Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 442 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Oznámenie sviatku narodenia Pána
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Oznámenie sviatku narodenia Pána
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 07 10, 2015, 7:18    Predmet: Oznámenie sviatku narodenia Pána Odpovedať s citátom

Ahojte, v direktóriu na konci je taký nápev na "Oznámenie sviatku narodenia pána" -
Dvadsiatého piatého decembra, po uplynutí nespočetných vekov od stvorenia sveta, keď Najvyšší stvoril nebo a zem a človeka utvoril na svoj obraz...

Ten nápev, čo je tam, je absolútne nespievateľný a nezaujímavý (použil by som aj iný výraz). Napadla ma myšlienka, aký by ste mali názor na to, že by som si tieto slová prepísal do iného nápevu a to buď do nápevu, aký sa spieva pri prefácií, alebo do nápevu veľkonočného chválospevu.

Ja viem, že zrejme budú vaše postoje negatívne, lebo ani mne sa to nezdá byť celkom ok... ale tak ... ?
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 28 10, 2015, 11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak si komponuj, nie je problém. Jednak to nepôjde do žiadneho prenosu a jednak aj keby šlo, tak je to ľuďom jedno. Tí, čo sa pohoršia sa pohoršia i tak nad tým, že zle registruješ alebo si zle predohral, alebo si hral dlho alebo krátko, že si nespieval, alebo že si spieval. Že si mal oblečený oblek, alebo že si mal ryfle. Stále sa nájde niekto, komu sa to bude páčiť a komu sa to nebude páčiť.

Inými slovami: Podľa mňa je škoda investovať do tejto úvahy energiu, keď na Levočskej hore beztrestne zaznie zvučka zo Slunce-seno. Ja už sa na to dívam tak, že žiadna autorita tu nie je, všetkým je všetko jedno, len ponadávajú pri pizzi a pive ale žeby sa niečo zlepšovalo, to nie.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 08 11, 2015, 23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

To je problém aj politiky, ale nechcem byť oftopik Very Happy

My sme to mali minulý rok, na nápev prefácie, celkom to ušlo, až na to, že mi to pár krát nevyšlo, možno keby to spieval kňaz, bolo by to o inom Wink Tohto roka to zrejme urobím na melódiu exultetu. A je to čisto spev, bez hry
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MartinKovac
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 01. 2015
Príspevky: 1
Bydlisko: Istebné/Spišská Kapitula

PríspevokZaslal: 01 04, 2017, 16:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Pridal som do "pokladničky" nápev, ktorý používajú v Ríme pred polnočnou sv. omšou. Nájdete to v kategórii Vianoce a pod názvom Kalenda - Oznámenie slávnosti Narodenia Pána.
P.S. Na nápev Exultetu sa spieva Oznámenie dňa Veľkej noci na slávnosť Zjavenia Pána, keďže tam počas toho sviatku posielala Cirkev v Alexandrii okružný list s dátumom Veľkej noci. (Keďže v samotnej Alexandrii sa slávili Vianoce 6. januára).
Ak by ste mali záujem, môžem vám potom poslať aj monitiones k jednotlivým oznámeniam, aby ľudia vedeli o čo vlastne ide.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Ako hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd