Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 416 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Alelujové verše
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Alelujové verše
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BranislavStribrnsky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 06. 2013
Príspevky: 42
Bydlisko: Lozorno

PríspevokZaslal: 27 07, 2017, 23:58    Predmet: Alelujové verše Odpovedať s citátom

Dobrý deň.
Zaujíma ma, vážení kolegovia, aké nápevy alelujových veršov a veršov pre evanjeliom používate. Pred nedávnom som si len tak sadol ku klavíru a zahral všetky alelujové verše z LS1. Niektoré z nich sú prevzaté v LS2, ale na niektoré sa "pozabudlo" a nepoužívajú sa. Predpokladám, že väčšina hráva v nedele a sviatky tak ako je v LS2. Cez férie je to divokejšie. Ak je verš v LS2 tak sa zvykne zahrať ten. Ak nie, organisti zvyknú príslušný text napasovať na niektorý nápev LS2. Niekedy však počuť aj nápevy miestne, nápevy ktoré sme niektorí v živote nikdy nepočuli atď. No úprimne poviem, že nápevy z LS1 mimo LS2 som nepočul takmer nikdy. Uznávam, že niektoré sú trošku krkolomnejšie a ľudia môžu mať problém ich zaspievať. Ale niektoré sú podľa môjho názoru pekné. Chcem teda "počuť" aj váš názor k tejto problematike, čo hrávate, aké nápevy vyberáte.... Ďakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
PeterKlinga
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 03. 2016
Príspevky: 6
Bydlisko: Poprad

PríspevokZaslal: 31 07, 2017, 11:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim..ja hravam v nedele a sviatky tie ktore su k zalmu a cez ferie si pozriem ci je taky vers v spevniku a hrajem ten a ked nie tak si napasujem najcastejsie do IX,XI alebo VI Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 26 08, 2017, 21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Svojho času som hrával z LS I Aleluja mixolýdické od B. Korejsa (č. 16) a Aleluja č. 11 od B. Korejsa, nielen v omšiach počas týždňa, ale aj v nedele, ak sa k melodickej výstavbe verša hodil text.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.19 sekúnd