Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 382 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Detský spevokol na nedeľnej omši
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Detský spevokol na nedeľnej omši Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 26 03, 2008, 21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

00000

Naposledy upravil Fero dňa 15 08, 2008, 16:17, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 03, 2008, 8:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka a kiezby... Viete, mozno to vyznieva (ako to pisem), ze my nikdy nerobime ci nerobili sme chyby. Samozrejme, ze ano... Asi ako kazdy clovek. Niekedy sa chyba stane aj preto, ze je toho vela a clovek je unaveny a akosi nestiha vsetko a najma komunikovat informacie druhym... Treba sa ale snazit a pracovat na sebe - ine ma nenapada.

Aj ja Vam drzim palce, aby ste prichadzali do kontaktu s mladeznikmi, ktori maju uctu k liturgii a pri ktorych nebudete stracat nadsenie z tejto krasnej a uslachtilej prace... Smile

Lucia Fojtikova
saleziani BA-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 03, 2008, 10:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak, este ma napadla jedna vec. Ak sa nemylim, zatial neexistuje nejaka pravidelna kazdorocna sutaz amaterskych detskych a mladeznickych krestanskych spevackych zborov. Registrujem v ramci Slovenska projekty "Mladez spieva" a tiez medzinarodny projekt "Slovakia Cantat", to sa ale myslim tyka skor zborov, posobiacich pri skolach a zus-kach. Opravte ma, ak sa mylim...

Nebolo by mozno odveci, keby vznikla pravidelna sutaz chramovych zborov (kde teda moze byt kategoria amaterskych detskych/mladeznickych zborov), na ktorej by sa prezentovali a sutazili zbory. Co sa tyka repertoaru, mohlo by sa sutazit povedzme vyberom jednej skladby z vaznej krestanskej hudby a jednej z popularnej krestanskej hudby...

Ja osobne by som bola velmi zvedava, ako obstoji nas mladeznicky zbor v takej sutazi a tiez, aka je "konkurencia" na Slovensku... Smile Priznam sa, nemam velmi prilezitost to zistovat.

Zaroven by to zdravym sposobom motivovalo zbory a spevokoly k praci na sebe a tym padom aj k rastu kvality spevokolov...

Co myslite, nemohol by sa toho niekto ujat?

Lucia Fojtikova
saleziani BA-Trnavka
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 18 05, 2008, 16:58    Predmet: nová Odpovedať s citátom

No vcera som mal dost.Prisli k nam saleziani zo sastina. Hned ma "uzemnili" ze si mozem zobrat dovolenku a ze mozem pocuvat (keby viem co to bude idem off) chceli velmi ze zalmy precitaju to som ich zas ja uzemnil ze nie Very Happy Ale ta omsa ...to asi ani omsa nebola vyzeralo to ako rockovy koncert spevacka otocena zadkom k Panu Bohu Hrali gitary myslim ze len elektricke a bicie Confused Rolling Eyes pesnicky nevhodne na sviatok nasv.trojice liturgia u nich 0 bodov spievali si sanktus aj pater noster co by urcite nemali a este aj agnus ale bolo to nieco priserne dufam ze viac nepridu Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 18 05, 2008, 20:42    Predmet: Re: nová Odpovedať s citátom

andrej napísal:
No vcera som mal dost.Prisli k nam saleziani zo sastina. Hned ma "uzemnili" ze si mozem zobrat dovolenku a ze mozem pocuvat (keby viem co to bude idem off) chceli velmi ze zalmy precitaju to som ich zas ja uzemnil ze nie Very Happy Ale ta omsa ...to asi ani omsa nebola vyzeralo to ako rockovy koncert spevacka otocena zadkom k Panu Bohu Hrali gitary myslim ze len elektricke a bicie Confused Rolling Eyes pesnicky nevhodne na sviatok nasv.trojice liturgia u nich 0 bodov spievali si sanktus aj pater noster co by urcite nemali a este aj agnus ale bolo to nieco priserne dufam ze viac nepridu Very Happy



no, myslim, ze na niektorom mieste tejto stranky som to uz napisal, ohladne salezianov....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 19 05, 2008, 7:00    Predmet: Odpovedať s citátom

u nás sa bude konať zase nejaká pohroma s názvom Vysaávač. už sa neteším. Najskôr ma nanútili do vybavovania účtov medzi kantormi a medzi dobrodincami, ktorí tam budú chcieť hrať. ale keď to bude priveľa, kašlem nato. Zapnem tutti a idem.
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 19 05, 2008, 12:11    Predmet: Odpovedať s citátom

00000

Naposledy upravil Fero dňa 15 08, 2008, 16:17, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 19 05, 2008, 16:50    Predmet: Andrejovi... Odpovedať s citátom

Hmmmm... Zeby saleziani nepoznali liturgiu? Wink To mi pripada zvlastne... Aspon ste ich teda poucili? Ktovie, mozno to potrebovali...

Co sa tyka elektrickych gitar, mne sa tiez zdaju nevhodne na sv. omsu.
No, ako vidite, aj "nehodna dirigentka mladeznickeho spevokolu" moze s vami organistami v niecom suhlasit... Wink

Len by ma zaujimalo, ci by ste aspon v niecom z toho vsetkeho, co som tu popisala suhlasili aj vy so mnou... Laughing
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 19 05, 2008, 17:18    Predmet: Re: Andrejovi... Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Hmmmm... Zeby saleziani nepoznali liturgiu? Wink Laughing


tak to vyzera Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 20 05, 2008, 8:59    Predmet: Andrejovi... Odpovedať s citátom

Nuz, pokial je to ozaj pravda, potom ale (pokial liturgiu tak dobre poznate Vy) mate zodpovednost poucit a povedat nahlas, ze sa nieco nerobi dobre.

Nestaci len ohovarat... Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LukasDrozd
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 10. 2006
Príspevky: 630
Bydlisko: Svit

PríspevokZaslal: 20 05, 2008, 10:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, prečo silou mocou chcú mať celú omšu. Keď organista hraje JKS, tak spievajú aspoň staré babky. Ale keď hraju oni, tak nikto. no k čomu je to dobre?
_________________
"I'm back and don't feat neither death nor pain"

Lukáš Drozd
Farnosť sv. Jozefa Robotníka
Svit
http://www.mego.6f.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 20 05, 2008, 11:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuz, ak myslite na mladeznicku hudbu, tak ako kde.

U nas spievaju tieto piesne aj 60-rocni ludia. O mladych a 30-tnikoch ani nehovoriac.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 20 05, 2008, 11:33    Predmet: Re: Andrejovi... Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Nuz, pokial je to ozaj pravda, potom ale (pokial liturgiu tak dobre poznate Vy) mate zodpovednost poucit a povedat nahlas, ze sa nieco nerobi dobre.

Nestaci len ohovarat... Wink



nikto nepovedal, ze si nehodna dirigentka.... a co sa tyka toho poucenia, ze sa nieco robi nespravne, tak s tym ani nemusime zacinat.... lebo reakcia oslovenych je uz vopred nad slnko jasnejsia.... mam s tym osobnu skusenost,....
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LuMa
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 02. 2008
Príspevky: 88
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 20 05, 2008, 11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Nuz, bez urazky... obcas sa tak pri vas citim... A priznam sa, ze to myslim trochu ironicky.

A co sa tyka tych reakcii... neviem, mozno by to chcelo prist povedzme s dialogom o tychto veciach... Som naivna? Mozno... Ale ak nic nezacneme, ale budeme len kecat ako "spravni slovaci pri pive v krcme", ziadna vec sa nepohne k lepsiemu...

U nas napr. vznika ista aktivita, aby vznikli pravidelne prezentacie amaterskych zborov, za ucasti odbornej poroty... Tieto prezentacie mozu posluzit k rastu kvality zborov do buducnosti. Nedavno mna osobne napadlo, ze by v ramci cirkvy mohol vzniknut nejaky dokument, akysi povinny uzus, co vsetko by z oblasti liturgie ale i hudby mali vediet ludia, pracujuci vo farnostiach so zbormi... Teda jednak dirigenti, jednak hudobnici. A ti to dalej posunu spevakom. Je to projekt ako sa hovori, na dlhsiu trat, ale verim, ze v blizkej buducnosti sa zrealizuje a myslim, ze to ozaj moze mat pozitivny vplyv na rast kvality zborov a spevokolov.

Myslim, ze ak vam nieco vadi, mali by ste s tym nieco robit.

Prazdne reci podla mna nic nezmozu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 21 05, 2008, 20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

LuMa napísal:
Myslim, ze ak vam nieco vadi, mali by ste s tym nieco robit.



dobre, co navrhujes???
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Strana 5 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.23 sekúnd