Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 307 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Správne registrovanie
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Organová registrácia v liturgii

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Správne registrovanie Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 16 11, 2007, 21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Fero napísal:
Zimomriavky vyvoláš tak na 2 týždne, potom to ľuďom zovšednie a bude to mať presne opačný efekt.

Nemyslím... U 70-ročných tetušiek zimomriavky nevyvoláš ani Bombardou 64, ani keď tam prevedieš Bacha alebo Widora... Ale sú ľudia, ktorý "cítia" a doslova "rešpektujú" silu organa. A potom sú ľudia ako my - to jest takí, ktorí milujú organovú hudbu. A nemyslím, že keby si napr. ty alebo ja počúval každý deň 30 sekundovú predohru s mixtúrami, že by sa ti to za 2 týždne prejedlo...

A ide tu aj o druhú skutočnosť: ty ako organista na sebe musíš pracovať. Lebo môžeš zapnúť aj onú Bombardu 64 aj čo chceš, ale keď s tým predohráš len suchých pár taktov, tak je to na zaplakanie... Takže riešenie? Improvizácia. Len potom po čase si uvedomíš, že stále improvizuješ rovnako, teda stále používaš rovnaké techniky. Napr. robiš všetko na štýl fugy, alebo často používaš zadržanú basu, alebo alebo... A vtedy na sebe začínaš pracovať, aby si vždy vedel prísť s niečim novým. A tým pádom zabezpečíš, že to ľuďom nezovšednie. Vieš, lebo tí, čo tomu trošku rozumejú, tak budú stále zvedaví: čo použije dnes??? A ty ak prídeš s niečim novým a zaonačíš tam poriadnu silu registrácie, tak sú zimomriavky zaručené.

Na opačnej strane je predohranie zopár taktov na bourdone alebo proste "slabo". Vôbec nerastieš, ľuďom sa to preje a poriadny vypracovaný organista ťa bude brať buď za technicky slabého (ak sa neodvážiš improvizovať) alebo lenivého (ak na sebe nepracuješ a neprinesieš vždy niečo nové).


Jožko, podľa tohto príspevku ma posudzuješ za človeka, ktorý sa bojí použiť mixtúry/b] a [b]nemá improvizačné vlohy. Tieto veci, ktoré si opísal, sledujem už pár rokov aj na sebe. Mixtúr a silnejších registrácií som sa nikdy nebál, naopak, často som sa musel krotiť. Na druhej strane - viem (možno si to myslím len ja) vyzdvihnúť aj krásu dutého zvuku Bourdonu, ktorý v pléne zaniká. Ďalej ľudia zvyčajne nemusia ani Pozaunu 16´, nie to ešte Bombardu 64´. Very Happy Organ nie je synťak, na ktorom mám zopár zvukov, ktoré striedam dookola. Ak budeš vždy predohrávať na Pléne, poriadne vypracovaný organista Ťa ohodnotí ako človeka, ktorý nemá vkus. Ak budeš sústavne len improvizovať - a to bol aj môj prípad, dostaneš sa do začarovaného kruhu, z ktorého je ťažko dostať sa von. Čítaj organovú literatúru. A ešte jedna vec: tutti veľakrát zakryje množstvo nedokonalostí v ladení a pod. A našou úlohou nie je zakrývať chyby nástroja, ktoré aj tak vyniknú, ale odhaľovať jeho charakter.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 16 11, 2007, 22:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Jožko, podľa tohto príspevku ma posudzuješ za človeka, ktorý sa bojí použiť mixtúry/b] a [b]nemá improvizačné vlohy.

Ferku, ospravedlňujem sa ti, ak to vyznelo, že to píšem konkrétne na teba. Nemyslel som to vôbec konkrétne na tvoju osobu, ale všeobecne, o tebe už mam vytvorený nejaký obraz, a nedovolil by som si poučovať ťa...
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 16 11, 2007, 22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
Fero napísal:
Jožko, podľa tohto príspevku ma posudzuješ za človeka, ktorý sa bojí použiť mixtúry/b] a [b]nemá improvizačné vlohy.

Ferku, ospravedlňujem sa ti, ak to vyznelo, že to píšem konkrétne na teba. Nemyslel som to vôbec konkrétne na tvoju osobu, ale všeobecne, o tebe už mam vytvorený nejaký obraz, a nedovolil by som si poučovať ťa...


To je v poriadku, Jožko, nikto nie je dokonalý... a v žiadnom prípade to nebudem ja. Áno, do veľkej miery sa stotožňujem s tým čo píšeš, k tomu, čo som mal výhrady, som sa vyjadril.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
jozefk3
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 01. 2008
Príspevky: 27
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 20 01, 2008, 23:38    Predmet: registrácia Odpovedať s citátom

Ja hrávam najradšej na oktáve 4. Podľa mojich skúseností je to najlepší register na vedenie ľudu. Organ má jasný zvuk a dobre sa podľa neho spieva.
Cez pôst a advent sa snažím tomuto registru vyhnúť, ale v nedeľu u nás spieva aj viac ako 1500 ľudí tak sa ťažko bez neho zaobídem. Preto ho nahrádzam oktávou /Praestantom/ 4 z II. manuálu, ale nie je to veľká sláva.
Ku nej používam najčastejšie Principal 8 + Flautu 8. Do pedála: PrincipalBas + Subbas + EchoBas + OktávBas v týždni bez PBasu.

Čo sa týka toľko ospevovanej Gamba-y, podľa môjho názoru je to sólový register a do klasickej registrácie sa neveľmi hodí. To platí aj sláčikovom Voxe a podobných "mierne rozladených" registroch. Akurát sa tam dá znies Aeolina prípadne Salicional.

Burdon 16 je zaujímavý register a nezatracoval by som ho. Pri niektorých piesňach napr. 180, 157, 145 atď. znie špičkovo a je veľmi vhodným doplnkom pri zmene farby počas spevu.

Jazýčky: keď sú doladené využívam aj počas spevu. Pozaunu na konci 217, 337 atď kde ju podľa mňa treba zaradiť. Oboj z II-ky používam počas spevu na zosilnenie aj v advente a pôste. Trompetu viem občas použiľ vo vianočnom Aleluja a občas na konci piesne napr. 44/Kristus Pán narodil sa/. Počul som ich hrať počas štúdia na VŠ v Trnave.

Miešané hlasy /mixtury, akuty.../: používam ich najmä počas Slávností aj spolu s ľuďmi.

Keď chodím zastupovať kolegov do iných farností držím sa pravidla:
do manuálu zaradím:
Principali 8 + 4 + 2,
Pedál: Subbas 16 + Principali 8 + 4
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
myshootko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 03. 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Kolačno

PríspevokZaslal: 20 03, 2008, 22:11    Predmet: Odpovedať s citátom

pozdravujem vas priatelia. nedavno sme do nasho chramu kupili tento organ http://www.ahlbornorgans.com/eng/products/praeludium/praeludium3_specifications_eng.htm

je to sice digitalny nastroj, ale velmi kvalitny. ma take finticky v sebe ako simulacia parazitneho vzduchu pri otvarani ventilov a podobne. navyse ma novy procesor, ktory sa vyrazne lisi od doterajsich nastrojov od ahlbornu (mna ako programatora to celkom zaujalo). nie je to samozrejme pistalovy organ, ale pre nasu farnost (mame necelych 900 obyvatelov) to bola myslim si ta najlepsia investicia.

este stale som nemal cas sa plne povenovat skumaniu registracie, vzhladom na to, ze hravam iba cez vikend, kedze studujem na vyske mimo bydliska. momentalne vsak pouzivam nieco taketo:

HLAVNY STROJ: prinzipal 8', gedackt 8', Spitzflöte 4', Waldflöte 2'
MALY STROJ: bordun 8', Prästant 4', Flöte 2'
+ spojka z druheho do prveho manualu
PEDAL: Subbaß 16', Bassflöte 8', pripadne Octave 8'

ak treba nieco slavnostnejsie (co si vyskusam asi teraz cez velku noc Smile ), tak k tomu hodim bud Kleinmixtur III z druheho manualu, alebo Mixtur V

co sa ale tohto tyka tak sa mam este vela co ucit a urcite sa vas tu budem este vela pytat Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 9:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
Môžem sa opýtať, koľko korún tento digitál stál ? Wink


278 500 SKK -tak stál ešte pred troma mesiacmi, ked mi prišiel od Ahlbornu cenník. Dobre ste kúpili....neboj sa to vypáliť na Bielu sobotu na Tutti!!!
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
myshootko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 03. 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Kolačno

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 17:11    Predmet: Odpovedať s citátom

ano gusto ma pravdu, presne tolko stal Smile ak si dobre pamatam, tak sme mali este aj nejaku zlavu vzhladom k tomu, ze ked bol nas pan farar v predchadzajucej farnosti, tak tam kupil tiez do noveho kostola od nich taky mensi organ, tak ako "vernemu zakaznikovi" dali zlavu. ozvucenie nemame nijake navyse, kedze nas kostol nie je az tak velky a organ je vhodne umiestneny, takze ozvucenie zabudovane v organe bohate staci. ked som hral prvu nedelu na novom organe a hral som aj nohami, tak mi ludia hovorili, ze sa az lavice chveli Smile takze to asi vravi za vsetko. ale mozem vrelo odporucit. na organ je 5-rocna zaruka s garanciou, ze ak by sa nieco stalo, tak organ opravia do tyzdna s originalnymi nahradnymi dielmi. konkretne tento typ som vyberal ja, po dohode s panom niznanskym, ktory tieto organy na slovensku predava.

uplne detaily vam nepoviem, vzhladom na to, ze nie som konzervatorista, mam skonceny len klavir a veci tykajuce sa organu si studujem len vo volnom case sam, takze nie som az tak vzdelany Rolling Eyes, ale snazim sa to napravit Smile
ja som tymto nastrojom uplne nadseny, pretoze konecne ma ten zvuk nejaku dostojnost. a veru tutti to ma paradne Smile uz sa tesim na zajtra. problem je jedine v tom, ze ja som nemal kde cvicit hru nohami, kedze doteraz sme mali len take chrastitko, nejaky "no name", ktory bol sice akoze tiez digitalny organ, ale nebola to veru ziadna slava. takze nohami hram cca od decembra, ale pomaly sa do toho uz dostavam. a az teraz si mozem konecne aj ja vychutnat krasu "praveho" basu Smile len este obcas mi kde-tu "ujde noha" Embarassed

ale v zasade tento nastroj je uplne skvele riesenie pre farnosti, kde tych financnych prostriedkov nie je moc nazvys. ak by som to mal nejak prirovnat, tak toto je "celkom dost muziky za nie az tak vela penazi" (vzhladom na ceny pistalovych organov na slovensku)
_________________
Michal Kráľ, organista v kostole sv.Jozefa robotnika v Kolačne


Naposledy upravil myshootko dňa 21 03, 2008, 17:27, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
myshootko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 03. 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Kolačno

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 17:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
myshootko napísal:
na organ je 5-rocna zaruka s garanciou, ze ak by sa nieco stalo, tak organ opravia do tyzdna s originalnymi nahradnymi dielmi.


A po piatich rokoch ? Potom sa stane to, ako u vačšiny elektroniky, že niečo odíde, a budete opať hrať na syňtáku...

Takýto digitál je síce dobrá voľba na domáce cvičenie, aj ako dočasné riešenie, pokiaľ sa nájdu prostriedky na píšťalový organ, no zvyčajne sa stane to, že už to takto ostane...

Veľmi pekne to tu raz napísal Peter Vymazal - Kňazi myslia na oltár, na zvony, na lavice, len na ten organ sa dajako nezvýši...
Mať digitál namiesto píšťalového organu je niečo podobné, akokeby kňaz mal namiesto obetného stola školskú lavicu...


to s tym odidenim sa moze stat kedykolvek aj pri pistalovom organe, kedze dnes sa vacsinou vyuziva elektronicka traktura (respektive elektronicke otvaranie ventilov, atd.) a mozem povedat, ze ked sa o to clovek stara, tak sa to nemusi az tak rychlo stat. ako priklad uvediem ten "organ", ktory sme mali pred tymto. ten vydrzal presne 17 rokov bez problemov. potom prestali hrat klavesy (asi 3). ale ked sa to vycistilo, tak to znova slo (az na jedno fis Embarassed )
a to s tym ako niektori knazi "zabudaju" na organ je pravda mozno scasti, ale napriklad u nas bolo toto to najvhodnejsie riesenie, kedze na kostol je tak navrhnuty, ze tu sa vlastne ani s pistalovym organom nepocitalo.
pozriet si ho mozete tu http://pe.virtualslovakia.eu/kolacno/, ked si kliknete na kostol a potom interier.
v zasade proste by ani nebolo kam umiestnit stroj, takze sme sa radsej uberali tymto smerom. ale mozem povedat, ze to nebola az taka zla kupa. hoci plne suhlasim s tym, ze pistala je pistala Smile
_________________
Michal Kráľ, organista v kostole sv.Jozefa robotnika v Kolačne
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
myshootko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 03. 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Kolačno

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:


Už dobrých pár rokov sa v organárstve preferujú čisto mechanické traktúry, až pri tých vačších sa hracia robí mechanická, a registrová elektrická, ale pri použití kvalitných káblov a magnetov to funguje veľmi dlho...


ano, to je pravda, ja som vsak prave vravel o nasom pripade, kde by zrejme hraci stol nemohol byt priamo sucastou hlavneho stroja, cize by to muselo byt riesene elektronicky. ale to tu nejdem rozoberat, lebo naozaj o organoch este stale vela veci neviem

myshootko napísal:
ale napriklad u nas bolo toto to najvhodnejsie riesenie, kedze na kostol je tak navrhnuty, ze tu sa vlastne ani s pistalovym organom nepocitalo.


Frantisek_Beer napísal:
Takto sa už veľa ľudí snažilo obhájiť, ale dnešná moderná architektúra dokáže organ postaviť hocikde... Či už ho zavesiť zo stropu, alebo ho postaviť na zem, či na stenu...
A verte mi, architekti by to navrhli tak super, že by to ešte aj vyzeralo nádherne...
Je síce pravda, že by to bolo drahšie ako digitál, ale už často sme boli svedkami toho, že keď sa chce, tak sa peniaze nájdu vždy...


co sa tyka tohto, tak vam mozem garantovat, ze tu by sa tie peniaze nenasli. v nasej farnosti je to velmi komplikovane, kedze sme dedina a bohuzial tu funguju take ine vztahy ako v meste. poviem iba tolko, ze sa nasli ludia, ktori doslova nadavali, ze naco sa kupoval takyto drahy organ. takze si neviem predstavit, co by to bol za divoky zapad, keby sa kupil organ povedzme za 3 miliony Very Happy
_________________
Michal Kráľ, organista v kostole sv.Jozefa robotnika v Kolačne
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 18:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúsme sa vcítiť do mysle administrátora farnosti.
Má dve možnosti:

1. Kúpim digitálny organ.
200 tisíc korún sa vyzbiera za pár zbierok, z rúk pár dobrodincov, kúpi sa kvalitný digitálny organ, ktorý vyplní bohato celý priestor a tento zvuk môže zaujať ľudí.A naozaj, tam kde sa pri stavbe v plánoch nepočítalo s píšťalákom( čo je smutné, lebo to ako keby sa nepočítalo so spovedelnicou, oltárom a pod.), digitál zaujme hodné miesto.

2. Kúpim píšťalový organ.
Pri najväčšom šťastí, na píšťalový organ, ak si nevezmeme pôžičku, môžme šetriť celé roky.Píšťalový organ nie je lacná záležitosť, cenu by sme mohli porovnávať so špičkovými automobilmi. Za ten čas, ako sa bude šetriť, sa môže vo farnosti vystriedať viac kňazov, jeden môže chcieť píšťalový organ a ten čo príde po ňom tento projekt môže odmietnuť a peniaze minie na digitál.Na druhej strane- nie je nad píšťalový organ- vivat!!!!O tom ani hovoriť nemusíme.

Keby som bol na mieste kňaza, rozhodol by som sa pre prvú možnosť. Neviem, či by som mal chuť sa púšťať do tak zložitého projektu ako je stavba píšťalového organu. tak by sa rozhodla vacsina knazov, racionálne, prirodzene.
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
Gusto napísal:
Keby som bol na mieste kňaza, rozhodol by som sa pre prvú možnosť. Neviem, či by som mal chuť sa púšťať do tak zložitého projektu ako je stavba píšťalového organu. tak by sa rozhodla vacsina knazov, racionálne, prirodzene.


To je síce všetko pravda, a niekedy sa to naozaj ináč nedá, len ten digitál, ale keby sa všetci kňazi báli kúpiť píšťalový organ, tak by všade boli digitály, alebo iné napodobeniny...


Veď samozrejme, ak je to možné, oplatí sa vsadiť na tradíciu píšťalového organu. Horšie je to už tam, kde ani digitál nie sú ochotní kúpiť a hrá sa na syntetizátore Crying or Very sad
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
myshootko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 03. 2008
Príspevky: 5
Bydlisko: Kolačno

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 19:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Frantisek_Beer napísal:
Gusto napísal:
Keby som bol na mieste kňaza, rozhodol by som sa pre prvú možnosť. Neviem, či by som mal chuť sa púšťať do tak zložitého projektu ako je stavba píšťalového organu. tak by sa rozhodla vacsina knazov, racionálne, prirodzene.


To je síce všetko pravda, a niekedy sa to naozaj ináč nedá, len ten digitál, ale keby sa všetci kňazi báli kúpiť píšťalový organ, tak by všade boli digitály, alebo iné napodobeniny...


to je fakt pravda, ze je to vsetko o odvahe Smile ani nevies aku pravdu si povedal Smile len problem je v tom, ze naozaj je rozdiel medzi mestom a dedinou. za vsetko uvediem priklad: uz bolo nevyhnutne kupit tento nastroj, pretoze ten stary dosluhoval. kupil sa a ludia zacali nadavat, ze radsej sa malo kupit kurenie. ale nikto z nich sa nezamysli nad tym, ze kurit "treba" tak maximalne 3 mesiace v roku, ale organ treba kazdy jeden den cely rok. nehovoriac o tom, ze ked je zbierka na kurenie, tak sa vyzbiera 5000 sk (!!!!!!). takze tu sa bavit o nejakych principoch je myslim zbytocne.
_________________
Michal Kráľ, organista v kostole sv.Jozefa robotnika v Kolačne
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 21 03, 2008, 19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

myshootko napísal:
kedze nas kostol je tak navrhnuty, ze tu sa vlastne ani s pistalovym organom nepocitalo.
pozriet si ho mozete tu http://pe.virtualslovakia.eu/kolacno/, ked si kliknete na kostol a potom interier.
v zasade proste by ani nebolo kam umiestnit stroj, takze sme sa radsej uberali tymto smerom. ale mozem povedat, ze to nebola az taka zla kupa. hoci plne suhlasim s tym, ze pistala je pistala Smile




no, typicky priklad moderneho slovenskeho kostola, ktory postavime, ale organ tam nepotrebujeme.... Pripomina mi to istu obec, v ktorej v 60-tych rokoch stavali kostol.... A pocas stavby sa urciti ludia vyslovili, ze "my tam ani Pana Boha nepustime, lebo to je nas kostol"...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
mariola
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 05. 2008
Príspevky: 36
Bydlisko: kysuce

PríspevokZaslal: 12 05, 2008, 10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozdravujem Vas, sice diskusia o vyhodnosti pistaloveho a elektronickeho patri do inej sekcie tohto fora, dovolim si napisat nazor, ze pistalovy je pistalovy a to nikto nemoze odopriet a zvuk z digitalu nebude nikdy lepsi. Ale. Takisto sme riesili kupu noveho organu do kostola, kde je sv. omsa 3 x do tyzdna. Cca 7 rokov som hral na rolande alfa juno 1 a teraz tu mam organ, sice digitalny, ale som 100 % presvedceny o vyhodnosti jeho zakupenia, lebo pre filialku s takym poctom omsi a kapacitou priblizne 400 ludi a financnymi moznostami to myslim postacuje. Ine je to z mestom a velkym chramom, vacsim poctom obyvatelov a aj z lepsimi financnymi zdrojmi. Tam si digital neviem vobec postavit. Ale zasa na druhej strane ked pridete do maleho kostolika, kde je klasicky organ a pocujete ho hrat, az vam srdce poskoci. Rolling Eyes

Len pre ilustraciu

Gloria Klassic 224

Pedal

Subbass 16´
Oktavbass 8´
Choralbass 4´
Posaune 16´
Trompete 8´

Hauptwerk

Bordun 16´
Prinzipal 8´
Rohrflöte 8´
Oktave 4´
Spitzflöte 4´
Quinte 2 2/3´
Oktave 2´
Mixtur 3-fach
Trompete 8´
Tremulant

Schwellwerk

Gedackt 8´
Viola di Gamba 8´
Vox Celeste 8´
Prinzipal 4´
Rohrflöte 4´
Nassat 2 2/3´
Gemshorn 2´
Terz 1 3/5´
Scharf 3-Fach
Oboe 8´
Tremulant
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stanislav Brath
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 06. 2006
Príspevky: 60
Bydlisko: Stitare,okres Nitra

PríspevokZaslal: 14 05, 2008, 8:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Koľko stál ?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Organová registrácia v liturgii Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalší
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd