Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 529 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Nový organ pre Dóm sv. Martina v Bratislave
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Nový organ pre Dóm sv. Martina v Bratislave Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 20, 21, 22  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
bartolomej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 07. 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: bratislava/ brussel

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:

Čo by to bolo za organistu, ktorý by sa netešil na nový organ a nato, ako si na ňom zahrá, povedzme aj na TUTTI.
Ja som tiež v živote nepočul Bombardu 32 a ak bude možnosť si na ňom zahrať, tak si vyskúšam jednotlivé registre a potom to riadne "rozpeckujem". Wink


Dobru nocku a sladke snicky... drzim palce, aby sa ti tento sen vyplnil, ale nie na Domskom CHORE ( este raz zopakujem, napr. pre pana Vymazala... C H O R E !!! Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 17:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
tak ten spolok ma naozaj "aktivnu" cinnost....

Na rozdiel od Teba som sa na to opytal toho najpovolanejsieho. Aby som sa dozvedel pravdu a nielen ohovarania. Tak tu cinnost popri. Nech sa paci. Mne staci slovo sefa spolku a reakcie obycajnych ludi na jeho cinnost. To, ze Ty NEGUJES vsetko, co je ine, ako nazor Tvojej skupiny, je uz, takpovediac, typicke. Ale skus sa pri tom opierat aj o pravdive informacie. Ak by som mal zacat ironizovat tak, ako Ty, nedosli by sme nikde.

I ked, pytam sa, nie je to Tvoj ciel, aby sme nikam nedosli? V ramci neochvejnosti tej absolutnej, jedinej etc. pravdy?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
nikto nikdy

to by som si nebol taky isty
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
Mimochodom, kolegovia, nechcete si niekto dať tú námahu a pozisťovať, kto, kedy, a s akým repertoárom hral koncert na tomto organe, o ktorom tu vedieme toľké diskusie ?

Co vies o vzniku toho nastroja a organovych koncertoch v katolickych kostoloch v nasich krajoch v tej dobe? Vzhladom na relevantnost Tvojej svojskej otazky
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 17:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
a nejaka haraburda s vadnou barkerovou pakou a pistalovym fondom zozbieranym z uzemia rakusko-uhorska nie je podla mna posvatna vec...

Tak to potom hura na vec a vyhodte Vas trnafsky hruby Rieger, lebo sak taka haraburda s rakusko-uhorskym ktovieakym fondom, neviem, neviem... A ked ho odpracete, nech Vam tam da niekto postavit posvatneho Woehla. To bude parada. Ziadna pneumatika...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 20:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos napísal:
Tak to potom hura na vec a vyhodte Vas trnafsky hruby Rieger, lebo sak taka haraburda s rakusko-uhorskym ktovieakym fondom, neviem, neviem... A ked ho odpracete, nech Vam tam da niekto postavit posvatneho Woehla. To bude parada. Ziadna pneumatika...



lubos, preco odsudzujes nas trojmanual??? ved bol postaveny pocas najlepsieho obdobia firmy rieger... vies co hovoris??? ved to je jeden z najlepsich nastrojov v dieceze.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPuhovich
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 28. 08. 2005
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 16 07, 2007, 21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Srdečne pozdravujem všetkých horlivo diskutujúcich okolo tejto stále aktuálnej problematiky nového organa v Konkatedrále sv. Martina v Bratislave.
Mám pre vás jedno nové info: chórový pozitív v presbytériu je zrekonštruovaný a naozaj krásne zneje do priestoru má podstatne krajšie pléno ako veľký organ na chóre. Stojí za to si to vypočuť resp. vyskúšať. PS: bol sa niekto pozrieť,teda okrem členov SPO, ktorí tam boli na prehliadke, kde bude na chóre v reáli stáť nový nástroj a koľko miesta ostane pre orchester? Tak vám viem s istotou ako dirigent povedať, že tam ten orchester aj zbor na uvádzanie figurálnych omší "natrepete". Ak máte čas skúste sa tam ísť pozrieť, aby ste naozaj v reálnom priestore videli ako to bude vyzerať.
Ďakujem za niektoré veľmi pekné a cenné príspevky do diskusie.
S pozdravom Martin Puhovich
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MatejKubes
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 01. 08. 2005
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 17 07, 2007, 10:49    Predmet: Re: clanok prof. Haasa Odpovedať s citátom

Lubos,
clanok pana Haasa mozeme uverejnit, bolo by vsak vhodne keby bol prelozeny do slovenciny a hlavne treba mat suhlas pana Haasa s prelozenim a publikovanim na nasom portale. Potom staci poslat clanok cez "Poslat prispevok".
_________________
Matej Kubeš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bartolomej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 07. 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: bratislava/ brussel

PríspevokZaslal: 18 07, 2007, 20:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimalo by ma, ake organarske firmy - okrem Woehla - figurovali vo vyberovom konani ...
Mam este jednu otazku, ako to teraz vyzera so stavom Mozneho organa? Confused
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 18 07, 2007, 20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

bartolomej napísal:
Mam este jednu otazku, ako to teraz vyzera so stavom Mozneho organa? Confused




vyjadrim sa slovami Otca arcibiskupa:" šak to hráááá."
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 18 07, 2007, 20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

bartolomej napísal:
Zaujimalo by ma, ake organarske firmy - okrem Woehla - figurovali vo vyberovom konani ...




menovite si nepamatam nazvy, mal som moznost nahliadnut do ponuk - boli velmi zaujimave.... firiem bolo tusim 5
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
bartolomej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 07. 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: bratislava/ brussel

PríspevokZaslal: 18 07, 2007, 20:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Naozaj vitam udalost, ze sa planuje stavba nastroja takpovediac svetoveho formatu... ale vytlacit si kus jedinecnej historie niekam na periferiu, to sa mi nepaci.... Naozaj sa tu jedna len o cit a respektovanie specifik tohoto nastroja ( aj jeho nedostatkov). Mal som moznost si pozriet dispoziciu nastroja, ktora podla mna nie je prave najstastnejsia... Zlucit stavbu organu v Bachovskom style a chciet na nom aj zahrat francuzov....to do seba nezapada!!! Confused
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 20 07, 2007, 11:46    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinPuhovich napísal:
...tak vám viem s istotou ako dirigent povedať, že tam ten orchester aj zbor na uvádzanie figurálnych omší "natrepete". Ak máte čas skúste sa tam ísť pozrieť, aby ste naozaj v reálnom priestore videli ako to bude vyzerať.

O natrepani orchestra by si mily Martin mohol hovorit, keby si zazil Kirchenmusikverein pocas nejakej z jeho produkcii. Z toho, co pises usudzujem, ze si nezazil.

Samozrejme sa tam da "natrepat" nejaky orchester a zbor, ale o dost mensi a o dost problematickejsie. To Ti ako dirigent tiez mozem povedat s istotou. Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 21 07, 2007, 22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

bartolomej napísal:
Mal som moznost si pozriet dispoziciu nastroja, ktora podla mna nie je prave najstastnejsia... Zlucit stavbu organu v Bachovskom style a chciet na nom aj zahrat francuzov....to do seba nezapada!!! Confused

Mily bartolomej!

Tiez som raz vyslovil taku vetu a bol som napomenuty, ze nemame odmietat a zavrhovat dieta este skor, nez sa narodi...

Som velmi zvedavy, ako to bude zniet. I ked, hlavne si musi clovek vediet naregistrovat. Kolegov, co by to riadne rozpeckovali je asi dost, no ja som zvedavy viac na ine detaily toho zvuku... Woehl zatial staval hlavne stylovo takmer ciste nastroje. Bud francuzske synfinicke, alebo taky organ v Thomaskirche. Kamos tam hral a nevedel sa vynadusovat, jake je to fantasticke. Idem v septembri kuknut nejake Woehlove synfonicke varhaany, tak som zvedavy.

Je skoda, ze koncept a sanca postavit nieco fakt super sa nastrbuje teoriou univerzalneho organa, na ktorom sa da hrat vsetko od Bacha po Vlacha a od... sak víme. Alla Rieger-Kloss. Samozrejme, ze to bude zniet fantasticky, ale idea je ta ista.

Ked som sa o tom rozpraval s Hendrikom Ahrendom, len mavol rukou a povedal, ze on take organy nestavia. Ma recht. Aj tu v Nemecku upadaju do zabudnutia. CDcka sa tocia na starych nastrojoch, alebo stylovych. Halvne. Nejake univerzalne monumenty casom ostanu len pre tych kolegov, co si to radi rozpeckuju.

Skoda, keby zostali pri stylovo cistom organe a postavili ho tak, aby tam mohol ostat aj strycko Mozny, mala by cela akcia ovela vacsi vyznam. Si myslim.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bartolomej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 07. 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: bratislava/ brussel

PríspevokZaslal: 22 07, 2007, 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Lubos"
Skoda, keby zostali pri stylovo cistom organe a postavili ho tak, aby tam mohol ostat aj strycko Mozny, mala by cela akcia ovela vacsi vyznam. Si myslim.[/quote]

Podla mna si to v Dome totalne pokasleme.... Povedzte mi, ako by sa zachovali Nemci, keby mali v ich "najhlavnejsom" chrame historicky romanticky organ s velkym chorom pre zbor a orchester.... a k este by chceli aj postavit novy nastroj???? Myslite, ze by urcite VYHODILI ten stary ?!?!?!?! Shocked
Nemyslim tym, aby sme sa po niekom opakovali, ale aby sme si vsimli ako sa spravaju k takymto cennym nastrojom v KULTURNE VYSPELEJSICH KRAJINACH!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 20, 21, 22  Ďalší
Strana 13 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.10 sekúnd