Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 175 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Znotovany mladeznicky spevnik.
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Znotovany mladeznicky spevnik. Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

one napísal:
nechapem. ja vobec nehovorim ze piesne s vianocnymi textami sa maju spievat vo velkonocnim obdobi.

Delenie textov na vianočné, veľkonočné, cezročné... je pre správnu liturgiu veľmi nedostačujúce.

one napísal:
ps. velkym zdrojom textov mladeznickych piesni je prave Sv.pismo ak nie rovno citacie.

Toto ma naozaj prekvapuje. Ja sa síce o tento žáner príliš nezaujímam, ale z tých textov, s ktorými som sa zatiaľ stretol bolo písmom išpirovaných možno 10%, s presnou citáciou písma som sa stretol iba raz. (Odhadujem, že som už počul najmenej 60 takýchto piesní v rôznych jazykoch).

one napísal:
Citácia:
to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho.


to je akoby sv. otec robil veci ktore su dokazom nicoho, prazdnych gest. som pohorseny!!

Zvláštne zhrnutie môjho príspevku. V prvom rade - do konkrétnej podoby liturgie sv. Otec s veľkou pravdepodobnosťou veľmi nehovorí, nato je tam kopec iných ľudí... Skús si môj príspevok prečítať ešte raz bez predpojatia, možno pochopíš o čom som písal.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 21:10    Predmet: ??? Odpovedať s citátom

cantor_marek napísal:
one napísal:
a kto lepsie prenikol do liturgie ak nie oni, azda ti mladi co stoja vonku pred kostolom cez liturgiu?

Do liturgie určite viac prenikli napr. tí, ktorí ju usilovne študujú a venujú sa jej niekedy aj desaťročia...

one napísal:
a myslim si ze liturgia sa vyvyja dokazom su omse mladych so sv. Otcom. Ake piesne sa tam podla Vas hraju?

V liturgii ide v prvom rade o texty, teda to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho. Texty na takéto liturgie sú určite veľmi starostlivo vyberané a zvažované... Okrem toho, to čo sa hodí do jednej omše, nemusí sa hodiť do inej, takže neplatí ani to, že ak to bolo dobré na pápežskej liturgii, musí to byť vhodné aj inde.


hmmm...tak trocha sa pytam o co tu vlastne ide...myslim ze nik(ani one)nevyvracia to ze liturgia ma nejake pravidla a ze sa maju respektovat.na druhej strane...chcete vyvratit ze mladeznicka omsa nie je liturgiou?na takychto omsach sa spievaju prevazne mladeznicke piesne(a nie je tam ziaden taborak podotykam). a tato "perla-"V liturgii ide v prvom rade o texty, teda to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho.-prepacte ale....myslim ze si treba polozit otazku z akeho hladiska sa na to pozerame...pretoze si mozme vypisovat rôzne teorie,poucky...alebo sa o tejto teme mozme rozpravat ako ludia, ktori v Boha veria a ide im o Jeho oslavu.
pisete ze ide v prvom rade o texty-ANO! a poznate nejaku z piesni v spominanych spevnikoch?ak nie tak si to prosim prestudujte a potom mi skuste vysvetlit ze preco tieto texty nie su vhodne na oslavu Boha alebo preco ne su dostatocne uctive...dakujem
a omse so sv Otcom nie su dokazom takmer nicoho?ste veriaci?preco si myslite ze sv.Otec JPII preferoval prave tieto piesne?preco vyzdvihoval pracu mladych?jeho cinnost,posobenie....neznamena vobec nic?skutocne.....tato perla mi vyrazila dych.mozno nie ste veriaci,v tom pripade,ked sa na to pozerate ako hudobnik....v poriadku.
internetova diskusia ci forum...nevidime svoje emocie,neexistuje tu neverbalna komunikacia a casto sa stavaju nedorozumenia..preto su niektoi z nas rozhorceni...mozno keby sme komunikovali zoci-voci,tak by sa cela tema vnimala inak a mnoho by sa vysvetlilo.nechcem tymto prispevkom ikoho urazit, no ked chceme hovorit o oslave Boha...budme prosim opatrni na to co piseme.pretoze niektore veci vyznievaju divne...alebo napiste, ze nie ste veriaci a vase hladisko je "take a a take"
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 22:34    Predmet: Re: ??? Odpovedať s citátom

aeglos napísal:
...a omse so sv Otcom nie su dokazom takmer nicoho?ste veriaci?preco si myslite ze sv.Otec JPII preferoval prave tieto piesne?preco vyzdvihoval pracu mladych?jeho cinnost,posobenie....neznamena vobec nic?skutocne.....tato perla mi vyrazila dych.mozno nie ste veriaci,v tom pripade,ked sa na to pozerate ako hudobnik....v poriadku.

Tu reagujete na niečo, čo som ja vôbec nenapísal. Toto som napísal ja:
cantor_marek napísal:
... to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho

Keď mal Ján Pavol II. slávil v Košiciach sv. Omšu, organizátori (košickí) usúdili, že by bolo veľmi vhodné, keby spevy pri liturgii reflektovali predpísané texty. Oslovili preto istého skladateľa, ktorý na ich objednávku potrebné texty zhudobnil a spojené košické zbory ich potom naštudovali a pri spomínanej liturgii predviedli. Uisťujem vás, že hudobnú stránku týchto spevov nikto okrem samého autora neposudzoval. Pokiaľ viem, zazneli tieto spevy vtedy prvý a posledný raz (aspoň zatiaľ). Čoho dôkazom je to, že boli použité práve tieto spevy? (dúfam, že teraz je moja veta trochu zrozumiteľnejšia, naozaj som sa nechcel nikoho dotknúť ani nikoho a nič znevážiť... ani mládežnické piesne).

aeglos napísal:

pisete ze ide v prvom rade o texty-ANO! a poznate nejaku z piesni v spominanych spevnikoch?ak nie tak si to prosim prestudujte a potom mi skuste vysvetlit ze preco tieto texty nie su vhodne na oslavu Boha alebo preco ne su dostatocne uctive...dakujem

nespochybňujem vhodnosť týchto piesní na oslavu Boha. Hovoril som o liturgii...
Nepoznám spomínané spevníky... zato poznám viacero chrámových skladieb aj významných skladateľov, ktoré boli vytvorené priamo pre liturgiu (a vtedy boli vhodné), u ktorých je použitie pri dnešnej liturgii problematické. Napríklad text "O salutaris hostia...", ktorý sa dnes zvykne spievať pri prijímaní a na prvý pohľad sa zdá byť veľmi vhodný, označujú niektorí liturgovia za nevhodný. Tento text sa svojho času používal v omši na mieste, ktoré v dnešnej omši nie je...
Viackrát som sa stretol s prekrásnymi polyfonickými skladbami autorov, ktorí skladali iba pre chrám na texty z písma, ktoré boli vtedy predpísané, ale ich dnešné použitie vôbec nie je jednoduché. Preto sa obávam, že tvrdiť že všetky mládežnícke piesne majú v liturgii svoje miesto je prinajmenšom odvážne.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

asi pred 2 rokmi som sedel za jedny stolom s chlapikom, ktory bol povereny hudbou pri prilezitosti stretnutia sv. otca s maladezov v kanade podotykam s mladezov a nie ako boli kosice co je o5 miesanie hrusiek s jablckami, ten nam vysvetloval ako to je pri plneni takejto funkcie. Dokonca aj on prispel svojou kompoziciou, pododtykam bol to styl hudby a slova podobny piesnam a ktorych ja vediem rec.

vsetko je vec nazoru, co komu vyhovuje, ale musite uznat sami ze mladych si do kostolov nepritiahnete cest vinimkam JKS. Staci ist do kostolov v BA malo kto spieva v porovnani s mladeznickou omsou.
A este raz chcem pripomenut ze sa bavime o mladeznickych sv omsiach
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 23:24    Predmet: Re: ??? Odpovedať s citátom

cantor_marek napísal:
aeglos napísal:
...a omse so sv Otcom nie su dokazom takmer nicoho?ste veriaci?preco si myslite ze sv.Otec JPII preferoval prave tieto piesne?preco vyzdvihoval pracu mladych?jeho cinnost,posobenie....neznamena vobec nic?skutocne.....tato perla mi vyrazila dych.mozno nie ste veriaci,v tom pripade,ked sa na to pozerate ako hudobnik....v poriadku.

Tu reagujete na niečo, čo som ja vôbec nenapísal. Toto som napísal ja:
cantor_marek napísal:
... to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho

Keď mal Ján Pavol II. slávil v Košiciach sv. Omšu, organizátori (košickí) usúdili, že by bolo veľmi vhodné, keby spevy pri liturgii reflektovali predpísané texty. Oslovili preto istého skladateľa, ktorý na ich objednávku potrebné texty zhudobnil a spojené košické zbory ich potom naštudovali a pri spomínanej liturgii predviedli. Uisťujem vás, že hudobnú stránku týchto spevov nikto okrem samého autora neposudzoval. Pokiaľ viem, zazneli tieto spevy vtedy prvý a posledný raz (aspoň zatiaľ). Čoho dôkazom je to, že boli použité práve tieto spevy? (dúfam, že teraz je moja veta trochu zrozumiteľnejšia, naozaj som sa nechcel nikoho dotknúť ani nikoho a nič znevážiť... ani mládežnické piesne).

aeglos napísal:

pisete ze ide v prvom rade o texty-ANO! a poznate nejaku z piesni v spominanych spevnikoch?ak nie tak si to prosim prestudujte a potom mi skuste vysvetlit ze preco tieto texty nie su vhodne na oslavu Boha alebo preco ne su dostatocne uctive...dakujem

nespochybňujem vhodnosť týchto piesní na oslavu Boha. Hovoril som o liturgii...
Nepoznám spomínané spevníky... zato poznám viacero chrámových skladieb aj významných skladateľov, ktoré boli vytvorené priamo pre liturgiu (a vtedy boli vhodné), u ktorých je použitie pri dnešnej liturgii problematické. Napríklad text "O salutaris hostia...", ktorý sa dnes zvykne spievať pri prijímaní a na prvý pohľad sa zdá byť veľmi vhodný, označujú niektorí liturgovia za nevhodný. Tento text sa svojho času používal v omši na mieste, ktoré v dnešnej omši nie je...
Viackrát som sa stretol s prekrásnymi polyfonickými skladbami autorov, ktorí skladali iba pre chrám na texty z písma, ktoré boli vtedy predpísané, ale ich dnešné použitie vôbec nie je jednoduché. Preto sa obávam, že tvrdiť že všetky mládežnícke piesne majú v liturgii svoje miesto je prinajmenšom odvážne.


v poriadku.tu sami pisete,ze ste sa s piesnami zo spominanych spevnikov nestretli.ja sa ospravedlnujem,reagovala som na vas prispevok,no bola to zaroven reakcia aj na ostatnych,taktiez admina,sformulovala som to do 1 prispevku,takze niektore veci mohli vyzniet nejasne.
ja som len chcela podoktnut,ze nemozme hovorit ze mame rovnake liturgie ako pred xy rokmi.stotiznujem sa s nazorom,ze iste pravidla SU POTREBNE A NEVYHNUTNE,ale rozlisujme prosim mladeznicke omse ako spomina one.
piesne by mali oslavovat Boha a povznasat dusu i srdce k jeho oslave-a cosi ine povznasa 15rocneho,cosi ine 60 rocneho...tymto nezavrhujem JKS aby sme sa chapali,nevravim ze tam nie je nic co dokaze povzniest mladeho cloveka...
ako vravim,tazko sa chape takymto prispevkom kedze nevidime spominanu neverbalnu cast komunukacie...mnohe publikacie,knizky caspoisy hovoria mudre veci...no skusme to sklbit s realitou.mnoho ludi nestuduje liturgiu tak dokonale ako vy,ale napriek tomu dokaze vytvorit piesne, ktore oslovuju mladych,starych aj autority cirkvi....studium je iste potrebne,avsak nezanedbavajjme posobenie Ducha a Boziu moc...rozumiete mi?aby sme neodsudzovali ludi, ktori nie su tak celkom v teorii doma, no napriek tomu dokazu vytvorit veci,ktore su uznavane spolocnostou,cirkvou a prinasaju ovocie. Arrow
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 23:32    Predmet: Odpovedať s citátom

RastislavPodpera napísal:
Mily One alias Peter,
ako administrator Vas prosim, aby ste si najprv premysleli, o com chcete pisat a pokial je to mozne, aby ste suhrnne napisali radsej jeden dlhsi prispevok ako desat 5-slovnych. Vdaka.


Ano, liturgia je oslavou Boha. Oslavou Boha mozu byt aj aktivity mimo liturgie, napr. nejaky ten taborak ci gospelovy koncert. Liturgia je vsak oslavou Boha, ktora ma nejake pravidla (tie sa vyvijali po starocia), ci sa Vam to hodi alebo nie.

Mladeznici, ktori maju problem pochopit, ze niektore piesne sa do omse nehodia, tym len ukazuju, ze sa doposial omsi nenaucili hlbsie rozumiet, chyba im liturgicka formacia atd. Mozno o nu dokonca nemaju zaujem. V takom pripade by bolo lepsie, keby hrali a spievali radsej inde, nie pri bohosluzbe.

Prispevok o 13:15 je adresovany mne?


hmmm....neda mi nereagovat...co sa tyka vasej poznamky,ze by bol lepsi jeden dlhsi prispevok..je to skutocne taky problem ked niekto napise viacero kratkych?nevidim rozdiel medzi tym keby napisali 3 kratke prispevky traja rozny ludia a keby boli vsetky od jedneho autora(ako v tomto pripade)nehnevajte sa ze sa pytam,ale skutocne ma zaujima v com je problem...
Prispevok o 13:15 je adresovany mne?[/quote]
-neviem ci tento prispevok je adresovany vam,ale mozte reagovat.mna by to teda rozhodne zaujimal vas nazor...neviem ako one. Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 23:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Mladeznici, ktori maju problem pochopit, ze niektore piesne sa do omse nehodia, tym len ukazuju, ze sa doposial omsi nenaucili hlbsie rozumiet, chyba im liturgicka formacia atd. Mozno o nu dokonca nemaju zaujem. V takom pripade by bolo lepsie, keby hrali a spievali radsej inde, nie pri bohosluzbe.

prepacte rastislav,este jedna otazka.nechcem sa avs dotknut,ale nemate pocit, ze tymto niekoho doslova odsudzujete?co pre vas znamena "hlbsie rozumiet omsi"?nemyslite ze to iste by druha strana mohla povedat potom o vas?to aby hrali a spievali inde ako pri bohosluzbe...nevykazujete tym niekoho z kostola?ty si hodny,pretoze chapes dost a ty nie?chod si to dostudovat a potom sa vrat a skus svoj talent ponuknut pre sluzbu Bohu?prepacte,zda sa mi to troska pritiahnute za vlasy....mozno sa len zle chapeme...
viete aj Davida odsudzovali vsetci aj vlastna manzelka za to, ako sa modlil k Bohu,bolo to cosi nepriatelne...a predsa to bolo to prave co chcel Pan. jeho zalmy spievame vsetci..viem ze davam dost radikalny priklad,len nechcem aby ste posudzovali takymto striktnym sposobom..toto forum je verejne a mnohych sa to moze dotknut.tak prosim nesudme aby sme neboli sudeni Idea
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 0:02    Predmet: Odpovedať s citátom

aeglos, 100% súhlas so všetkým, čo píšeš. Teším sa, že si sa zapojila do diskusie a že ešte nie si znechutená a odvážne dávaš svoje názory. A že nejde naozaj len o teoretizovanie, ale že používaš pohľad vieryp...

Ale zdá sa, že aj to býva občas na tomto fóre "nepohodlné" a kto sa o to pokúša, veľmi ľahko sa stane terčom posmechu či nepriameho odsudzovania. A ak požaduje odpovede, nedostanú sa mu žiadne iné, len tie, že nevhodné príspevky budú zmazané... Tak veľa šťastia a odvahy Wink.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
peto
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 24. 01. 2006
Príspevky: 65
Bydlisko: Lutila

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 1:36    Predmet: Odpovedať s citátom

fuuu, skoda, ze som sa sem nedostal skorej....
Pracujem na priprave celoslovenskeho mladezniskeho spevnika. Poznam pomerne vela mladeznickych duchovnych piesni a vela spevnikov. Musim vsak povedat, ze niektore naozaj nie su vhodne na rimskokatolicku liturgiu.
Dovodov je niekolko:
1. vecinu piesní, ktoré mladí spievaju pri sv. omsiach zlozili hudobnici inych vierovyznani ako rimskokatolicke a teda texty nie sú celkom v súlade s urcitym ucenim Rimskokatolickej cirkvi!
2. Mladí nevenujú dostatočnú pozornosť vhodnemu vyberu piesní. Nemyslim teraz len na delenie na vianocne a postne..... ale aj vyber piesne pre danu cast liturgie, ci ineho posvetneho ukonu. (Tym myslim úvod, obetovanie, prijimanie, gratiarum, zaver a samozrejme aj medzispevy = baranok, svaty...) Hlavne ide to text piesne, ale tak isto i hudobnej formy. (Napriklad nie vzdy je vhodne spievat rokovy napev "baranka")....

Tieto hlavne problemy riesi novy celoslovensky mladeznicky spevnik. Viac v mojom clanku o spevniku a v danej teme.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 10:01    Predmet: TO ONE, AEGLOS Odpovedať s citátom

one napísal:
asi pred 2 rokmi som sedel za jedny stolom s chlapikom, ktory bol povereny hudbou pri prilezitosti

vsetko je vec nazoru, co komu vyhovuje, ale musite uznat sami ze mladych si do kostolov nepritiahnete cest vinimkam JKS. Staci ist do kostolov v BA malo kto spieva v porovnani s mladeznickou omsou.
A este raz chcem pripomenut ze sa bavime o mladeznickych sv omsiach


Tak .... ONE
ja som sedel za stolom s Monikou Benovou a tiez som sa co to podozvedal o Europarlamente, poslancovani atd. Pridalo to nieco na mojej odbornosti? NIE.
Sedel si za stolom s chlapikom z Kanady...ok.Je to dalsi nazor, ale to neznamena, ze je to to jedine spravne.Cim sa jeho kompozicia priblizila k tej mladeznickej?

Akoze nepritiahnete? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Si clenom inej RKC?Hadam sa tento problem vztahuje na NAS VSETKYCH...
Hrame za jedno muzstvo alebo nie?
Ak zaceme rozdelovat katolikov na mladeznikov a nemladeznikov...a jedna strana bude hovorit o druhej, tak to bude velmi(!!!) smutne.
Oni si nepritiahnu ludi do kostola, oni zase ano... ??????????????????


Som rad ze sa sem PETO vyjadril...kedze sa tejto problematike venuje a pripravuje mladeznicky spevnik pravdepodobne vie o com hovori.
Dakujem za clanok priblizujuci tuto problematiku a hadam horucim mladeznikom otvori oci a uvedomia si, ze naozaj nie vsetky pesnicky su kazdych okolnosti VHODNE
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 12:33    Predmet: Odpovedať s citátom

goyr napísal:
one napísal:
asi pred 2 rokmi som sedel za jedny stolom s chlapikom, ktory bol povereny hudbou pri prilezitosti

vsetko je vec nazoru, co komu vyhovuje, ale musite uznat sami ze mladych si do kostolov nepritiahnete cest vinimkam JKS. Staci ist do kostolov v BA malo kto spieva v porovnani s mladeznickou omsou.
A este raz chcem pripomenut ze sa bavime o mladeznickych sv omsiach


Tak .... ONE
ja som sedel za stolom s Monikou Benovou a tiez som sa co to podozvedal o Europarlamente, poslancovani atd. Pridalo to nieco na mojej odbornosti? NIE.
Sedel si za stolom s chlapikom z Kanady...ok.Je to dalsi nazor, ale to neznamena, ze je to to jedine spravne.Cim sa jeho kompozicia priblizila k tej mladeznickej?

Akoze nepritiahnete? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Si clenom inej RKC?Hadam sa tento problem vztahuje na NAS VSETKYCH...
Hrame za jedno muzstvo alebo nie?
Ak zaceme rozdelovat katolikov na mladeznikov a nemladeznikov...a jedna strana bude hovorit o druhej, tak to bude velmi(!!!) smutne.
Oni si nepritiahnu ludi do kostola, oni zase ano... ??????????????????


Som rad ze sa sem PETO vyjadril...kedze sa tejto problematike venuje a pripravuje mladeznicky spevnik pravdepodobne vie o com hovori.
Dakujem za clanok priblizujuci tuto problematiku a hadam horucim mladeznikom otvori oci a uvedomia si, ze naozaj nie vsetky pesnicky su kazdych okolnosti VHODNE



tesi ma ze ste sa vyjadrili...no musim sa troska pousmiat.iste.sediet za stolom s niekym vyznamnym...no predpokladam ze tym pojmom "sediet za stolom" one nemyslel len tuto spominanu cinnost(sediet)ale zahrna do tohto "vyroku" aj konverzaciu.to,ze vam to "sedenie za stolom"s monikou benovou neprinieslo nic este neznamena, ze one sa nic nove a uzitocne nedozvedel.niektorym taketo stretnutia daju mnoho, niektorym nic....s tym sa neda nic robit.

Ak zaceme rozdelovat katolikov na mladeznikov a nemladeznikov...a jedna strana bude hovorit o druhej, tak to bude velmi(!!!) smutne.
Oni si nepritiahnu ludi do kostola, oni zase ano... ??????????????????


-hmmmm....tak preco potom mame detske omse,mladeznicke omse,....?a na evanjelizacnych programoch,misiach,duch obnovach.....taktiez ide o rozdelovanie katolikov?
Rolling Eyes

a hadam horucim mladeznikom otvori oci a uvedomia si, ze naozaj nie vsetky pesnicky su kazdych okolnosti VHODNE

-a necitali ste kdesi v Pisme ,ze tych co nie su ani horuci ani studeni Pan vypluva z ust?...viem,ze mnohokrat "prilisny zapal" byva aj na skodu,clovek neposudzuje veci realne.ale vzdy je to lepsie ako ked si clovek zatvrdi srdce a zije podla pouciek.uvedomte si ze kazdy kto hra pri bohosluzbach ci modlitbach,spieva,pise ci vybera texty....atd. v prvom rade sluzi Bohu.to, ze vsetko ide dopredu-ano aj liturgia-to je fakt.alebo mi chcete tvrdit ze od stredoveku sa nic nezmenilo?
a ako sme uz viackrat spominali(ja,one..)-MLADEZNICKE OMSE,MLADEZNICKE!!!nik tu nehovori aby sa zacalo bezne spievat co koho napadne...(aj ked system "co koho napadne" nie je ani pri mladeznickych omsiach)

tak prosim,viaceri by sme si mohli otvorit oci Cool Exclamation
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinBako
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2006
Príspevky: 216
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 13:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Aeglos. Definujte pojem Detská omša, a Mládežnícka omša a podložte ho oficiálnymi dokumentami cirkvi. Ďakujem
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 13:23    Predmet: Odpovedať s citátom

aeglos napísal:


tesi ma ze ste sa vyjadrili...no musim sa troska pousmiat.iste.sediet za stolom s niekym vyznamnym...no predpokladam ze tym pojmom "sediet za stolom" one nemyslel len tuto spominanu cinnost(sediet)ale zahrna do tohto "vyroku" aj konverzaciu.to,ze vam to "sedenie za stolom"s monikou benovou neprinieslo nic este neznamena, ze one sa nic nove a uzitocne nedozvedel.niektorym taketo stretnutia daju mnoho, niektorym nic....s tym sa neda nic robit.

-a necitali ste kdesi v Pisme ,ze tych co nie su ani horuci ani studeni Pan vypluva z ust?...viem,ze mnohokrat "prilisny zapal" byva aj na skodu,clovek neposudzuje veci realne.ale vzdy je to lepsie ako ked si clovek zatvrdi srdce a zije podla pouciek.uvedomte si ze kazdy kto hra pri bohosluzbach ci modlitbach,spieva,pise ci vybera texty....atd. v prvom rade sluzi Bohu.to, ze vsetko ide dopredu-ano aj liturgia-to je fakt.alebo mi chcete tvrdit ze od stredoveku sa nic nezmenilo?
a ako sme uz viackrat spominali(ja,one..)-MLADEZNICKE OMSE,MLADEZNICKE!!!nik tu nehovori aby sa zacalo bezne spievat co koho napadne...(aj ked system "co koho napadne" nie je ani pri mladeznickych omsiach)

tak prosim,viaceri by sme si mohli otvorit oci Cool Exclamation


no vyborne....
ten stol som sponul v inom kontexte...ze sediet s niekym za stolom a konverzovat neznamena este vobec nic...To je ako stretnutie priatelov pri pive.Ak som hranicne zamerany len na urcitu oblast, nic mi to nemoze dat...
Takze asi aj keby sedel oproti ONE sam Bach a rozpraval o kantatach a choraloch, tak one si z toho zoberie to, ze Bach predostiera mladeznicke omse....

AEGLOS, neprekrucaj moje prispevky a nevytrhavaj len urcite vety...to robia jehovisti....takze pre istotu este raz!Rozdelovanie v tomto zmysle slova....one pisal uplne neosobne sposobom VY, vy nepritiahnete...a pritom problem je to vsetkych...

Citácia:
Akoze nepritiahnete?
Si clenom inej RKC?Hadam sa tento problem vztahuje na NAS VSETKYCH...
Hrame za jedno muzstvo alebo nie?
Ak zaceme rozdelovat katolikov na mladeznikov a nemladeznikov...a jedna strana bude hovorit o druhej, tak to bude velmi(!!!) smutne.
Oni si nepritiahnu ludi do kostola, oni zase ano... ??????????????????


Prestanme sa stale ohanat tou hrou a spevom na chvalu Boha. Ved hadam aj to musi mat urcite pravidla, nie?
Poucky?Jasne. Mame zakony, mame pravidla...a na co su?Aby sa urcil mantinel pripustnosti!!!Alebo plati stare zname, ze pravidla su na to aby sa porusovali?

No ved prave. Otvorte oci... Twisted Evil
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 13:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Milá Aeglos, sama si správne podotkla, že internetová komunikácia je iná ako komunikácia zoči voči. Práve preto je veľmi potrebné svoje myšlienky správne formulovať a predtým než odošlem príspevok si ho aj skontrolovať. Na druhej strane je dôležité prečítať si príspevok dôkladne a snažiť sa porozumieť čo chcel dotyčný prispievateľ vyjadriť.
Opäť sa mi zdá, že reaguješ na niečo, čo nebolo obsahom Gyorovho príspevku.

Napríklad Gyor nenapísal, že pri posedení s XY sa nič nedozvedel, ale že to nezvýšilo jeho odbornosť.

Ak som ho správne pochopil, snažil sa ďalej poopraviť v pohľad na vec v tom zmysle, aby sme sa snažili všetci a v tomto snažení sa nestavali proti sebe. To neznamená, že sa nemôžeme snažiť iným spôsobom.

Ak sa "horúcim mládežníkom" otvoria oči, neznamená to, že sa znich stanú chladní mládežníci, možu sa z nich stať horúci mládežníci s otvorenými očami Wink a to je oveľa lepšia kombinácia.

A súhlasím - otvorené oči by sme mali mať všetci - a dávať pozor, aby sme si nezatienili výhľad niečim nepodstatným.

Mimochodom, systém "čo koho napadne" sa používa pomerne bežne (žiaľ) vo všetkých formách, nielen v "mládežníckej"...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 13:54    Predmet: Odpovedať s citátom

sorry goyr ale uz si nemal s kym sediet Very Happy

Peto a to ze su to skladby aj protestnaskych autorov to len svadci aj ked nie primarne ale aspon tou troskou k nejakej tej ekumene, ktora je aj RKC coraz viac chapana ako nieco potrebne.

a ked smebuz toho Bacha spominali, bol protestant a predsa napisal omse, ktore bez problemov mozu zazniet, bez problomov nemyslim interpretacnu zlozku ale princip, co som chcel vlastne tym povedat, ze piesne ktore ja prezentujem su na baze toho isteho pisma, ktore citas aj ty, predpokladam. a najdi mi jednu piesen v spomenutych spevnikoch ktore hlasaju nejaky rozpol s ucenim RKC. Cakam a neviem sa dockat konkretnosti. Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 2 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.17 sekúnd