Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 328 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Noty Buď vždy pozdravená hostia živá
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Noty Buď vždy pozdravená hostia živá Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 07 09, 2015, 20:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak na tento sviatok to podľa čítaní ako-tak pasuje. Vlastne potom môžme hrať aj každú adventnú, ktorá hovorí o zvestovaní Pána.
Okrem toho sú v JKS ešte pieseň 329 a o narodení hovorí aj 404.

Ibaže tieto dve piesne (359 a 366) sa hrajú na 95 percentách mariánskych omší. Je to veľká škoda a tento zlozvyk tkvie v banálnosti -
väčšina má naučené, že sú to "omšové", takže sa musia hrať na vstup. Avšak dnes sa už nepoužívajú strofy na jednotlivé omšové časti, takže vlastne je to úplne nepodstatné a môže sa hrať ktorákoľvek mariánska pieseň.

A samozrejme na prijímanie 295, veď sa tam v jednom slove spomína Panna Mária, tak to treba zahrať na každučkej každej mariánskej omši Wink


Naposledy upravil FrantišekBeer dňa 14 09, 2015, 8:09, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MilanPlechlo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 04. 2014
Príspevky: 14
Bydlisko: Nová Dubnica

PríspevokZaslal: 07 09, 2015, 21:56    Predmet: BuĎ vždy pozdravená Hostia živá Odpovedať s citátom

Direktórium pre kantorov ( WWW. spevnik) neuvádza na 8.9 359, ale 383 na intr., ale aj iné , nie však 359... Tam sa dá vybrať a ak .nie musíme ísť podľa svojho uváženia Rolling Eyes
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 07 09, 2015, 23:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Pieseň uvedená v názve témy sa mi páči, aj keď ľudia u nás komolia text. JKS 295 sa mi absolútne nepáči (asi kvôli chronickému opakovaniu).
U nás sa prestala spievať JKS 359, nahradila ju pieseň s rovnakou (podobnou) melódiou (Tisíc ráz pozdravujeme teba?). Naopak, JKS 366 som u nás počul zahrať iba raz v živote, čo mi je ľúto, lebo sa mi páči.
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 11 09, 2015, 21:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Na sviatok Narodenia p. Márie by som dal do pozornosti pieseň č. 404, v ďalších slohách sa dá nájsť text veľmi príhodný aj na iné marianské sviatky. Začal som tu pieseň u nás hrávať (aj keď nie každý rok) aj ako odpustovú na úvod, zo začiatku ľudia protestovali "ma buc o Marja primluvnico naša, bo to furt bulo tak na otpust", ale už si zvykli...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MichalBujnak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 05. 2015
Príspevky: 33
Bydlisko: Pečovská Nová Ves

PríspevokZaslal: 12 09, 2015, 11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A čo by ste odporúčali na dnešok? Wink Dnes ráno som hral na úvod jks 377 slávne meno márie. Aký je váš názor k tomu? Smile

P.S: dnes je najsv. mena panny márie
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 13 09, 2015, 0:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže dnes bola JKS 377 ako alelujový verš (resp. namiesto neho - podobne ako to robia v ČR stále), hodilo sa mi na introit skôr JKS 370, 1+2.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MichalBujnak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 05. 2015
Príspevky: 33
Bydlisko: Pečovská Nová Ves

PríspevokZaslal: 13 09, 2015, 10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

U nás boli čítania, žalm aj alelujový verš zo dňa. Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 13 09, 2015, 12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

škoda Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MichalBujnak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 05. 2015
Príspevky: 33
Bydlisko: Pečovská Nová Ves

PríspevokZaslal: 13 09, 2015, 17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak bolo tam len čítanie a alelujový verš....a na ostatné tam boli iba odkazy na strany Wink Tak som hral žalm aj al. verš zo dňa Wink

Naposledy upravil MichalBujnak dňa 15 09, 2015, 20:09, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
FrantišekBeer
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 02. 2013
Príspevky: 126
Bydlisko: Košice/Lübeck

PríspevokZaslal: 14 09, 2015, 8:12    Predmet: Re: BuĎ vždy pozdravená Hostia živá Odpovedať s citátom

MilanPlechlo napísal:
Direktórium pre kantorov ( WWW. spevnik) neuvádza na 8.9 359, ale 383 na intr., ale aj iné , nie však 359... Tam sa dá vybrať a ak .nie musíme ísť podľa svojho uváženia Rolling Eyes


Myslím, že vlastné uváženie je to najhlavnejšie.
Napríklad na Sedembolestnú (15.9.) odporúča DPK (Direktórium pre kantorov) ako ďakovný chválospev po prijímaní text Magnificat (Velebí moja duša Pána), nehľadiac na to, že tento spev už na danej omši zaznie ako žalm po prvom čítaní...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
BranislavStribrnsky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 06. 2013
Príspevky: 42
Bydlisko: Lozorno

PríspevokZaslal: 29 07, 2016, 14:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Kolegovia, ja si neviem pomôcť, mne sa pieseň buď vždy pozdravená hostia živá vôbec nepáči. V nedeľu sú u nás hody a kolega mi povedal, že to mám hrať so zborom na obetovanie. Keď som mu povedal, že to nemá s obetovaním nič, tak mi povedal, že to na obetovanie hrá vždy a vraj to doteraz nikomu nevadilo.........
Podľa môjho názoru, melódia tejto piesne nie je vôbec nejaká umelecky hodnotná a text piesne mi príde obsahovo ako na rýchlo zbúchaný bez kusu umeleckého cítenia autora.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.20 sekúnd