Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 519 návštevník(ov) a 1 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Nový organ pre Dóm sv. Martina v Bratislave
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Nový organ pre Dóm sv. Martina v Bratislave Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
TTV
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 09. 2007
Príspevky: 80
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 09, 2007, 21:56    Predmet: Odpovedať s citátom

A ja zas nemám rád takých ktorý kvôli preklepu robia z toto vedu ako keby boli dokonalí a nikdy nič nepokazili.
Tak láskavo si opravuj koho chceš ale nie mňa vďaka.
Evil or Very Mad

PS ak budeš s Antonínom tak ho pozdravuj od Vlada Hrnčiara ml.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TTV
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 09. 2007
Príspevky: 80
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 24 09, 2007, 18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nedá mi nenapísať názor na výmenu organu v Dóme chápem tých čo hovoria nechať organ na pôvodnom mieste svojim spôsobom majú pravdu, ale kde umiestniť nový dole ako v Dóme vo Viedni hmm neviem ale umiestniť ho tak aby sme niečo neodpratali alebo nezakryli sa to podľa mňa nedá. Umiestniť respek. zavesiť no ďakujem pekne možno by bolo zaujímavé zrátať či to vydržia múry alebo sĺpy a a aké úpravy by bolo treba urobiť ale každopádne by to bol dosť drahý špás, nehovoriac o dosť zásadnom zásahu do budovy a zároveň do kultúrnej pamiatky.
Zároveň udržiavať 2 organy naraz to na naše finančné pomery je trochu luxus.

Ale hlavne tam ako je umiestnený je ako keby som si kúpil najkvalitnejšiu HI-FI vežu repráky otočil smerom jeden do druhého a dal ich do skrine – zvuk by nebol o nič kvalitnejší ako keby som si kúpil najlacnejšie chrastítko.
Preto som za nový organ a za premiestnenie dnešného do Žiliny . Pokiaľ mám dobré info tak by to mal montovať V.G, tak na základe toho ako dával dokopy organ na Kalvárií a podľa fotky kostola viem ako to dopadne. Každý bude hovoriť jéééj aký dobrý organ .

Preto si myslím že Vincze Moszny by určite súhlasil s premiestnením organu do Žiliny .

Kto chce počuť Moszneho organ v pôvodnom prostredí tak jeden je v Ivanke pri Dunaji 10 registrový 1 manuál a Pedál a pneumatická taktúra z r. 1911( ja by som skôr typoval 1910) jediná zmena je neviem od kedy ale 8´ register (nakoľko ten čo ho menil si dal námahu a zmazal názov z „sklopky“ registra ale podľa všetkého to bola Gamba 8´) dnes je tam 2´ tuším Picola.. Ináč nie som až taký odborník na „slohy „ ale typujem že je romantický nakoľko z 7 registrov manuálu je tam 3x 8´ 2x4´a 3 radá mixtúra a spomínaná 2ˇ( miesto 8´)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 29 09, 2007, 20:09    Predmet: Odpovedať s citátom

mbako napísal:
Veľmi sa ospravedlňujem, ale kvôli technickým problémom musím dočasne umiestniť člák prof. Haasa sem.

co znamena docasne? technicke problemy? skus specifikovat, Martin...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
bartolomej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 07. 2007
Príspevky: 59
Bydlisko: bratislava/ brussel

PríspevokZaslal: 30 09, 2007, 13:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubos napísal:
mbako napísal:
Veľmi sa ospravedlňujem, ale kvôli technickým problémom musím dočasne umiestniť člák prof. Haasa sem.

co znamena docasne? technicke problemy? skus specifikovat, Martin...



Lubos, to si nepochopil, ze ten clanok nemoze byt umiestneny na uvodnej stranke, ked je nepohodlny? Ved hovori pravdu, ktora nekoresponduje s "pravdou" tohoto fora...
Ale pravda vzdy vyjde najavo.... zial co sa tyka Domskeho organu az po dlhom case, ked buduce generacie zavrhnu tu nasu, ze znicila jedinecny nastroj...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 30 09, 2007, 18:21    Predmet: Odpovedať s citátom

bartolomej napísal:
Ale pravda vzdy vyjde najavo.... zial co sa tyka Domskeho organu az po dlhom case, ked buduce generacie zavrhnu tu nasu, ze znicila jedinecny nastroj...



choď už do čerta s Tvojim zničením organa,,.... veď ho idú reštaurovať.....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 30 09, 2007, 19:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
choď už do čerta s Tvojim zničením organa,,.... veď ho idú reštaurovať.....

Petko, nam je to vsetkym uuplne jasne s tym tvojim restaurovanim. Zeby preto bol clanok stiahnuty z miesta, ktore mu patri? Aby nahodou nerusil dogmy tohto portalu? Sorry, ja som zabudol... ved je vsetko jasne, celkom ciernobiele a ine nazory nejestvuju.

Zacina sa to tu pekne vzdalovat aj od naznakov demokracie. Len tak dalej, pani...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 30 09, 2007, 22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Lubosko a Bartolomej,

asi zle napisem ked napisem, ze sa tu citite ako biele vrany. V podstate ked ste tak hlboko presvedceni o ciernobielosti tohoto fora, tak vlastne neviem preco Vas bavi sem vobec pisat a stracat tak drahocenny cas na tomto svete...
Bartolomej...pravda tohoto fora?Aj take existuje?Ty si pravnik?Existuje len jedna pravda?Naozaj?Nieje to len subjektivny pohlad na objektivnu vec?Zaujimave...
Lubos...dogma tohoto portalu?Ved sem moze prispievat hockto. Nazorovy rozdiel tu je, ale nikto nikoho neobvinuje...teda az na vas dvoch. Obsahom kazdeho 3. prispevku je poukazovanie na uniformitu fora. Zaujimave, ze ked sa prezentovalo vystahovanie domskeho organu, nazor tej "druhej" strany vam nechybal. Hlavne ze sa spinilo a sralo niekomu na hlavu a toho vasho spravneho nazoru boli plne noviny a bolo to aj na tomto fore.

Ale opat sa opytam...o akom spravnom nazore a pravom rieseni sa tu hovori?Ak mam iny nazor na vec ako vy, zacnete sa ohradzovat smerovanim fora. Question Stiahol Bako daky clanok z titulky?A co sa stalo?Mozno akurat tak vam to zase zahralo do karat, ze to bol "nepohodlny???" clanok...
Haas napisal okrem ineho..."Demolácia dómskeho organu" nieje to zavadzajuce?Alebo zly preklad?Naozaj sa ide demolovat?

Dakujem za pozornost a hadam sem zase napisete, ze sa pozeram na svet len jednym okom a to je tiez farboslepe... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Matus Cigan - poloorganista/amater svojho casu kdekolvek v Bratislave

Niekto hovori co vie a niekto vie co hovori...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 01 10, 2007, 8:06    Predmet: Odpovedať s citátom

MatusCigan napísal:
Dakujem za pozornost a hadam sem zase napisete, ze sa pozeram na svet len jednym okom a to je tiez farboslepe... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil




alebo ako v tom vtipe - Slepé
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 02 10, 2007, 17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Mily Matus,

neviem, co napise Bartolomej (som gespannt), tak aspon za mna, ked nas uz tak spolocne oslovujes:

mne je jasne, ze by Ti (a mnohym inym) odlahlo, keby som sem nepisal, ale preco sa nechat odradit takymi typmi ako Ty, ak tu existuje forum pre organistov? Myslis, ze by bolo zmysluplnejsie vytvorit si svoje vlastne forum? Aby som kracal v linii myslenia niektorych tu pritomnych kolegov, ktorym nezalezi na komunikacii a diskusii, ale na prezentovani a pretlacani svojich nazorov? Halooo, materska skola skoncila, prebud sa do normalneho sveta.

Na toto forum moze prispievat hocikto, ale s kazdym sa tu nenaklada rovnako. Pozoruhodne... Rozne organove festivaly su na titulke a preklad Haasovho clanku, po ktorom volalo viacero uzivatelov sa z nej po 2 dnoch stratil... Alebo po 3 dnoch? Vies mi odpovedat na otazku PRECO? Odpoved slovenskych odbornikov tam bola pred nim a stale je. Samozrejme, ked ma chces zhodit a ociernit, pises, co pises. Svojim sposobom Ta chapem. Aj lutujem.

Problem tohoto fora okrem ineho je, ze tu diskutuju rozne druhy "odbornikov" na organy. Pri vsetkej ucte, Matus, Haasov nazor ma trochu inu vahu, ako Tvoj, alebo panov XY, XY, XY a pod... Je fajn, ze organisti spolu diskutuju, ale niektori by mohli byt aspon trochu sebakriticki k sebe, svojim vedomostiam a vzdelaniu. Isto by Ta nepotesilo, keby Ta v nemocnici namiesto doktora mediciny osetroval instalater.

Co sa tyka objektivity, mozme sa donekonecna hadat o slovicka. Nuz, kto ma silu a odvahu vystupit zo svojho sveta a society a zhliadnut na vec so stipkou nadhladu, bude diskutovat inak. To ako, alebo cim sa pozeras na svet je Tvoja vec. V tom Ti nepomozem. Pisem, co si myslim a ak napisem nieco o ciernobielom svete, alebo pravde, chcem na nieco upozornit. Mozno Ti to casom dojde, na co.

Na diskusiu musi mat clovek aj seriozneho partnera. Zatial som tu zazil najkonstruktivnejsiu diskusiu s kolegom Vymazalom. Napriek invektivam a odbocovaniu od temy (ad "pockajme si na kolaudaciu"). Je pozoruhodne, ze vysokovzdelani odbornici, vyjadruvsi sa inde, sa na tomto fore do diskusii nezapajaju. Asi to ma svoj ucel. Nuz, spite sladko.

Jasny zrak praje

Lubos Crying or Very sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 02 10, 2007, 19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

[quote="Lubos"]Mily Matus,


[color=red]mne je jasne, ze by Ti (a mnohym inym) odlahlo, keby som sem nepisal, ale preco sa nechat odradit takymi typmi ako Ty, ak tu existuje forum pre organistov? Myslis, ze by bolo zmysluplnejsie vytvorit si svoje vlastne forum? Aby som kracal v linii myslenia niektorych tu pritomnych kolegov, ktorym nezalezi na komunikacii a diskusii, ale na prezentovani a pretlacani svojich nazorov? Halooo, materska skola skoncila, prebud sa do normalneho sveta.[/color]

Idea Neviem asi som Ti stupil na otlak Lubosko ked sa so mnou tak rozpravas, ale prosim. Je mi 6 ci sem niekto pise alebo nie, nieje to moje forum, nieje to moj obchod. Pis si kam chces a co chces, tvoj nazor som Ti tu nebral a neberiem. Mimochodom neviem kto zije v realnom svete...o tom by sme si mohli pohovorit neverejne Question

[color=red]Rozne organove festivaly su na titulke a preklad Haasovho clanku, po ktorom volalo viacero uzivatelov sa z nej po 2 dnoch stratil... Alebo po 3 dnoch? Vies mi odpovedat na otazku [b]PRECO?[/b] [/color]

Idea Som hadam admin????Dole ich mas uvedenych, dotazuj sa tam... Evil or Very Mad

[color=red]Samozrejme, ked ma chces zhodit a ociernit, pises, co pises. Svojim sposobom Ta chapem. Aj lutujem.[/color]

Idea Ano a cim prosim Ta?Zhodit a ociernit?To by asi takto neslo a pisal by som nieco ine...Dakujem za lutost, ale nieje namieste. Evil or Very Mad

[color=red]Problem tohoto fora okrem ineho je, ze tu diskutuju rozne druhy "odbornikov" na organy. Pri vsetkej ucte, Matus, Haasov nazor ma trochu inu vahu, ako Tvoj, alebo panov XY, XY, XY a pod... Je fajn, ze organisti spolu diskutuju, ale niektori by mohli byt aspon trochu sebakriticki k sebe, svojim vedomostiam a vzdelaniu. [/color]

Idea Ano, velni spravne.Som rad ze aspon ty si tu odbornik, pretoze ja som tu uz X krat povedal, ze som amater a nie profik. Ked tu nieco prezentujem, je to len moj neodborny, subjektivny nazor a ci sa Ti to paci alebo nie, mozem si ho napisat. Dakujem! Evil or Very Mad


Je mi uplne jasne, ze niesom vhodnym partnerom na diskusiu na temu domsky organ, pretoze som neprofesional a nevidim do toho. To co som napisal som napisal na margo neustaleho poukazovania na [b]smerovanie fora[/b]...zatial to diskusiu nikam nepohlo Idea
Tento detail Ti asi unikol pri pisani horeuvedenych riadkov.[color=red][/color]
_________________
Matus Cigan - poloorganista/amater svojho casu kdekolvek v Bratislave

Niekto hovori co vie a niekto vie co hovori...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 03 10, 2007, 12:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Hm,

ak sa mi nieco nepaci, poukazem na to. To da rozum. Neutocim na adm. pre nic za nic, ale preto, lebo si myslim, ze su jednostranne zaujati. Preco, to doslo uz davno kazdemu, kto ma oci a vie citat.

Tvoj nazor Ti neberiem a je pekne ze o nom pises. Ak Ty moj nazor neberies, nevadi, tiez ho kvoli tomu neprestanem hovorit Smile

Problem nastava, ked ide o argumentaciu a aspon maalinko odbornu diskusiu. Ale to asi toto forum nevyriesi, alebo ano?

Pohovorit si mozme aj osobne, ak je o com, dalej hadam cez ss.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 03 10, 2007, 13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlepise neformalne pri cervenom vinku, som za. Idea
_________________
Matus Cigan - poloorganista/amater svojho casu kdekolvek v Bratislave

Niekto hovori co vie a niekto vie co hovori...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 03 10, 2007, 14:13    Predmet: Odpovedať s citátom

MatusCigan napísal:
Najlepise neformalne pri cervenom vinku, som za. Idea




mozem sa pridat???
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 03 10, 2007, 23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Preklad ktorý zaslal Lubos je uz na hlavnej stránke medzi článkami.
_________________
Marek Klein, chrámový spevák - neorganista, Košice, http://gregoriana.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Lubos Ihring
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 05. 2007
Príspevky: 212
Bydlisko: Reiden/Kunešov

PríspevokZaslal: 04 10, 2007, 12:49    Predmet: Odpovedať s citátom

MatusCigan napísal:
Najlepise neformalne pri cervenom vinku, som za. Idea

dobry napad Wink ...Peto, ale musis prist do Blavy ...teda aj ja Rolling Eyes
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Novostavby píšťalových organov na Slovensku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Ďalší
Strana 18 z 22

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.15 sekúnd