Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 182 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - pedale - co s nimi aby hrali?
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
pedale - co s nimi aby hrali?
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
SamuelCerny
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 01. 2018
Príspevky: 10
Bydlisko: Závod

PríspevokZaslal: 11 01, 2018, 15:28    Predmet: pedale - co s nimi aby hrali? Odpovedať s citátom

Pozdravujem priatelia,
Dostal som nápad že by som si nechal u mietstneho majstra stolara urobiť pedalicu ale čo s ňou aby hrala? Ako to treba ponapajat? Netuším ako sa to robí. Chcem to urobiť ako midi pedál alebo to chcem zapojiť do kláves. Cokolvek mi prosím poraďte ďakujem Smile
_________________
Organista v kostole sv. Michala archanjela v obci Závod


Naposledy upravil SamuelCerny dňa 13 01, 2018, 19:55, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 14 01, 2018, 0:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Pedalnicu by som ti vedel zohnať ak nevadí staršia používaná z nejakého organu. Midi sa da urobiť buď použitím modulu beriomidi, alebo rozflákať nejaký lacný midi keyboard, tie ovbykle majú aj výstup USB pre PC. Kontakty sa dajú použiť všelijaké. používal som mechanické aj jazýčkové, u oboch typoch je nevýhoda že nezopne to úplne presne každý pedál stále v úplne rovnakej polohe, no na pedáli to nejako extra nevadí pre menej náročného. Asi najlepšie na to použiť tzv. strmenove optosenzory (fotodióda a fototranzistor v jednom púzdre) to chodí spoľahlivo výde to trocha drahšie, lebo to chce pomocne obvody, akurát tochca údržbu - raz za čas treba vyfúkať od prachu, resp. konštrukčne vyriešiť aby tam prach veľmi nešiel.
Ďalej čo si myslím že bežný stolár ti cice vyrobí, ale treba ešte prižné torzne plátky, plste, niekedy treba aj predpäté pružiny, nie je to také jednoduché ako to vyzerá, sám som sa s tým dosť vytrápil.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
SamuelCerny
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 01. 2018
Príspevky: 10
Bydlisko: Závod

PríspevokZaslal: 14 01, 2018, 16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem veľmi pekne,
ja sa do toho moc nerozumiem takže ak by som to išiel robiť, musel by som sa ešte veľa pýtať... Zatiaľ to bol iba taký nápad. Ďakujem
_________________
Organista v kostole sv. Michala archanjela v obci Závod
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 14 01, 2018, 23:05    Predmet: Odpovedať s citátom

V katalógu laukhuff sú celkom dobré nákresy ako je to konštrukčne spravené od strany 9.14.
http://laukhuff.de/assets/9.pdf

Takisto sa daju nákresy nájsť na stránke
http://organparts.info/en/22-pedal-keyboard

žiaľ u nás asi najrozšírenejšia paralelná Rieger tam nie je.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
matus
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 01. 2007
Príspevky: 267
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PríspevokZaslal: 16 01, 2018, 15:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem či sa s tým oplatí babrať, keď to niektoré firmy ponúkajú už hotové...cca od 200 eur vyššie. Asi sem nemožem nakopírovať linku, aby to nebola reklama. Cena dreva + práca stolára asi nebude lacnejšia. Funguje to tak, že sa zoberie nejaká stará pedálnica a na ňu sa namontujú snímače a midi výstup. Zapojíš potom do synťáku a hraš.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd