Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 487 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Organ in Egidius
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Organ in Egidius Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 23 12, 2009, 22:52    Predmet: Organ in Egidius Odpovedať s citátom

Prosím vás,ked som videl dispozíciu organa v chráme sv.Egidia v Bardejove bol som unesený......ani to neviem povedať...rád by som sa tam išiel pozrieť a zahrať si tam....ako tam idú Busy?????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Som velkým nadšencom a zástancom romantických dispozícií a tej to dispozícií chýba len máločo...možno 3. manuál alke aj tak je to dokonalé...


Bol by som rád keby povie niekto niečo viac o tom organe kto tam bol alebo lepšie sídelný organista...

Dakujem za pochopenie ešte stále som užasnutý dispozíciou-keby ešte zvuk je taký...och je to taký malý Cavaillé-Coll
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SilviaFecskova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 08. 2009
Príspevky: 77
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 12, 2009, 23:23    Predmet: Organ v Bazilike minor sv. Egídia Odpovedať s citátom

[b]Žasnem nad trúfalosťou s akou sa narába s článkami z tlače!!! Odpisy registrov urobil pirát s chybami! Budem o tom informovať autora článkov z časopisu Mozaika Bardejov, mám tieto čísla ešte neodložené na stolíku. Na tomto chóre posobili také osobnosti ako Oldrich Hemerka, Vilém Kašper, František Bubík (hral aj vo viacerých filmoch - konkrétne aj vo filme Organ). V posledných dvoch desaťročiach je post kantora obsadený v tomto chráme nekvalifikovaným hráčom a rovnako aj miesto dirigenta spevokolu. To je príklad, ako sa miesta kantorov, organistov na Slovensku nedarí obsadiť správnymi ľuďmi na správnom mieste. Je tam vplvy dvoch troch rodín, ktorí už dlhodobe majú vplyv v týchto záležitostiach vo farnosti sv. Egídia v Bardejove. Ani synoda arcibiskupstva Košice nepriniesla podporu liturgickej hudby, o ktorí sa snažili aktivisti aj na stránkach časopisu o duchovnej hudbe u nás. Organárska firma Rieger bola organárskou firmou do roku 1948 svetovej kvality - nástroj má takéto parametre.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 23 12, 2009, 23:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No tak film Organ som vidsel-dost nuda ale čo už ale toto o týchto pomeroch ma zaskočilo ako je to teda s dispoziciou????????????
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
SilviaFecskova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 08. 2009
Príspevky: 77
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 24 12, 2009, 7:37    Predmet: film Organ ocenený Odpovedať s citátom

Film Organ získal ako prvý z československej filmovej tvorby získal medzinárodné európske ocenenie. To sa za nudu nedávalo. Film má závažné filozofické a umelecké posolstvo. Aj táto odpoveď hovorí o tom, že na Slovensku hrajú na organoch ľudia bez umelecko-filozofického rozhľadu a základu (výnimku sú len - len na jednu ruku). Teda to nie je úroveň bratov Čechov a Moravákov, asi to menšinové postavenie veriacich ich vedie ísť na hlbinu. Aj na Slovensku potrebujeme modlitbovú reťaz - ako je to po sv. omši v Starej Boleslavy. Pozdravujem teraz z dní slávených práve na Morave.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luki93
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 07. 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Prešovský kraj

PríspevokZaslal: 24 12, 2009, 11:10    Predmet: film Odpovedať s citátom

chcem sa opytat.....Chcel by som ho vidiet nieje niekde na internete online alebo da sa niekde objednat???
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
stefan.ilas
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 07. 11. 2008
Príspevky: 87
Bydlisko: Beharovce (prechod. Košice)

PríspevokZaslal: 24 12, 2009, 11:31    Predmet: Re: film Odpovedať s citátom

luki93 napísal:
chcem sa opytat.....Chcel by som ho vidiet nieje niekde na internete online alebo da sa niekde objednat???
lukino, neboj sa, ježiško ti ho možno donesie pod stromček, tým chcem povedať, že ti ho donesiem, len ten známy, čo ho má, bol odcestovaný a ja som mal veľa poviností v škole, tým pádom naše stretnutie bolo nemožné, ale zmení sa to, lebo sa s ním musím vyrovnať koli jednej knihe, tak ho poprosím, nech pribalí aj dvd. Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
luki93
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 07. 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Prešovský kraj

PríspevokZaslal: 24 12, 2009, 12:45    Predmet: film Odpovedať s citátom

ooo dakujem ti stevko....Vzdy na mna pamataj....tak a ked ho bdues mat pridem si po nho aj do beharovieec....aby si nemusel ty cestovat ku mne Smile))
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 24 12, 2009, 16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Riešime tu len tak letmo spomenutý film Organ alebo organ vo sv.Egidiovi-zatiaľ som sa o nom nič nedozvedel...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 25 12, 2009, 15:10    Predmet: Re: Organ v Bazilike minor sv. Egídia Odpovedať s citátom

salicional16´ napísal:
...aj vo filme Organ...


vsimli ste si niekto mierne odlisnu melodiu poslednej piesne...28 - Pride Kristus v zaverecnych versoch (Pride, pride), ak som dobre pocul tak zacinaju aj prvu notu D2 a nie B1 ako je v spevniku...ak sa mylim, opravte ma, ale tak to pocujem a predpokladam, ze to hrali podla JKS, zodpoveda tomu aj harmonizacia...

chcem sa este spytat, ci nema niekto povodne spevniky, z ktorych sa cerpalo do JKS - napr. Nabozne Wylewy 1881, Duchowny Spewnik 1882 alebo Nabozny Krestan 1928

Dakujem a prajem prijemne sviatky
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MatejKubes
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 01. 08. 2005
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 25 12, 2009, 19:13    Predmet: Re: Organ v Bazilike minor sv. Egídia Odpovedať s citátom

salicional16´ napísal:
[b]Žasnem nad trúfalosťou s akou sa narába s článkami z tlače!!! Odpisy registrov urobil pirát s chybami! Budem o tom informovať autora článkov z časopisu Mozaika Bardejov, mám tieto čísla ešte neodložené na stolíku.

Odpis dispozície organu nie je chránený autorským zákonom, nakoľko sa nejedná o originálne dielo. Iné fakty, či anekdoty uvedené v článku autorky, ktoré sú obsiahnuté v poznámkach dispozície však chránené sú. Autorský zákon však dovoľuje citovať iné zdroje (urobila tak aj autorka predmetného článku vo farskom časopise), treba to však riadne uviesť, čo sa tomto prípade nestalo úplne korektne, za čo sa v mene vkladateľa dispozícii autorke článku ospravedľnujeme. Vkladateľ dispozície síce vložil link ale bez poukázania na to že sa jedná o jeho zdroj. Preto si dovoľujem tento fakt pridať k predmetnej dispozícii, mazať ju však nebudeme.
_________________
Matej Kubeš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 25 12, 2009, 22:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnaký postup ohľadom autorských práv by som prosil uplatniť pri posledne pridaných dispozíciách o prešovských organoch od rovnakého autora. Najmä detaily ohľadom organov v konkatedrále v Prešove sú až okato vystrihnuté (resp. veľmi mierne preštylizované) z absolventskej práce kolegyne organistky - PaedDr. Márie Olejníkovej. Ak sa mýlim, mal prispievateľ uviesť zdroj. Pozn. malý organ v Konkatedrále je Tučekov opus 299. Táto informácia nebola uvedená ani v samotnej práci (je tam poznámka, že opus sa nedá zistiť, hoci číslo je na hracom stole).
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MatejKubes
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 01. 08. 2005
Príspevky: 144
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 26 12, 2009, 12:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Fero napísal:
Rovnaký postup ohľadom autorských práv by som prosil uplatniť pri posledne pridaných dispozíciách o prešovských organoch od rovnakého autora. Najmä detaily ohľadom organov v konkatedrále v Prešove sú až okato vystrihnuté (resp. veľmi mierne preštylizované) z absolventskej práce kolegyne organistky - PaedDr. Márie Olejníkovej. Ak sa mýlim, mal prispievateľ uviesť zdroj. Pozn. malý organ v Konkatedrále je Tučekov opus 299. Táto informácia nebola uvedená ani v samotnej práci (je tam poznámka, že opus sa nedá zistiť, hoci číslo je na hracom stole).

Dakujeme za podnet, riesime to.
_________________
Matej Kubeš
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 29 12, 2009, 20:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Skoda takže dispozicia neni pravá čoConfused??????????no super teda Twisted Evil Twisted Evil

Ja som sa už tešil Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 30 05, 2010, 0:07    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim, neviete niekto v ktorom kostole sa natacal spominany film "Organ"?
vdaka
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinBako
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2006
Príspevky: 216
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 30 05, 2010, 19:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Natáčalo sa to vo farskom kostole v Levoči.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd