Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 312 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Pozor na dlhoprstých.
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Pozor na dlhoprstých.
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 6:54    Predmet: Pozor na dlhoprstých. Odpovedať s citátom

Minulý týždeň nám z nášho obnoveného kostola cez noc ukradli dlhoprstí spoluobčania 12 metrov medených zvodov, škoda cca 1500 Euro. V tú noc obišli ešte 5 kostolov v okolí, podľa neoverených informácií boli na aute so sobraneckou SPZ, podľa všetkého to predali do zberu v Poľsku, tam sa pri predaji netreba preukazovať OP. Povedzte o tomto, prosím, svojim šéfom, aby urobili nejaké opatrenia na svojich kostoloch, nech tu o chvíľu nepíše niekto, že mu ukradli organ z utorka na piatok.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 7:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak toto už rozum ostáva stáť, čo sa deje... Ale aké opatrenie??? My máme takmer 80 ročnú upratovačku, ktorá cez deň kostol otvorí a odíde, nech sa ľudia modlia a potom tam len behajú cigáni. Asi ju nenapadlo, že zobrať nejakú sochu by nebol až taký problém
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 9:41    Predmet: Odpovedať s citátom

...ze mu ukradli organ z utorka na piatok Very Happy ....sorry, znie to vtipne Very Happy Very Happy

u nas prednedavnom "premiestnili" spoluobcania cast medenej strechy z kostola, to som len prisiel do sakristie, za nou mame taku hovornu a pozeram...nejak mokro...co sa zosaleli, ze umyvaju medzi omsami?...a vidim kostolnika ako utiera vodu stekajucu zo stropu...no...nepekne prekvapenie v nedelu rano...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

u nás sa medené zvody ukradli, boli čisto nové a odvtedy sa spravilo také opatrenie, že ta spodná časť, ktorá je vysoká približne 3 metre a nadpája sa na tú hornú časť nie je z medi ale z obyčajného plechu a je natretá farbou, aby vyzerala podobne ako medená. Odvtedy sa neukradlo....
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
Michalgregorík
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 09. 09. 2008
Príspevky: 221
Bydlisko: Solčianky 98

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 12:25    Predmet: Odpovedať s citátom

No, v štáte, kde sa kradnú aj koľajnice ma už asi nič neprekvapí... Sad
_________________
nehrajúci na organe, záujemca o liturgickú a sakrálnu hudbu
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
paramedic
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 04. 2008
Príspevky: 9
Bydlisko: Levoca

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 14:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu asi budem kydat do vlastnych radov, ale: dlhoprsti su aj medzi nami. U nas v Levoci pocas pute sa stale premelie kopec organistov. Clovek nema cas ustriehnut, kto sedi za organom - a ak clovek este pracuje /nemoze sa zucastnit pute/, tak to uz vobec nema sancu. Stretam sa s tym, ze po puti zistujem, ze mi chybaju stale nejake noty. A ako vsetci vieme, aj tych par stran notoveho materialu nie je lacny spas...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
jan1
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 08. 2009
Príspevky: 60
Bydlisko: Bratislava/Wien

PríspevokZaslal: 26 07, 2010, 20:12    Predmet: Odpovedať s citátom

u nás v kostole niekto ukradol dve kľakadlá a dve stoličky zo spovedelnice.Ako píše fero aj u nás je napriek tomuto stále kostol otvorený ,,na verím boha"
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fero
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 10. 2006
Príspevky: 1110
Bydlisko: Prešov

PríspevokZaslal: 27 07, 2010, 0:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pre Paramedic: riešenie je veľmi jednoduché: zoberte všetky noty a odložte ich, keď máte také skúsenosti. Mne sa raz stalo, že sme boli so zborom spievať v inej farnosti. Deň pred tým sme si tam dohodli skúšku, aby sme sa oboznámili s podmienkami. Po skúške som tam ešte ostal cvičiť a tak som si všimol, že jeden pán, čo pri mne stál, si zabudol fascikel s notami. Tak som ho vložil do tašky a na druhý deň tesne pred vystúpením sme mali skúšku v našej dedine, tak som mu ho odovzdal. Aké bolo moje prekvapenie, keď mi povedal, že to nie sú jeho noty. Bol to materiál miestneho organistku, ktorý mi to dal aj patrične pocítiť... Možno aj odpustovým kolegom sa stane, že zoberú niečo o čom si myslia, že je to ich. Ale ak to spravili z nepozornosti, tak by to mali vrátiť. Ak sa tak nestáva, tak to robia úmyselne a potom je najlepšie naozaj všetko zamknúť.

Som regenschóri františkánskeho kostola v Prešove. Po jednom našom predchodcovi ostalo ako pozostalosť kompletné organové dielo od J.S. Bacha. Ako prvý sa prihlásil dirigent z konkatedrály, že tie zväzky patria im. Potom sa k tým zväzkom hlásil "žiak" nebohého organistu. Do tretice ten istý "žiak" vylomil na notovom archíve zámku a môj predchodca, ktorý v tom čase šéfoval, bol obžalovaný pred vedením kláštora, že zamyká noty ostatným organistom. Pritom dotyčný človek chodil do tohto kostola hrávať 2 - 3 omše ročne, keďže žije v Nemecku. Pred zlodejom zámky niet...
_________________
František Marcin
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
dankajakubcova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 02. 2007
Príspevky: 107
Bydlisko: Pohorelá

PríspevokZaslal: 02 08, 2010, 14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

počula som, že našim zberateľom kovov padla do oka kaplnka na kopci na Sivej brade- viditeľná zo všetkých strán.
Na jej smolu bola pokrytá medeným plechom, čo nenechalo ľahostajných našich občanov zo SOS (to je nový názov)
Tak sa na ňu pomocou rebríka vyštverali, a začali plech z nej lúpať...samozrejme za bieleho dňa, veď pri zlom svetle by mohli utrpieť nejaký úraz.
Nejaká dobrá duša to zbadala a rebrík zobrala. Potom stačilo už len zavolať policajtov, ktorí museli bidňatka skladať za asistencie hasičov.
Keby to nebolo strašné ( tá škoda - nielen materiál ale aj práca) tak sa schuti zasmejem. Chcela by som vidieť tie nevinné pohľady tých na streche Laughing
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
AlbertSobek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 02. 2009
Príspevky: 237
Bydlisko: Hertník

PríspevokZaslal: 02 08, 2010, 16:01    Predmet: Odpovedať s citátom

jakdanka napísal:
SOS (to je nový názov)


Keď to nie je tajné, nešlo by to preložiť do slovenčiny?
Pekne prosím.

Albert
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.24 sekúnd