (SZUŠ)
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PeterSzoke
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 04. 2014
Príspevky: 22
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 17 07, 2015, 22:01    Predmet: Hra na organe - ZUŠ (SZUŠ) Odpovedať s citátom

Ahojte, kde by som sa mohol učiť hrať na organe? Bývam už v Mojzesove a dochádzať do Nitry sa mi moc nechce... Radšej Nové Zámky alebo niečo v Šuranoch (pochybujem) alebo súkromný učiteľ.. Neviete o niečom?

P.S.: S Mojzesovskou hráčkou na klávesy (nedá sa tej čo sedí za klávesmi a notebookom hovoriť organistka) takže ona nie. Ďakujem pekne Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
ErikKrajincak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 27. 07. 2014
Príspevky: 19
Bydlisko: Báb okr. Nitra

PríspevokZaslal: 18 07, 2015, 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohol by si sa trošku krotit, chcel by som ta počuť hrať.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 27 07, 2015, 9:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ErikKrajincak napísal:
Mohol by si sa trošku krotit, chcel by som ta počuť hrať.

Peter sa pýtal, kde sa môže učiť hrať na organe, pričom povedal, že tú a tú pani za učiteľku nechce. Prečo by sa mal krotiť, prečo by ti mal predvádzať svoju hru a prečo naň útočíš? Pokiaľ nevieš poradiť, tak je tvoj príspevok zbytočný.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
ErikKrajincak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 27. 07. 2014
Príspevky: 19
Bydlisko: Báb okr. Nitra

PríspevokZaslal: 30 07, 2015, 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepride mi vhodne jeho spravanie vzhladom k jeho veku a k jeho hudobnému vzdelaniu. A keď ti to pripadá ako utocenie...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 31 07, 2015, 12:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Vek nepoznám, viem len toľko, že sa snaží nájsť si nejakého učiteľa, ktorý nespieva naťahujúc slabiky, neporušuje rytmus, nemení tempo a navyše vie poradiť aj v organovej (myslí sa píšťalový organ) registrácii.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
ErikKrajincak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 27. 07. 2014
Príspevky: 19
Bydlisko: Báb okr. Nitra

PríspevokZaslal: 31 07, 2015, 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ide o to ze verejne ponizil organistku z Mojzesova, to sa tu zacneme teraz vsetci ponizovat?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 03 08, 2015, 10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Určite sa nemá nikto ponižovať a vôbec nie verejne. Vyvstáva však otázka, čo v prípade, že niekto (nemyslím nikoho konkrétneho) naozaj hrá poslabšie alebo až zle. Budeme mlčať a trpieť to, alebo sa s ním skúsime porozprávať, alebo upozorníme niekoho vzdelanejšieho, aby za ním zašiel, alebo to spomenieme nejako zaobalene verejne?

Ďalej, ak niekto vykonáva svoju prácu verejne, musí počítať s tým, že neuspokojí všetkých a dostane sa mu aj kritika. Vezmime si organistu, ktorý hrá omšu do rádia. A teraz sa niekto ozve, že vtedy a vtedy ten a ten na tom rádiu hral to a to zle. Je to ponižovanie? Alebo je neprijateľné povedať kritiku?

Áno, je to všetko citlivé, zvlášť keď väčšina z nás sme amatéri, bez vzdelania, bez skúšok, bez certifikátov. Vychádzajme spolu dobre, ale učme sa aj prijať kritiku a snažme sa zlepšovať.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 03 08, 2015, 17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Alebo sa netrepme do rádia, ak na to nemáme Rolling Eyes Ale na Slovensku je to honor. Aj keď hudobné vzdelanie pokuľháva... V zahraničí prenosy pripravované mesiace dopredu, u nás sadne za organ, resp. ešte lepšie za digitál či synťák ktokoľvek, kto ako-tak zahrá JKS a už ide do éteru. Alebo keď sa náhodou stane, že máme perfektného organistu, tak mu nedáme šancu a "protežujeme" rozladený orchester alebo zbor pochybných kvalít s ešte pochybnejším repertoárom. Vitajte na Slovensku Confused
Ale kde zohnať spevákov do zboru, keď mladá generácia je odchovaná na gitarovkách o 3 akordoch?

Asi som odbočil, ale len som sa snažil vykresliť nelichotivú, nikým neriešenú skutočnosť. A k téme: samozrejme, že ak je omša prenášaná, má spĺňať isté kritériá a kvality a kritika v tomto prípade je namieste. Nehovoriac o tom, že každá omša by mala byť kvalitou hudby predobrazom nebeskej liturgie... (porov. LS I, str. 9, pozn. pod čiarou 12). No poväčšine pohroma..
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PeterSzoke
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 04. 2014
Príspevky: 22
Bydlisko: Nitra

PríspevokZaslal: 26 08, 2015, 9:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Erik Krajinčák: Prepáč, že som vyjadril svoj názor a to, že sa mi nepáči ako hrá, teda jej štýl hrania... Neponížil som nikoho, nenapísal som sem jej meno ani adresu a ani nič. Chceš vidieť ako hrám ja?

JKS 217 Duchu svätý, príď z neba: https://www.youtube.com/watch?v=oAV1UJiJQu0

Náhrávka spred roku, ospravedlňte prosím kvalitu zvuku, foťák nejak nezvládol ten nie najpeknejší zvuk organu v keyboarde. (Inak ho mávam zapojený v PC na Hauptwerk alebo GrandOrgue) Teraz už zvládam iba s menšími problémy zložitejšie skladby, napr. s dvomi krížikmi (Fis, Cis) alebo tromi béčkami (Bé, Es, As). Toť môj názor.....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MatejKubes
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 01. 08. 2005
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 29 08, 2015, 9:55    Predmet: Odpovedať s citátom

JozefTimulak napísal:
ErikKrajincak napísal:
Mohol by si sa trošku krotit, chcel by som ta počuť hrať.

Peter sa pýtal, kde sa môže učiť hrať na organe, pričom povedal, že tú a tú pani za učiteľku nechce. Prečo by sa mal krotiť, prečo by ti mal predvádzať svoju hru a prečo naň útočíš? Pokiaľ nevieš poradiť, tak je tvoj príspevok zbytočný.

Páni, myslím, že by si všetci diskutéri mali znovu prečítať pravidlá diskusie a skúsiť udržovať KONŠTRUKTÍVNY dialóg. Problémom pána Petra je, že chce poradiť dobrého učiteľa organu - je určite chvályhodné, že sa chce ďalej vzdelávať a v tomto by sme mu mali byť ako komunita amatérskych/polo/profesionálnych organistov čo najviac nápomocní - každý raz začínal. Pravdu má však aj kolega Krajinčák, ktorý napomína (verím že v dobrom) kolegu Petra aby vážil slová na verejnom a neanonymnom fóre. Ak síce neuvediem meno, ale v danej lokalite je len jedna žena hrajúca pri bohoslužbách na samohrajke, tak bude ľudom z regiónu úplne jasné o koho sa jedná - tu naozaj treba používať takt a trikrát si rozmyslieť čo napíšem do verejného fóra na rozdiel od súkromnej správy či emailu.

Kolega Timuľák však prichádza s relevantným postrehom - ak raz niekto účinkuje na mediálne prenášanej bohoslužbe, "ide s kožou na trh" a mal by byť pripravený prijať aj konštruktívnu kritiku (kľudne aj verejne, pokiaľ samotný prenos je verejný do celého Slovenska). Toto však asi nie je prípad mojzesovskej hráčky, takže tento dôvod považujem v danom kontexte za irelevantný.
_________________
Matej Kubeš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.16 sekúnd