Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 522 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - chramovy organ
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
chramovy organ Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 17:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Chamades napísal:
To som vôbec nepovedal...Ale vie ma dojať to ,ked niekto niečo tvrdí...a nemá to vôbec podložené....Peter....



no, čo som pozeral, dispozicia nic moc... ale stalo by za uvahu spravit z toho organ,... a nie tam bachnut digital
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten organ si nepočul hrať "kolega"ked dáš fonds 16+8-je to úchvatné....A ked dáš pléno"TUTTI"tak v kostole čo je obrovský skutočne fakt s dozvukom 3,5 sekundy tam to znie famozne....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 17:29    Predmet: Odpovedať s citátom

A o dispozícii by som pomlčal..jasné ja uznávam niečo iné ale ten zvuk toho organa je dokonalý
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PavolT
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 09. 2008
Príspevky: 231
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 18:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Radšej to dať opraviť nie veľmi známemu organárovi lacnejšie, ako to celé vyhodiť, nie? Idea A z vlastných skúseností ti môžem povedať kolega Chamades, že tí menej známi nijako nezaostávajú. No, možno lacnejšou cenou Wink Ak chceš poradím ti jedného takého. Ver mi že nemáš k dispozícii taký nástroj, aby si musel volať najznámejších a najdrahších organárov. Wink ... A ak mi budeš chcieť napísať niečo v tom duchu že ,,čo sa ty tomu rozumieš", tak sa neobťažuj.

Naposledy upravil PavolT dňa 14 03, 2010, 18:20, celkovo upravené 2 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 14 03, 2010, 18:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Pán kolega najprozreteľnejší. Váš organ nepoznám, ale podobných organov aj veľkosťou, aj traktúrou aj dispozíciou je v našom okolí hodne a do niektorých nebolo "šahnuté" omnoho dlhšiu dobu. Mám to veľmi dobre podložené, koľko také opravy stoja. A dovolím si tvrdiť, že o potrebných pracovných postupoch viem trochu viac, ako Vy. (Nakoniec - čiastočne je to moje štúdijné zameranie). Ak uznávate za "in" jediného organára na Slovensku, je to Váš nazor a Vaša vec. Ja som tiež len vyjadril svoj názor, aká je možnosť riešenia. Ak chcete, premňa za mňa si ten organ strčte do mlynčeka na mäso a pomeľte Very Happy Ospravedlňujem sa, že som sa ozval, sľubujem, že sa polepším a Vás sa budem strániť. Amen.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Dionyz Takacs
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 18. 06. 2007
Príspevky: 78
Bydlisko: Košice, Kechnec

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 8:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
roman1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 10. 2008
Príspevky: 35
Bydlisko: Štitáre

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nenechaj sa znechutiť mladíkom, čo ešte veľmi málo preskákal. Preto má také radikálne názory, ktoré sa vekom určite budú meniť. Sám sa tomu bude čudovať.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Chamades napísal:
Vy o tom kolega neviete asi nič,...nebudem to dávať robit organárovi ,čo má klapky na očiach a je úplne inde, ako svetové organárske trendy...


Mimochodom - pokiaľ mám správne informácie, extenzie k "svetovým organárskym trendom" akosi nepatria Wink
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Vladimír Kopec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 09. 2005
Príspevky: 265
Bydlisko: Oponice

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 11:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Minulý týždeň som hral vo Vatikáne na digitálnom organe Viscount Prestige 40. Predtým som nebol fanúšikom tejto značky, ale konkrétne tento digitál ma presvedčil. Nie je až tak drahý ako Johannus, ale zatiaľ som bol s ním najspokojnejší z tých digitálov, čo poznám. Mal aj imitáciu mechaniky, registre sa dali manuálne intonovať, jednoducho - zvukovo krásny nástroj.
Bol som naozaj milo prekvapený.
_________________
Mgr. Vladimír Kopec, organista, pedagóg.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 12:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Podla mojich info ten pri(na)stroj u nas stoji az okolo 9000-9300€, Je to uz nastroj vyssej kategorie, porovnatelny napr od Johannussu s Vinaldi (swllinick) 15 tam je cena nieco tesne pod 9000€, v podobenj cene je aj Rodgers Insignia 537 resp 538MD/ML, cize ked si zoberieme porovnatelne modely, tak cena je na tom istom... A kruta realita je to, ze zahrat si na viacerych organoch roznych znaciek v jednej miestnosti a rozhodnut sa ten mi najviac vyhovuje asi v ceskoslovenskych pomeroch nehrozi...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
stefek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 29. 05. 2008
Príspevky: 185
Bydlisko: Nová Ľubovňa

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

dobre, dakujem vam za vsetky prispevky fakt uchvatne organy, ale teraz by som potreboval do domu nadeje organ, t. j. asi ked si zoberiete nieco take velke ako
http://www.novalubovna.sk/fotogaleria-detail/zimna-nova-lubovna/
je to 9 fotka od zadu(zospodu) nieje to velke!
_________________
organista v Novej Ľubovni(sčasti v Levoči)
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 15:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Najlacnejsi co sa da zohnat je Viscount Cantorum II, maju to na susednej dedine ale ma to dost slabe vstavane reproduktory, zvukovo to je celkom pekne na domace hranie stacili by aj vstavane repra. V tom kostole to dost zle nazvucene reproduktormi, ktore boli dakedy v kulturaku a kostol je s pomerne velkym chorom, kde by sa dal postavit aj stredne velky 2manualovy pistalovy, skoda ze je pristup aky je...mozno sa raz dockaju. Podobny je Roland C-190 , oba su v cene okolo 1200€ Oba vyzeraju ako keyboard a asi v dome nadeje by bolo k nim potrebne dokupit ozvucenie t.j. zosilnovac+nejake kvalitne HiFi repro...co je dalsich cca 700-800€, Mozno studiove monitory tie by mali mat pekny zvuk a aj dostatocny vykon tie sa uz celkom slusne daju zohnat az 300-400E/par a uz maju aj vstavany zosilnovac. Tie vstavane repra su dost slabe cca 2*10-15W urcene iba na blizky posluch.

Najlacnejsi organ co ma normalny dreveny hraci stol a je uz aj so silnejsimi vstavanymi reproduktormi je JOHANNUS STUDIO S ( 2700€ )
Vsetky doteraz uvedene nastroje su bez pedalu, ale maju registre pre pedal/bas, ktore sa pripoja pomocov "spojky" automaticky bas a potom najnizsi hrany ton v manualy zneje aj na "pedalovych registroch". Pedalnice k tomu stoja podla typu okolo 1100-1300€, cize porovnatelne ako samotny nastroj.

Asi najlacnejsim 2-manualom s pedalom JOHANNUS STUDIO I -v cene 3900€ STUDIO II 4500€, Viscound Vivace 30 v cene 4700€

Myslym si ze do domu nadeje budu aj vstavane reproduktory stacit. Hral som v jednej kaplnke pre cca 60-70ludi , maju tam starsi Johannus a vstavane repra to aj ked isli skoro naplno ale postacujuco utiahli a to i vzhladom na to ze je post som zapinal iba I.m - P8, F8, F4, (O4) I/IIspojka, II.m. K8, K4, (F2), Pedal - S16, B8, P/II spoj., cize dali sa este pozapinat Supeoktavy, mixtura, kornet a pod. a urcite by to slo este o dost hlasnejsie, no nebolo to potrebne, lebo uz po zapnuti O4 to hralo dost silno.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 15 03, 2010, 16:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Do Domu nádeje je naozaj zbytočnosť kupovať externé ozvučenie a pokiaľ by to bolo naozaj nutné, tak len niečo lacnejšie. Ak naozaj nemávate pohreby často, tak je to zbytočná investícia a akýkoľvek verný zvuk je tu viac/menej zbytočný, lebo nejaké "koncerty" tam asi robiť nebudete. Tým zas nechcem povedať, že tam máte dať reproduktor z dedkovho rádia, ale skôr niečo, čo bude počúvateľné a pritom cenovo nenáročné.

Ako perličku uvediem ozvučenie františkánskeho kostola v Prešove (niekoľko 10 m dlhý, jednoloďový kostol) 8W elektrónkovým rádiom počas Vianoc. Boli sme nútení takto improvizovať, aby bolo počuť spev , pretože ozvučenie kostola funguje podľa ochoty obslužného personálu. A Boli sme prekvapení, ako to pomohlo.
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
SilviaFecskova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 08. 2009
Príspevky: 77
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 17 03, 2010, 5:56    Predmet: Nereštaurovanie organa a inštalácia digitálneho nástroja Odpovedať s citátom

Váš prípad potvrdzuje zaostávanie Slovenska za Čechmi. Ale prejdime k veci.
1.)Aj na informačné zistenie možností reštaurovania organa je potrebné zverejniť požiadavku na prieskum zistenia možných realizátorov prác tohto druhu - výberové konanie sa dá vždy zrušiť (nebudeme písať detaily).
2.) Ak sme dobre porozumeli lokalite, ide o Spišskú diecézu. Tá má výborného odborníka p. Prof. Amantia Akimjaka (nevypisujem všetky tituly). Pán Majster Franzen...
3.) Určite by sme to neriešili tak, ako ste to predstavili v svojej správe. Na druhej strane je dobre, že aj táto správa je v priestore internetu, pretože to dokladuje (česť výnimkám) medzerovité ovládanie cirkevných predpisov samotnými kňazmi, pretože tie dokumenty hovoria, že píšťalový organ treba mať aj v dnešnej dobe vo veľkej úcte, atď.

Prijmite tieto riadky ako povzbudenie do ďalšieho snaženia. Minimálne Vám držíme palce.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Chamades
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 08. 2009
Príspevky: 403
Bydlisko: Žilina/Rossenberg

PríspevokZaslal: 19 03, 2010, 17:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepochopili ste...ale čo už a s tymi extenziami osobne kolega....pozri sa čo postavil woehl v dome do pedálu a-určite vie čo robí a tak tu teda nemudruj...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.09 sekúnd