Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 324 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Najobľúbenejšia pieseň
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Najobľúbenejšia pieseň Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 12 01, 2010, 17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

zuzu88 napísal:
PavolT napísal:
Možno len taký obyčajný dedinský zbor pozbieraný z ľudí, ktorí nevedie čo je tempo, či dynamika a spievajú čo im pasuje.


Neviem, čo tým mal autor presne na mysli, ani nechcem tu rozpútať výmenu názorov alebo niečo podobné, predsa mi nedá nereagovať i keĎ za cenu odbočenia od témy.
Aj "obyčajný dedinský zbor" dokáže zaspievať veľmi pekne a kvalitne. Je to síce tvrdá práca a ani sa to nedá dosiahnuť za 2 nácviky, ani možno nie za 2 roky či viac, ale pomalými krôčikmi sa to dá skvalitňovať. A nemožno všetky "obyčajné dedinské zbory" hádzať do jedného vreca, lebo určite nie sú všetky na rovnakej úrovni.

Ja vôbec nenarážam na to či je to dedinský zbor. Skôr opačne. Je dobré že aj ľudí z dediny baví takýto druh spevu. Ja som však mal na mysli (ako to po dobrom prečítaní textu vyplýva) vzdelávanie sa v teoretických veciach a následne prenášanie ich do praxe. (dokonalá práca s hlasom, dodržanie tempa, či dynamiky)
Neviem čo je na tom zlé?! Ak áno rád sa nechám poučiť.
P.S. Iba som vyjadril môj postoj k príspevku "pbbs". (je členom toho zboru).
Našemu zboru trvá nácvik piesne tak 3-5 skúšok. Naučia sa narábať s hlasom no pri ďalšej skúške je to zasa nič moc. - odspievať to vedia fakt dobre, ale veci, ktoré dotvárajú pôžitok zo skladby im až tak dobre nejdú. To sa však vyrieši napomínaním. (dúfam) Predsa fungujeme len necelé dva roky, predtým ľudia nevedeli čo je to pp, ff, crescendo... teraz to vedia (poväčšine) - za to ale môže neustále napomínanie. Len o to išlo...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
zuzu88
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 02. 2008
Príspevky: 39
Bydlisko: Sihelné

PríspevokZaslal: 12 01, 2010, 18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
zuzu88 napísal:
PavolT napísal:
Možno len taký obyčajný dedinský zbor pozbieraný z ľudí, ktorí nevedie čo je tempo, či dynamika a spievajú čo im pasuje.


Neviem, čo tým mal autor presne na mysli, ani nechcem tu rozpútať výmenu názorov alebo niečo podobné, predsa mi nedá nereagovať i keĎ za cenu odbočenia od témy.
Aj "obyčajný dedinský zbor" dokáže zaspievať veľmi pekne a kvalitne. Je to síce tvrdá práca a ani sa to nedá dosiahnuť za 2 nácviky, ani možno nie za 2 roky či viac, ale pomalými krôčikmi sa to dá skvalitňovať. A nemožno všetky "obyčajné dedinské zbory" hádzať do jedného vreca, lebo určite nie sú všetky na rovnakej úrovni.

Ja vôbec nenarážam na to či je to dedinský zbor. Skôr opačne. Je dobré že aj ľudí z dediny baví takýto druh spevu. Ja som však mal na mysli (ako to po dobrom prečítaní textu vyplýva) vzdelávanie sa v teoretických veciach a následne prenášanie ich do praxe. (dokonalá práca s hlasom, dodržanie tempa, či dynamiky)
Neviem čo je na tom zlé?! Ak áno rád sa nechám poučiť.
P.S. Iba som vyjadril môj postoj k príspevku "pbbs". (je členom toho zboru).
Našemu zboru trvá nácvik piesne tak 3-5 skúšok. Naučia sa narábať s hlasom no pri ďalšej skúške je to zasa nič moc. - odspievať to vedia fakt dobre, ale veci, ktoré dotvárajú pôžitok zo skladby im až tak dobre nejdú. To sa však vyrieši napomínaním. (dúfam) Predsa fungujeme len necelé dva roky, predtým ľudia nevedeli čo je to pp, ff, crescendo... teraz to vedia (poväčšine) - za to ale môže neustále napomínanie. Len o to išlo...


To s vami súhlasím. A keď to tých ľudí neodradí, tak sa to bude zlepšovať. My máme zbor asi 10 rokov, a stále to nie je úplne bezchybné, to je samozrejmé. Ale určite sa to, čo robíme teraz, nedá porovnávať so začiatkami. Tí, ktorí vytrvali, sa zlepšujú.
Mňa len trošku zarazilo to spojenie "obyčajný dedinský zbor", vyznelo mi to trošku podceňujúco, preto som reagovala. Ale inak súhlasím.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 12 01, 2010, 21:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Áno, tí ktorí vytrvajú zožnú úspech. A tí, ktorí sa na všetko urazia budú len závidieť. Nás bolo na zač. tak 30 stálych ztoho to už 5 odišlo - urazili sa na kritiku. No čo, aj takí sa nájdu. Laughing Ale mne sú na smiech!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Stanley
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 23. 06. 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 13 01, 2010, 6:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa veľmi páči 333 - Hor sa srdcia maloverné -organisti ju veľmi málo hrávajú, tiež si veľmi cením a páči sa mi 150b, tú ale organisti nehrávajú vôbec.

Stanley
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Radka Horakova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 06. 2007
Príspevky: 213
Bydlisko: Poprad - Veľká

PríspevokZaslal: 13 01, 2010, 8:20    Predmet: Odpovedať s citátom

333 sa páči aj mne, rada ju hrajem... je krásna!!!
_________________
Radka Horáková, organistka v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade a sv. Michala v Gánovciach
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 13 01, 2010, 9:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Stanley napísal:
Mne sa veľmi páči 333 - Hor sa srdcia maloverné -organisti ju veľmi málo hrávajú, tiež si veľmi cením a páči sa mi 150b, tú ale organisti nehrávajú vôbec.

Stanley


Ale hrávajú Smile Je úžasná
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
dankajakubcova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 02. 2007
Príspevky: 107
Bydlisko: Pohorelá

PríspevokZaslal: 13 01, 2010, 12:21    Predmet: Odpovedať s citátom

]Možno len taký obyčajný dedinský zbor pozbieraný z ľudí, ktorí nevedie čo je tempo

Prepáčte, ale aj mňa zamrzí, keď si prečítam slová obyčajný dedinský zbor - to mám tomu rozumieť ako? Že v meste je neobyčajný - teda skvelý, múdry alebo aký?
Celý svoj život žijem na dedine a pracujem v meste - každý deň dochádzam cca 30 km - chodím do kostola na dedine i v meste, ale nikdy by som sa neodvážila povedať, že dedinský rovná sa hlúpy a mestský rovná sa super.
Všade žijú rôzni ľudia aj takí, aj takí ...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 13 01, 2010, 12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Kvalita zboru závisí predovšetkým od toho, aký je zbormajster a akých ľudí má k dispozícii. V mestách je to dosť biedne. Veľký Prešov sa tiež veľmi nemá čím chváliť. Funguje tu niekoľko zborov, ktorým by som krivdil, ak by som ich označil za zlé, ale ani jeden nemôže povedať, že má dostatok kvalitných spevákov. Na dedinách je síce nadšencov na počet obyvateľov omnoho viac, ale hudobná úroveň jednotlivcov je zvyčajne o to nižšia. Avšak práve na dedinách sa ukážu kvality zbormajstrov. Nie je umenie nacvičovať s profesionálmi, ale snažiť sa niečo nacvičiť s ľuďmi, ktorí poväčšinou ani nepoznajú noty. Pracujem v takomto zbore a viem, čo to je za práca. Kým sa spievajú jednoduché dvojhlasy s terciami, nie je problém. Akonáhle sa nacvičuje niečo, čo obsahuje chromatiku, priebežné nástupy hlasov a pod, nácvik jednostranovej skladby trvá aj niekoľko mesiacov - najmä ak sa spieva v latinčine.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 13 01, 2010, 13:29    Predmet: Odpovedať s citátom

jakdanka napísal:

nikdy by som sa neodvážila povedať, že dedinský rovná sa hlúpy a mestský rovná sa super.
Všade žijú rôzni ľudia aj takí, aj takí ...

Veď to som ani nepovedal Wink
A nechce sa mi zasa kopírovať príspevok, v ktorom to vysvetľujem. Radšej si to pozrite pozorne a nepíšte zbytočne nové, ku ktorým sa je zbytočné vracať.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JanaHadryova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 04. 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Košice - Šaca

PríspevokZaslal: 14 01, 2010, 16:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiez mam viacero oblubenych... Neviem, ci spomeniem vsetky... Tak napr. 157 - srdcova zalezitost Smile. Potom 498, 201, 96, 97. Celkovo mam najradsej postne obdobie, co sa tyka JKS.
_________________
sr. Terézia Jana Hadryová, SMVS
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
stefek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 29. 05. 2008
Príspevky: 185
Bydlisko: Nová Ľubovňa

PríspevokZaslal: 15 01, 2010, 20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

SIMPLiCITY napísal:
stefek napísal:
mne sa paci 344 (taka krasna molova) a kralovna nebies... Inac su vsetky pekne(najviac Vianocne) az na zopar vynimiek... Wink

344...jedna z mojich srdcoviek...genialna piesen...


asi mame rovnaky vkus
_________________
organista v Novej Ľubovni(sčasti v Levoči)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 15 02, 2010, 15:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne sa ohromne páčia skladby so sekvenciami, konkrétne 44, 66, 76, 48. Ó, áno, tie vianočné sa dajú krásne jazzovo preharmonizovať a využiť sekvencie Very Happy. A teraz cez pôst sa vyzúrim používaním neapolského sextakordu v molových piesňach! Čiže zhrnul by som tak, že sa mi páčia tie skladby, ktoré sa dajú upravovať Smile. Och, a teraz sa na mňa vyrútia fundamentalisti s argumentami, že meniť harmonizáciu je neúcta k Trnavského dielu Smile.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
patrik509
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 03. 2010
Príspevky: 149

PríspevokZaslal: 29 03, 2010, 14:59    Predmet: Odpovedať s citátom

mne sa páčia : 25,37,51,88,131,143,174,201,236,233,299 nápev b , 394,526,473

Najviac sa mi páči 174. Srdce puká od žalosti a 166
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
LubomirZelenak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 04. 2009
Príspevky: 112
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

PríspevokZaslal: 29 03, 2010, 17:30    Predmet: Odpovedať s citátom

stefek napísal:
SIMPLiCITY napísal:
stefek napísal:
mne sa paci 344 (taka krasna molova) a kralovna nebies... Inac su vsetky pekne(najviac Vianocne) az na zopar vynimiek... Wink

344...jedna z mojich srdcoviek...genialna piesen...


asi mame rovnaky vkus


Aj mne sa páči. Naozaj krásna pieseň. Very Happy
_________________
Ľubomír Zelenák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 08 06, 2011, 18:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Najkrajsie su podla mna : 267, 278, 299, 235
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Jednotný katolícky spevník Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd