Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 237 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Gitary už aj na lumene
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Gitary už aj na lumene
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BranislavStribrnsky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 06. 2013
Príspevky: 42
Bydlisko: Lozorno

PríspevokZaslal: 18 03, 2017, 20:03    Predmet: Gitary už aj na lumene Odpovedať s citátom

Vážení kolegovia!

Dnes (18. 3. 2017) som si pustil z archívu svätú omšu na lumene a bol som zaskočený, keď som započul zvuk gitary. Možno budem staromódny, ale neviem sa do takejto omše zapojiť. Mám dojem, akoby som bol na nejakom koncerte - problém je v tom, že na koncerte, na ktorý som nechcel ísť.
Aby bolo jasné, všetkým nám ide o dobrú vec a robíme to najlepšie ako vieme. Ale nie som si istý, či je v poriadku, ak mediálne prenosy nie sú ukážkové.
Úvodná pieseň podľa mňa nekorešpondovala s tým, o čom má byť. Spev na obetovanie sa štandardne spieva, no nestotožnujem sa s umeleckou hodnotou tejto piesne. Sanktus bol zo spevníka, ktorý mi nie je známy a vôbec sa do neho nemôže účastník liturgie zapojiť. Tiež mám dojem že nedostatočne korešponduje s pôstnym obdobím. Ďalej nasledovala modlitba Otče náš, ktorej prevedenie dľa môjho názoru tiež nie je vhodné.
S ostatnými časťami predmetnej omše nemám vážnejší problém, aj keď sa s nimi nestotožňujem. Nech uzavretejšie spoločenstvá slávia omše podobného typu, kde sa vedia všetci zapojiť do celého slávenia. Nemyslým si však, že takáto omša je vhodná na mediálny prenos, kde sa do slávenia chcú zapojiť tí, ktorí z rozličných dôvodov nemôžu ísť na svätú omšu a chcú sa do nej ZAPOJIŤ prostredníctvom mediálneho prenosu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.20 sekúnd