Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 147 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - kancional-JKS
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
kancional-JKS Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mosad2
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 27. 10. 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: 11 01, 2011, 23:25    Predmet: JKS Odpovedať s citátom

Dnes som volal na obchodne oddelenie SSV s otazkou ci maju kancional...odpoved bola ze tento rok vyjde. Dal som doplnujucu otazku, ze ked im robi problem vydat knizku, ci neuvazuju ze by to vydali ako e-knihu, napr zaheslovane PDF. X-rokov potrebujem kancional, nie je k dostaniu. Zabudnem nacas kupit direktorium, uz nemaju. SSV je vydavatelstvo, kedze prevadzkuje obchody tak aj obchodnik, mam pocit ze tam je stale rok cca 1980. Ze sa robi jazykova uprava? A co? Nemozu predavat zatial stary? Ako obchodnik predam aj stare gate ked je zaujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 12 01, 2011, 9:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Jazyková úprava? Takže sa môžeme tešiť, že tento rok výjde JKS s opäť pozmenenými slovami? Alebo to upravujú podľa znotovaných vreckových spevníkov?

Ináč, taká jazyková úprava je istotne dobrá vec, plno starých slov sa už nepoužíva, tak je vhodné to trochu zmodernizovať. Ale ak to SSV spraví, mohol by vydať nejaký obežník a celoplošne informovať farnosti (a tie potom svojich organistov), že nový text je záväzný a v rámci jednoty ho treba ho používať. Aby potom nespievali jedni po starom, ďalší po novšom, ďalší po najnovšom.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 12 01, 2011, 14:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Jazyková úprava Smile ...Predsa nemôžme veriť takým kravinám!
Jednoducho vydanie nového JKS nie je pre KBS podstatnou záležitosťou. Bolo by dobré aby sme na nich konečne "pritlačili". Určite by sa veci pohli správnym smerom.
A k SSV... Pred časom som sa obrátil na vydavateľstvo prostredníctvom e-mailu. Písal som niečo "v duchu": Prečo nie je nový JKS ešte na svete? Toto je odpoveď:
Dobry den,
precital som si Vasu "staznost" na absenciu Kancionala pre organistov a myslim si, ze by mala byt adresovana komisii pri Konferencii biskupov SR, ktora ma na starosti jeho nove zostavenie a nam neumoznuje reprintovat starsie vydanie (hoci uz opravene).
My by sme ho radi vytlacili, ale nemame podklady. Vsetky tlaciva, liturgicke knihy a modlitebniky schvaluje KBS a preto nie je v nasich silach ovplyvnit dlzku schvalovania.
Skladba sortimentu na nasich predajniach zodpoveda poziadavkam zakaznikov a radi by sme si ju ponechali v nasej kompetencii i ked mozete mat voci nej vyhrady. Ja nam jasne, ze kancional je potrebny a radi by sme ho vytlacili, len sa tazko nieco tlaci, ked nemate schvalene podklady. Kritiku berieme a plne sa s nou stotoznujeme, avsak ak je nespravne adresovana nemozeme zjednat napravu. Ine vydavatelstvo by tiez urcite nevydalo Kancional bez schvalenych podkladov. Aj keby sme mu tuto ulohu radi zverili...

Takže už viete kto je za tým. Podstatnejšie je už len to, aby sa táto zlá situácia vyriešila napr. tým, že adresujeme spoločnú sťažnosť KBS. Je to len na nás. Je len 275 prečo sa to už dávno nezorganizovalo.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mosad2
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 27. 10. 2008
Príspevky: 15

PríspevokZaslal: 12 01, 2011, 15:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Na KBS vedia zatlacit duchovni, staci ked sa objavi vela staznosti, ze organisti hraju a spievaju kraviny. Nechcem rebelovat, ale je to tragicke ked si organista ktoreho zavolaju niekde hrat musi nosit zo sebou svoj kancional a to len taky, ze ho ma ofoteny od niekoho ineho. Ja som uz povedal, staci ze sa mi dostane do ruky potom novy, dam mu odstranit vazbu a hned zoskenovat a ROZPOSLAT vsetkym v okoli ako PDF, aby im v obchode zostalo co najviac pre ostatnych :-d
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 24 02, 2011, 16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som raz písal mail na KBS ohľadom JKS a spevníkov LS, no odpoveď mi nikto neposlal Very Happy. Trošku ma to zarazilo, že keď som sa slušne opýtal mohli mi aspoň slušne odpovedať Crying or Very sad . Keby nám aspoň otvorene povedali čo je vo veci a nie, aby človek pátral ako v labirinte. Žiadne info, každý rozpráva, že za to môže niekto iný.

A ja som sa tak tešil na apríl min. roku, že si ho kúpim, potom som sa tešil aj na Vianoce, že si ho kúpim a teraz už sa ani neteším, lebo sa ho asi ani nedočkám. Sad
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
fricj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 12. 2005
Príspevky: 22
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: 27 11, 2012, 9:35    Predmet: Vydanie 2012 Odpovedať s citátom

Nikto nic? Nik nezaregistroval, ze vysiel novy kancional? Alebo som v nespravnom fore?

http://www.mojakomunita.sk/web/ek/blog/-/blogs/vraj-novy-kancional

SSV sa rozhodol vyjst v ustrety niekolkotisicovym masam slovenskych cirkevnohudobnych historikov a vydal nam takmer vernu kopiu prveho vydania z r. 1937. No a ak preda len existuje na Slovensku aj nejaky organista, ktory potrebuje JKS na sprievod liturgickeho spevu v 21. storoci a nie pre historicke nadsenie, urcite si tych par stovak stranok notoveho materialu rad upravi sam. Ved pre takych jednotlivcov SSV nebude vydavat knihu. Poznamenavam, ze na konci je dodatok, kde su niektore vybrane spevy s aktualnym textom. SSV, o co ti ide? P. farar nam s velkou hrdostou doniesol tento cerstvy skvost. Po par minutach som ho zalozil do archivu a dalej sme nuteni pouzivat povodny papierovy salat. Pocitujem hlboke rozcarovanie. Dokonca som planoval, ze ak vyjde novy JKS, kupim ho do kostola za vlastne peniaze. Sad Sad Sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 27 01, 2014, 8:40    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ presne tak, hotová katastrofa, mne sa taký spevník dostal v priebehu minulého roka do rúk... No čo poviem, som sklamaný a veľmi Sad
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 27 01, 2014, 11:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrel som si tú stránku, čo tu uvádzaš, je to pekný veľký nový kostol. Na čom tam hrávaš?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 27 01, 2014, 20:56    Predmet: Odpovedať s citátom

JurajZareczky napísal:
Pozrel som si tú stránku, čo tu uvádzaš, je to pekný veľký nový kostol. Na čom tam hrávaš?



Juraj, myslím, že táto otázka je úplne zbytočná - Casio alebo Yamaha... kapacita 960 ľudí je však dosť motivujúca na stavbu nového organa
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 27 01, 2014, 23:09    Predmet: Odpovedať s citátom

No veď... Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LukyS
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 03. 2010
Príspevky: 7
Bydlisko: KnH

PríspevokZaslal: 29 12, 2015, 16:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze kedy bude ta PDF verzia kancionalu? Smile Zisla by sa na tablet.

edit: po dlhsom hladani som nasiel verziu od cisla 1 po 101, nejaka dobra dusa oskenovala

edit2: po este dlhsom hladani je na tomto linku takmer nova verzia z 1986 ;D
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 13 01, 2016, 21:17    Predmet: Odpovedať s citátom

v pokladničke je predsa celá JKS v pdf... ale ozdaj nebudem na farskej tlačiarni dusiť 600 stran, však to zhori aj s farou
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 14 01, 2016, 8:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja zháňam v tlačenej podobe kancionál vydanie z r.p. 1996 resp. reprint z 2002-3, kde boli porobené textové úpravy a úpravy nezmyselného frázovania v niektorých prieňach, nakoľko v kostole máme staré vydanie no aj tak vplyvom vlhkosti sa to už cele trhá a papier sa doslova rozpadáva a vyletujú mi strany. Kúpiť nový a v ňom prelepovať strany, či prepisovať text sa mi príliš nechce hľadať.
Nemáte nejakú evidenciu, v ktorých piesňach došlo k zmenám?
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
DominikaDomaracka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 08. 2017
Príspevky: 5
Bydlisko: Slovenské Nové Mesto

PríspevokZaslal: 16 08, 2017, 15:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď už sme pri tom nemáte kancionál v PDF verzii?? 😊😊😊
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 21 08, 2017, 10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Kód:
https://ulozto.sk/!8GtmcVi87/jednotny-katolicky-spevnik-kancional-organ-sk-slovensky-1986-pdf


Nesťahoval som konkrétne túto verziu, tak neviem aká je kvalita, keby to bolo zlé mám aj iné zdroje napr:

http://notypreorgan.comehere.cz/category/show/6 (heslo archiv)

je to vydanie ešte staršie, no najnovší spevník je pôvodný bez akýchkoľvek úprav, akurát je tam spravený dodatok. Poľa mňa jedno z najlepších vydaní bolo v r. 1996 a reprint v 2002, kde boli doplnené oblúčiky nad notami a posunutý text niektorých prisní aby to dávalo zmysel čo sa týka prízvučných a neprízvučných slabík najmä JKS525 bola veľmi dobre prepracovaná (veľa kantorov používa práve tu verziu), pôvodná verzia zneje divne a spieva sa krkolomne.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd