Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 388 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - chramovy organ
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
chramovy organ Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
stefek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 29. 05. 2008
Príspevky: 185
Bydlisko: Nová Ľubovňa

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 16:59    Predmet: chramovy organ Odpovedať s citátom

pozdravujem,
nenašiel som žiadnu takú podobnú tému. Neviete podariť, na akej stránke sa dajú zohnať dobre organy, digitálny. Chcem to do domu nadeje a píšťalový sa tam nezmestí.
_________________
organista v Novej Ľubovni(sčasti v Levoči)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luki93
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 30. 07. 2007
Príspevky: 88
Bydlisko: Prešovský kraj

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 17:19    Predmet: organ Odpovedať s citátom

http://www.ahlbornorgans.com/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 17:22    Predmet: Re: chramovy organ Odpovedať s citátom

stefek napísal:
pozdravujem,
nenašiel som žiadnu takú podobnú tému. Neviete podariť, na akej stránke sa dajú zohnať dobre organy, digitálny. Chcem to do domu nadeje a píšťalový sa tam nezmestí.

GLORIA CANTUS 230
zaujimavy nastroj (pristroj) za akcnu cenu Very Happy...videl som ho nieke za 4.500E...tak hadam to nebude drahsie...

http://www.tmsound.sk/e107_plugins/tmproducts/products.php?menu=63&kat=64

treba im volat, sidlia v ziline
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypočuj si toto:
http://www.youtube.com/watch?v=iVPKyCIdbX0
http://www.youtube.com/watch?v=rdLq3ACqjx0
http://www.youtube.com/watch?v=n9AmR6Ojrwc
Každá z týchto skladieb je hraná na inom nástroji Johannus, modelovej rady Vivaldi. Napr. ten Johannus 15 znie fakt úžasne, takisto aj tie ostatné. V porovnaní s Viscountom, čo mám ja - to isté čo ta Gloria je to niečo úplne iné.
Takže ak môžem poradiť z el. organov Johannus. Ešte som počul hrať aj Rodgers, no ten sa nechytá (v tejto cenovej skupine). O ostatných značkách nemám prehľad. Tiež záleží tiež na tom, koľko do toho chce ten určitý vraziť. Ten Johannus 35 stojí okolo 15.000€ a Johannus 15 stojí 10.000€ ...Ale ako je to známe od predu aj od zadu: Píšťalový je píšťalový!


Naposledy upravil PavolT dňa 13 03, 2010, 22:28, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 22:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
Vypočuj si toto:
http://www.youtube.com/watch?v=iVPKyCIdbX0
http://www.youtube.com/watch?v=rdLq3ACqjx0
http://www.youtube.com/watch?v=n9AmR6Ojrwc
Každá z týchto skladieb je hraná na inom nástroji Johannus, modelovej rady Vivaldi. Napr. ten Johannus 15 znie fakt úžasne, takisto aj tie ostatné. V porovnaní s Viscountom, čo mám ja - to isté čo ta Gloria je to niečo úplne iné.
Takže ak môžem poradiť z el. organov Johannus. Záleží tiež na tom, koľko do toho chce ten určitý vraziť. ...Ale ako je to známe od predu aj od zadu: Píšťalový je píšťalový!

oficialne videa johannus su naozaj paradne...sa som sa zameral na to, ze v nejakom vlakne sa spominalo, ze je to obecna budova, predpokladam teda, ze by do toho nechceli vela vrazat...preto som odporucil Gloriu
kazdopadne, ja by som bral aj tu Gloriu vsetkymi 10 (20), keby sa malo rozhodovat medzi keyboardom a Gloriou...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 22:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to ja by som Gloriu ani nič takého nechcel. Radšej dobrý sinťák. Ja mám Roland XP 80. A to má fakt dobrý organ Cathedral. Okrem toho sa dá modifikovať a meniť jeho zafarbenie, registrovanie, efekty... Na moje 150 w domáce kino to frčí ako ďas a už som to mal aj vo väčšom kostole a ide to!
Ak si na tom zahráš, pochopíš že niečo ako Gloria za 120 tisíc nie je boh vie čo. Wink
P.S. A čo je na tom najlepšie? - Taký Roland sa dá kúpiť aj za 500€ Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 13 03, 2010, 23:01    Predmet: Odpovedať s citátom

PavolT napísal:
Tak to ja by som Gloriu ani nič takého nechcel. Radšej dobrý sinťák. Ja mám Roland XP 80. A to má fakt dobrý organ Cathedral. Okrem toho sa dá modifikovať a meniť jeho zafarbenie, registrovanie, efekty... Na moje 150 w domáce kino to frčí ako ďas a už som to mal aj vo väčšom kostole a ide to!
Ak si na tom zahráš, pochopíš že niečo ako Gloria za 120 tisíc nie je boh vie čo. Wink
P.S. A čo je na tom najlepšie? - Taký Roland sa dá kúpiť aj za 500€ Wink

verim, ze po zvukovej stranke to nebude nic extra, ale urcite lepsie ako nejaka yamaha, na ktorej bezne hram ja, ktora sa neda ani pocuvat, nie to nou este viest lud...blbo sa cely rok hra na zvuku, ktory znie akoby ste zapli tutti ale vsetky 16 by ste vynechali...fakt, bieda. Verim, ze tvoj roland je super, nemal som moznost zatial vyskusat, ale ked uz nic ine, tak by som aspon polepil nejaky midi...to by sa do 600-700E mohlo vtesnat aj s PC
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 8:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani som si neuvedomil, ako som odbočil od témy. Sorry.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 13:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Drahí a ctení kolegovia!

Som hlavným organistom a zbormajstrom vo farskom, chráme v Ludrovej/RUžomberok/-páni farári nechcú dať za 650 000 SK generálkovať starý krásny romantický organ-tak urobia to,že píšťaly vyhádzu a do nej dajú repráky...je to monumentálny skrina ozaj faklt....Išiel som proti môjmu organárskemu presvedčeniu a povedal som,že ked digitál tak poiriadny s komplet 16 reprákmi a riadny trojmanuál na systém Cavaillé coll...

Neviete poradiť firmu nejakú??????
P.V.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FrantisekBujko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 01. 2009
Príspevky: 223
Bydlisko: Nižný Hrabovec

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Chamades napísal:
Drahí a ctení kolegovia!

Som hlavným organistom a zbormajstrom vo farskom, chráme v Ludrovej/RUžomberok/-páni farári nechcú dať za 650 000 SK generálkovať starý krásny romantický organ-tak urobia to,že píšťaly vyhádzu a do nej dajú repráky...je to monumentálny skrina ozaj faklt....Išiel som proti môjmu organárskemu presvedčeniu a povedal som,že ked digitál tak poiriadny s komplet 16 reprákmi a riadny trojmanuál na systém Cavaillé coll...

Neviete poradiť firmu nejakú??????
P.V.


Akú tam máte mixturu.Keď chcú vyhádzať píšťaly či by k nám na východ nejaké nedoleteli.Máme prípravu na 3 1 1/3.Ď.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JurajZareczky
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 01. 2008
Príspevky: 112
Bydlisko: Galanta

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Sú krásne tie Johannusy, pokiaľ sa nehrá na organových zvukoch. Organ znie na nich veľmi umelo.

http://www.youtube.com/watch?v=lNPL9i9A1Nc&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=NFCGqUKbogQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=7GEMF8tn2Ro&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=kiqb4SOxE6g&feature=related

Neodporúčal by som do žiadneho kostola, ani do domu smútku, hoc tam by sa možno uplatnili tie neorganové zvuky.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Chamades, za 12 registrovú mechanickú kúželku 650 000??? To je "trochu" veľa. Napadajú ma len dve možnosti - buď je to totálne zožraté červotočom, alebo je to predražené. Skúste osloviť aj iné firmy. Pokiaľ plánujete v dohľadnej dobe stavbu nového nástroja, tak väčšina materiálu by ešte 20 rokov mohla požiť, ak sa nakonzervuje a opraví.

Fero3: Ak je to organ z Ludrovej, tak mixtúra je tam typická romantická - teda 3x 2 2/3´. To sa do Vášho organu nezmestí. Jedine že veľká oktáva bude mať len 2 rady. Vŕtania na píšťalníci sú pre takúto mixtúru príliš blízko.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 17:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy o tom kolega neviete asi nič,...nebudem to dávať robit organárovi ,čo má klapky na očiach a je úplne inde, ako svetové organárske trendy...ten organ k tomu nebol opravovaný ani ladený 25 rokov...tak prosím pomlčte aspon trocha...Ja si viem zapýtať to čo je vhodné,kedže viem,čo všetko organová literatúra požaduje...Prepáčte ak sa hrubo vyjadrujem ale kolega Fero ma dosť týmto argumentom naštval....Dakujem za pochop

Naposledy upravil Chamades dňa 14 03, 2010, 17:19, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 17:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Chamades napísal:
Vy o tom kolega neviete asi nič,...nebudem to dávať robit organárovy ,čo má klapky na očiach a je úplne inde ako svetové organárske trendy...ten organ k tomu neboil opravovaný ani ladený 25 rokov...tak prosím pomlčte aspon trocha



hlavne že ty vieš všetko, a ešte si aj dobre arogantny...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

To som vôbec nepovedal...Ale vie ma dojať to ,ked niekto niečo tvrdí...a nemá to vôbec podložené....Peter....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalší
Strana 1 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.19 sekúnd