Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 381 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Správne registrovanie
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Organová registrácia v liturgii

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Správne registrovanie Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 25 05, 2008, 20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

quote]

Vo všeobecnosti na romantických organoch. Ale ak je organ správne disponovaný vo všetkých polohách, superky nie sú nutné. A z hľadiska údržby predstavuje každá pneumatická spojka časovanú bombu, keď sa v nej jedného dňa začnú deraviť membrány a organista sa len diví, že zasa mu niečo visí. Ak je tých spojok v nástroji cca 10 (úplne bežné číslo na dvojmanuál), je to naozaj veselé... Ale to je už iná téma.[/quote]
o tom mi volaco hovor nam kazdy rok zacne vyset ton E Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
František
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 01. 2008
Príspevky: 61

PríspevokZaslal: 01 10, 2009, 9:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa priklanam ku organovej skole: Pouzivajte tolko registrov, aby ste dosiahli pozadovany zvuk. Zbytocne pridavanie registrov rovnakej stopovej dlzky intenzitu zvuku nezdvojnasobnia, ale iba mierne zosilnia.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
lukasreges
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 16. 02. 2009
Príspevky: 28
Bydlisko: Poprad- matejovce

PríspevokZaslal: 01 10, 2009, 20:23    Predmet: registre Odpovedať s citátom

Hej šak, keď má človek k dispozícii len 7 registrov a s toho 2 rozladene tak nie je velmi z čoho vyberať Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
risov-organ
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 12. 2009
Príspevky: 109
Bydlisko: okres senec

PríspevokZaslal: 10 01, 2010, 20:09    Predmet: Re: registre Odpovedať s citátom

lukas.reges napísal:
Hej šak, keď má človek k dispozícii len 7 registrov a s toho 2 rozladene tak nie je velmi z čoho vyberať Very Happy


my mame v kostole 14 registrovy jednomanualovy pneumat ma to síce málo registrov ale hrá to dost ostro a peknu farbu tonu ma aj principial 8´. k tomu su spojky I/P a P/I ale P/I asi nefunguje neviem... neni ziadny rozdiel ked je zapnuty alebo vypnuty hrávam na nom male koncerty ked je omša za našu rodinu tak na konci omše pozvem ludí. ale to asi patry k inej téme. Vráťme sa k registrácíí. CHcel by som sa spýtat co znamena register H16´tu 16´vem len to H je to bas? alebo? ... no neviem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
petoSova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 08. 2006
Príspevky: 241
Bydlisko: Trenčín-Juh

PríspevokZaslal: 12 01, 2010, 13:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa mňa každý organ si vyžaduje pozornosť organistu a nájsť to čo sa javý ako najvhodnejšie riešenie... Na mnohých slovenských organoch (aspoň čo čítam a počúvam) nie je až tak z čoho vyberať.

U nás doma je tiež organ ak sa to organom dá nazvať, pretože je to elektronický jazz/rockový Hammond s ladením do kostola a tam neplatí nič z toho čo sa tu popisuje o registrácii... Musíte si nájsť niečo čo sa do kostola hodí nájsť zvuk, ktorý ľudí vedie do spevu atď.... Hammond je dobrý nástroj, ale nie do kostola, žial k nám sa taký dostal a ešte k tomu má vyše 20 rokov čo je už moc na kondenzátorovú elektroniku, ktorá vyvádza keď je v kostole zima alebo príliš horko..... Do kostola sa určite nehodí. A ešte k tomu ho nemáme napojený na externú aparatúru a v celom kostole chudáčisko blačí na dva reproduktory, jeden subwoofer a jeden výškový Smile a nikomu sa vysvetliť nedá, že také čosi potrebuje mať aj aparatúru...

Vážte si to ak máte píšťaľový organ aj keď len napríklad s ôsmymi využiteľnými registrami. Ja osobne sa stále mám čo učiť v hraní a spievaní, ale často závidím organistom čo môžu hrať na krásnych organoch s dostatočným množstvom registrov a môžu skúšať a vyberať si, čo sa najviac hodí a pritom ešte aj podľa vlastného vkusu nastaviť čo sa im páči....

Jediný teda podľa mňa trochu lepší organ ku ktorému som sa dostal bol v Bánovciach myslím, že vo farskom kostole. Mohol som si na ňom dokonca aj zahrať mimo omše, čo sa dá málokde. Poviem vám pravdu od tedy mám obrovskú túžbu môcť sedieť za podobným organom čo najčastejšie, žial asi neuskutočniteľné Sad, chcem akurát veriť, že snáď raz.
_________________
Peter Sova, organista vo farskom kostole sv. Rodiny - Trenčín - Juh; http://www.ksrtn.sk/index.php
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
risov-organ
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 12. 2009
Príspevky: 109
Bydlisko: okres senec

PríspevokZaslal: 14 01, 2010, 17:48    Predmet: Odpovedať s citátom

petoSova napísal:
Podľa mňa každý organ si vyžaduje pozornosť organistu a nájsť to čo sa javý ako najvhodnejšie riešenie... Na mnohých slovenských organoch (aspoň čo čítam a počúvam) nie je až tak z čoho vyberať.

U nás doma je tiež organ ak sa to organom dá nazvať, pretože je to elektronický jazz/rockový Hammond s ladením do kostola a tam neplatí nič z toho čo sa tu popisuje o registrácii... Musíte si nájsť niečo čo sa do kostola hodí nájsť zvuk, ktorý ľudí vedie do spevu atď.... Hammond je dobrý nástroj, ale nie do kostola, žial k nám sa taký dostal a ešte k tomu má vyše 20 rokov čo je už moc na kondenzátorovú elektroniku, ktorá vyvádza keď je v kostole zima alebo príliš horko..... Do kostola sa určite nehodí. A ešte k tomu ho nemáme napojený na externú aparatúru a v celom kostole chudáčisko blačí na dva reproduktory, jeden subwoofer a jeden výškový Smile a nikomu sa vysvetliť nedá, že také čosi potrebuje mať aj aparatúru...

Vážte si to ak máte píšťaľový organ aj keď len napríklad s ôsmymi využiteľnými registrami. Ja osobne sa stále mám čo učiť v hraní a spievaní, ale často závidím organistom čo môžu hrať na krásnych organoch s dostatočným množstvom registrov a môžu skúšať a vyberať si, čo sa najviac hodí a pritom ešte aj podľa vlastného vkusu nastaviť čo sa im páči....

Jediný teda podľa mňa trochu lepší organ ku ktorému som sa dostal bol v Bánovciach myslím, že vo farskom kostole. Mohol som si na ňom dokonca aj zahrať mimo omše, čo sa dá málokde. Poviem vám pravdu od tedy mám obrovskú túžbu môcť sedieť za podobným organom čo najčastejšie, žial asi neuskutočniteľné Sad, chcem akurát veriť, že snáď raz.




v tomto máte pravdu Hammond rozhodne do kostola nepatrí. osbne to viem lebo mám HAmmond doma a viem ako znie.

ale stále som sa nedozvedel aky register je H. neviem co znamena ta skratky,aky nastroj to je atd... u nás v kostole je H 16´a H4´a neviem co je to.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
LubomirZelenak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 04. 2009
Príspevky: 112
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

PríspevokZaslal: 27 12, 2010, 14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

risov-organ napísal:
ale stále som sa nedozvedel aky register je H. neviem co znamena ta skratky,aky nastroj to je atd... u nás v kostole je H 16´a H4´a neviem co je to.


A nie je to M16´ a M4´ - manuálové spojky?
_________________
Ľubomír Zelenák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Organová registrácia v liturgii Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.20 sekúnd