Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 157 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Improvizovaná hudba.
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Improvizovaná hudba. Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 02 09, 2010, 14:43    Predmet: Re: Improvizovaná hudba. Odpovedať s citátom

Frantisek Beer napísal:
Tomislav napísal:
Teda budem hrať impovizovanú hudbu (niečo podobné hrajú v Notre-Dame v Paríži). Znie to dosť strašidelne: http://www.youtube.com/watch?v=o2xseSfxEFQ&feature=related
hra to Olivier Latry. Toto chcem hrať 5. septembra na odpust v Spišskom Štiavniku.





Máš v sebe aspoň kúsok sebakritiky ? Nahraj sa, vypočuj si tú svoju improvizáciu a potom ju porovnaj s tým, čo naozaj improvizuje Latry.
Potom azda pochopíš.

P. S.: Ako to vyzerá s dokončením Tvojho píšťalového organu z papiera, o ktorom sa tu toho nedávno dosť veľa ( zbytočne ? ) popísalo ?

Ak som sa niekoho dotkol, ospravedlňujem sa. Možno sa po mojom, trochu odvážnejšom, príspevku, odvážia ďalší...


Naposledy upravil Tomislav dňa 04 10, 2010, 21:23, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
M.Maracek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 07. 2009
Príspevky: 41
Bydlisko: Obyce

PríspevokZaslal: 02 09, 2010, 14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Môj názor je taký,že na vine nieje organ.Preto že nikto zo školy nehrá na organ ešte neznamená,že to je dôvod že sa s Tebou nikto nekamaráti.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 02 09, 2010, 15:02    Predmet: re Odpovedať s citátom

Citácia:
a som všade na posmech a nemám ani žiadných kamarátov ani priateľov. na vine je organ, lebo zo školy nikto nehrá na organe(


Kolega, asi sú predchádzajúce príspevky dosť tvrdé možno až príliš kritické. Určite nie si sám v problémoch a nie si na posmech! Napr. ja nemám dôvod sa ti smiať, taktiež si vážim, že napriek znechuteniu stále v hre pokračuješ. Vydrž to, lebo hráš na Božiu slávu.
Chcem ťa však poprosiť, aby si nedával na fórum všetko čo ti príde na myseľ, vyzerá to veľmi zle a keďže môžme dedukovať iba podľa napísaných slov aj smiešne. Dobre si uváž, čo píšeš, či to môže diskutujúcich nejako obohatiť, alebo či je tvoj príspevok k veci a či dané info nie sú nezmysly. Prečítaj si svoj príspevok viackrát a skús sa k nemu postaviť kriticky, aby ho pochopilo, čo možno najviac ľudí.

Želám veľa trpezlivosti.
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Michael Augustín
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 04. 2007
Príspevky: 663
Bydlisko: Podolie

PríspevokZaslal: 02 09, 2010, 15:52    Predmet: Re: Improvizovaná hudba. Odpovedať s citátom

Marian Schwarz napísal:
Frantisek Beer napísal:

Vidím len dve možnosti. Buď budem ďalší, ktorý na toto fórum prestane písať ( niekomu možno moje názory budú chýbať, ale predpokladám, že nie ), alebo to teraz napíšem naozaj tvrdo.




Na toto fórum prestalo chodiť už veľa ľudí, ktorí naozaj vo veciach vedia poradiť. Je ich tu už strašne málo, a dôvodom sú presne takéto príspevky a témy...


Posledný rok tu prispievam iba vtedy, keď ma tu už naozaj niečo naštve alebo niečo naozaj stojí za to, aby som sa k tomu vyjadril. Inak väčšinou iba krútim hlavou. Nedá sa to porovnať, aké bolo fórum kedysi a aké je dnes.
_________________
Michael Augustín, organista v kostole sv. Juraja v Podolí
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail ICQ
dusan83
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 06. 2007
Príspevky: 52
Bydlisko: Rákoš/ Tatranská Lomnica

PríspevokZaslal: 03 09, 2010, 9:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa vyjadrim len k tomu hraniu vo Smokovci. Na ostatne radsej nie. Nema to zmysel.
Ked som dobre pochopil, tak nechces hrat piesne z JKS, ale len nejake improvizacie. Tak to by som neriesil. Aj ked bude v kostole par ludi, (co pochybujem v taku nedelu) urcite si radi zaspievaju aj stare dobre odpalovaky. A tiez by sa to ani nemuselo pacit ci ludom alebo spravcovi farnosti, ze sa len improvizuje. Mozem povedat za Tatransku Lomnicu, ze cez tyzden je tam pomenej ludi, ale spieva im to. Urcite to bude podobne aj V D. Smokovci.
A este jedna vec. Zo Smizian budes kazdu nedelu chodit do Tatier? Odohras jednu omsu a papa?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 03 09, 2010, 15:35    Predmet: Odpovedať s citátom

dusan83 napísal:
Ja sa vyjadrim len k tomu hraniu vo Smokovci. Na ostatne radsej nie. Nema to zmysel.
Ked som dobre pochopil, tak nechces hrat piesne z JKS, ale len nejake improvizacie. Tak to by som neriesil. Aj ked bude v kostole par ludi, (co pochybujem v taku nedelu) urcite si radi zaspievaju aj stare dobre odpalovaky. A tiez by sa to ani nemuselo pacit ci ludom alebo spravcovi farnosti, ze sa len improvizuje. Mozem povedat za Tatransku Lomnicu, ze cez tyzden je tam pomenej ludi, ale spieva im to. Urcite to bude podobne aj V D. Smokovci.
A este jedna vec. Zo Smizian budes kazdu nedelu chodit do Tatier? Odohras jednu omsu a papa?


Naposledy upravil Tomislav dňa 04 10, 2010, 21:24, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dusan83
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 06. 2007
Príspevky: 52
Bydlisko: Rákoš/ Tatranská Lomnica

PríspevokZaslal: 03 09, 2010, 18:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja nie som priamo z Tatier. Len tam momentalne posobim. Na vykendy sa vraciam domov. Takze nepoznam organy z farnosti Tatry, len ten "lomnicky". Jednomanual, pneumatika, asi 6 registrom, nejake spojky a samozrejme pevne kombinacie. Cesky vyrobca.
Opat, co sa tyka hrania. "Vysanti" sa na zaciatku s predohrou a na konci s nejakou dohrou, ale fakt nevynechavaj piesne. Si na to, aby si doprevadzal ludi v speve. Aj ked nevedia mozno vsetky piesne, kto ich to nauci, ked organista bude sa len predvadzat. Su machri, co maju konzervu, aj cirkevnu hudbu vystudovanu, ale pochzbujem, ze na omsiach nehraju piesne. To je len moja dobra rada. Spravca farnosti a aj jeden z kaplanov vedia toho dost o cirkevnej hudbe a hrani. Raz-dva si ta otukaju.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Tomislav
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 05. 03. 2010
Príspevky: 100
Bydlisko: Smižany

PríspevokZaslal: 03 09, 2010, 20:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Embarassed

Naposledy upravil Tomislav dňa 04 10, 2010, 21:25, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
dusan83
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 06. 2007
Príspevky: 52
Bydlisko: Rákoš/ Tatranská Lomnica

PríspevokZaslal: 04 09, 2010, 9:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuuu, tak to som nevedel ako to je v Novom Smokovci. Ale na druhej strane chapem. Je lahsie dat takych 20000€ za trojmanualovy digital ako takeh 60000€ za aky taky organ. Prevadzka kostola je asi dolezitejsia.
Z mojho zastupovania asi nic, lebo ako som povedal, som v Tatrach od pondelka do piatka obeda a potom smer vychod. V Lomnici co stiham je omsa v stredu. A ze treba hrat sa dozviem takych 5 minut dopredu. Rychlo pozriet zalm a ide sa. Ked pride organistka, tak aspon zaspievam "zdola" zalm.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dankajakubcova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 02. 2007
Príspevky: 107
Bydlisko: Pohorelá

PríspevokZaslal: 09 09, 2010, 19:36    Predmet: Odpovedať s citátom

František, ďakujem , písal si aj za mňa.

Škoda fóra tak spred dvoch rokov.
Zájdem sem už len občas a z nostalgie. Vďaka František. Mne chýbaš. A aj to niekdajšie fórum.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.09 sekúnd