Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 407 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Viscount
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Viscount Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 13:09    Predmet: Viscount Odpovedať s citátom

K dispozícii mám 2 manuáluvý Viscount. PROBLÉM - ako všetci vieme, zvuk organu tvoria registre ktoré sa spájajú do celku - výsledný zvuk. Správne registrovanie, aj viacerí to tvrdíte, by malo byť také, aby nebolo pozapínaných príliš veľa registrov. Mám však problém, pretože na organe (JUBILATE 232) je dosť zvukov, samostatne pekných, no nemôžem to tak používať, lebo sú strašne slábé - musím tam zapnúť : Principal 8, Gedack 8, Oktava 4, Rohrflote 4, Superoktava 2, Kornet 4f, Mixtura 5f. - a hlasitosť na plné aby som ozvučil kostol. No celý rok hrať tak isto??!
Myslíte že sa problém vyrieši kúpou externých repro? Alebo mi poraďte nejaké správne registrovanie. Skutočne mi váš názor pomôže:
A sorry za to "gazdovské" vysvetlenie o registroch, nejako ma lepšie teraz nenapadá. Confused
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Externé repro problém zmiernia, ale nevyriešia. V každom prípade sa zvuk z digitálu bude v konečnom dôsledku podobať lacnej CASIOvke...
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže mi v podstate nepomôže nič. Sad Skutočne, to registrovanie je "len tak na doraz" aby som kostol ozvučil. Ináč vôbec nechápem zvuku z el organu. Ja mám doma klávesy Roland XP 80 a to má taký Cathedral že by schoval aj el. organ za 1.000.000 (SK), či väčšinu píšťalových organov. prečo stará mašiná ktorá stála pred 10 rokmi 70.000 ľahko vyhráva nad tou modernou za (príklad): 700.000???
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefVrabel
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 09. 2006
Príspevky: 50
Bydlisko: Pružina 358

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že kvalitný zosiľovač s repro by problém dočasu vyriešili. Zapínať mixtúru a kornet na spev nie je moc šťastné. Aj pri registrovaní platí osvedčené "menej je niekedy viac".
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 02 11, 2009, 22:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozhodne si treba zadovážiť externé ozvučenie čo najväčšej kvality a kapacity. Ostane to naďalej digitálom, no určite sa vyrieši využívanie farebných možností jednotlivých registrov aj rôznych kombinácií. Ak máš(te) záujem, napíš(te) mi súkromnú správu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TS
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 16. 08. 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: horná dolná

PríspevokZaslal: 03 11, 2009, 8:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ty!!!!

Naposledy upravil TS dňa 10 02, 2012, 20:22, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 06 11, 2009, 21:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vážení kolegovia, chcel by som "počuť" názory viacerých z vás na externé ozvučenie a koľko by k tomu organu stálo. (Niečo lepšie) ĎAKUJEM ZA VAŠE REAKCIE!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
DAN
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 11. 2009
Príspevky: 4
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 07 11, 2009, 0:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém je teda len v nedostatočnom akustickom výkone organa?
Pri hre len na slúchadlá je vyváženie registrov OK?

Ak áno, treba použiť externé ozvučenie. V zásade sa používa systém 2+1 podĺa typu organa. / Niektoré organy majú aj 12 samostatných výstupov pre jednotlivé skupiny registrov- to znamená použitie systému x + 1, Viscount nepoznám /. Tento systém pozostáva z aktívneho subbasu + x satelitov. Výkon subbasu pre štandartne veľké kostoly postačuje 200W. Satelity po 100W. Každý reprobox má samostatný zosilňovač a včlenenú aktívnu výhybku.
Subbas by mal byť ladený na 16-20Hz, s použitím 12- 18" reproduktora. Satelity sú spravidla 2 pásmové.

Najväčší problém pri externom ozvučení je akustika priestoru, ktorá spôsobí pokles, alebo zdôraznenie niektorých frekvencií. Tu spravidla pomôže tretinooktávový ekvalizer po akustickom nameraní priestoru a najmä vhodné umiestnenie reproboxov. Kvalita je žiaľ úmerná cene.

Osobne sa tejto problematike venujem už 15 rokov, takže môžeme o tom diskutovať.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 06 01, 2010, 20:16    Predmet: Odpovedať s citátom


Myslíte že toto ozvučenie je dobré - stačí na stredne veľký kostol? Alebo pozerať niečo lepšie?
Toto ozvučenie majú na stránke www.danacoustic.sk cena je pomerne dobrá necelých 1000€.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 08 01, 2010, 16:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Mozno bude treda viac satelitou (4) ale asi aj by to mohlo stacit, podla toho aka tam v kostole akustika dozvuk a tak...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 09 01, 2010, 21:10    Predmet: ozvučenie Odpovedať s citátom

Podľa mojich skúseností by som postupoval asi takto. Zmeral by som hladinu akustického tlaku organu v nejakom inom kostole a takýto tlak by som sa snažil dosiahnuť zvukovou aparatúrou vo svojom kostole. Ak by som Ti mohol poradiť, tak sa opýtaj v tom danacousticu Milana Ozoráka, je to môj kamoš z výšky, alebo skús bvudio z Trnavy, prípadne bs acoustic. Nemusíš nič kupovať, len im povedz, že potrebuješ napr. max. hladinu 100-110 dB v celom akustickom spektre 15Hz-20kHz. Oni všetci sú machri vo svojom odbore a isto Ti odporučia po obhliadke miesta, poprípade na mieru postavia akustický systém k plnej spokojnosti. Keď som vlani v jeseni bol v bv audio, tak mi jeho majiteľ odporúčal nový typ zosilňovača s výkonom 4*1000W/4Ohmov s účinnosťou cca 90 percent a hmotnosťou 9 kg s impulzným rezonančným zdrojom. na prvý pohľad sa zdá, že je to nehorázny výkon, ale vždy je dobre mať rezervu, pretože prenášame celé počuteľné spektrum. K zosilňovaču treba tak isto kvalitné reproduktory, treba voliť aspoň 95 dB citlivosť a rozdelenie na basy stredy a výšky, cena celého systému niekde okolo 1500-3300 E podľa výkonu.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 06 05, 2010, 11:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečne sme sa definitívne rozhodli, že ozvučovací systém treba kúpiť. (Nový píšťalový organ nechcú) Crying or Very sad
No mám ešte pár vecí s ktorými by ste mi mohli pomôcť.
Poraďte mi prosím, ktoré sú lepšie.
1. http://www.rhsound.sk/ozvucovacie-sety.rh.153/
2. http://www.muziker.sk/default.aspx?Soundking-S0815A2&nid=20016&nparams=kod_id;7192
Prvé sa mi viac páčia z viacerých hľadísk, ale je tam problém. Satelity majú dve pásma a to basy a výšky, pri tom ešte silný subbas.
Tie druhé majú satelity stredo - výškové a subbas.
...Takže neviem ktoré...
Ide o to aby zvuk nebol príliš v basovej línii.
...Alebo nevadí, že sú na satelite aj basy???
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 06 05, 2010, 18:25    Predmet: Odpovedať s citátom

velky rozdiel medzi nimi neje, oba su to cinske smejdy s nie priliz dobrym a vyrovnanym zvukom...no dajak to hrat bude...odpoveda to cene... V oboch su satelity 2-pasmove cize je tam stredobas+vysky, pod tym, je subbas. V Subbase je vyhybka, ktora do satelitov nepusti basy a do subbasu vysky , cize repra sa na nizkych frekvenciach nebudu ptrekryvat ale doplnat. Navyse hlôasitost subbasu a satelitov sa da nastavovat samostatne...

V podobnej cene sa mi zdaju zvukovo lepsie, aj znacka je to uz ako-tak dobra
http://www.proaudio.sk/pa-systemy/pa-systemy/hk-audio-sound-house-one-pa-system---2262/

Najlepsie by bolo si to ist vypocut a porovnat. Dalej sui treba uvedomit ze to su PA repra a ni ucene k organom, cize nebude to zniet priliz dobre, skor by som sa doporucil poobzerat bo nejakej silnejsie Hi-Fi susrtave, kde sa kladie vecsi doraz nma pocuvatelnost - t.j. vyrovnanost, mekost a tak.. PA bedne su viac ostre a menej vyrovnane, lebo tam ide hlavne o vykon.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
peterdz
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 07. 2010
Príspevky: 4
Bydlisko: Hrabovec nad Laborcom

PríspevokZaslal: 09 07, 2010, 23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

vazeny kolegovia a kolegyne, som novy ucastnik diskusie na tuto temu, je mi blizka, lebo mam skusenosti s pistalovym aj digitalnym organom. preto mozem zodpovedne povedat, ze pistal je pistal t.j. klasika a digital je digital t.j. odmocnina z pistaloveho.
ked hram na klasike, mam pocit ze som v niecom skutocnom, na digitale je to cca 31%
neodsudzujem ani digital lebo tiez je to len hudobny nastroj, ktory nieco dokaze.
dufam ze som sa nikoho nedotkol, ale ak mate iny nazor, tak si to rad pozriem Laughing Cool
s kantorskym pozdravom a vela uspechov v kantorskej cinnosti vam praje Peter.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roman1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 10. 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Štitáre

PríspevokZaslal: 11 07, 2010, 8:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdrvím, Tvôj názor na virtuál ?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Píštalový versus digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.21 sekúnd