Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 173 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Znotovany mladeznicky spevnik.
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Znotovany mladeznicky spevnik. Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MartinBako
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2006
Príspevky: 216
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkedy sa tu riešia nejaké konfesijné problémy????????????
Doposiaľ som si tu nič o tom nevšimol....
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
1. vecinu piesní, ktoré mladí spievaju pri sv. omsiach zlozili hudobnici inych vierovyznani ako rimskokatolicke a teda texty nie sú celkom v súlade s urcitym ucenim Rimskokatolickej cirkvi!
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:11    Predmet: Odpovedať s citátom

podotykam ze hore uvedena citacia nie je moja

ps. sorry admin za kratke prispevky.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:15    Predmet: Odpovedať s citátom

prepacte ale...na jednej strane-budme opatrni co piseme a na strane druhej..citate si to co ste napisali vy?..prepacte, ze znova vytiahnem vas citat,ale ked hlodite take perly tak mi to neda...."Prestanme sa stale ohanat tou hrou a spevom na chvalu Boha."- k tomuto neni co dodat..nehnevajte sa,skutocne..
ale pomaly mi dochadza s kym mam docinenia...
a k tomu ze citaty z kontextu vytahuju len jehovisti...to budem kopirovat cely prispevok?uvadzam to preto, aby ste vedeli na co KONKRETNE REAGUJEM.chcete konkretnost ci nie? Rolling Eyes
na zaver uz len par slov moji drahi...znova opakujem,mozno by to zoci -voci bolo ine a mozno este dramatickejsie...kto vie.ale vo viacerych prispevkoch boli uvadzane veci, ktore mozu urazat a nepravom.(uz cakam kto mi napise"prosim konkretizujme"-len teraz neviem ci mozem aby som nevytahovala citaty z kontextu...)tak si to cele este raz prejdite,troska sa zamyslite a pri vasej vysokej odbornosti a neunavnom studiu ci tuzbe po poznani sa skuste (aspon pred sebou)trosicka pokorit a povedat si tak tu som napisal ozaj hlupost..mozno ziadam vela-skutocne nepotrebujem vidiet vase reakcie ci prispevky, ide skor o istu sebareflexiu.
mozno keby som vas poznala reagujem inak...z toho co pisete mam vsak zmiesane pocity..a z niektorych veci je mi dost nanic ked mam pravdu povedat....
takze tak....netrpezlivo ocakavam vase reakcie,ktore su pre mna v istom zmysle obohacujuce..len neviem ci sa mam nad istymi vecami smiat.. Very Happy ....a ci plakat.... Crying or Very sad Exclamation
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinBako
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 23. 08. 2006
Príspevky: 216
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

ja sa smejem, ale nad kým, to si dosadte sami.

Navrhujem sa vrátit k téme. Dakujem.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:22    Predmet: Odpovedať s citátom

joozi napísal:
aeglos, 100% súhlas so všetkým, čo píšeš. Teším sa, že si sa zapojila do diskusie a že ešte nie si znechutená a odvážne dávaš svoje názory. A že nejde naozaj len o teoretizovanie, ale že používaš pohľad vieryp...

Ale zdá sa, že aj to býva občas na tomto fóre "nepohodlné" a kto sa o to pokúša, veľmi ľahko sa stane terčom posmechu či nepriameho odsudzovania. A ak požaduje odpovede, nedostanú sa mu žiadne iné, len tie, že nevhodné príspevky budú zmazané... Tak veľa šťastia a odvahy Wink.



zda sa mi,ze sa tu na problemy pozera len z jednej strany..to je mi luto.som rada ze aspon ktosi trosicka pochopil o co mi islo...nikomu neberiem jeho znalosti a pod, iste by som sa mohla vela naucit od ostatnych prispievatelov(to nemyslim ironicky)...len sa mi nepaci ako to povedat aby som to vystihla...isty..."styl komunikacie"vdaka ze si zareagoval.a to ci este nie som znechutena...som istymi vecami prekvapena...ale stale dufam,ze ide o nedorozumenia... Wink
BTZ+
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aeglos
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 03. 2007
Príspevky: 8
Bydlisko: PB

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:26    Predmet: Odpovedať s citátom

mbako napísal:
ja sa smejem, ale nad kým, to si dosadte sami.

Navrhujem sa vrátit k téme. Dakujem.


jj..dobre vravis...viaceri sa smeju..ale nad kym,to si dosadte sami.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:35    Predmet: Odpovedať s citátom

aeglos napísal:
prepacte ale...na jednej strane-budme opatrni co piseme a na strane druhej..citate si to co ste napisali vy?..prepacte, ze znova vytiahnem vas citat,ale ked hlodite take perly tak mi to neda...."Prestanme sa stale ohanat tou hrou a spevom na chvalu Boha."- k tomuto neni co dodat..nehnevajte sa,skutocne..
ale pomaly mi dochadza s kym mam docinenia...
a k tomu ze citaty z kontextu vytahuju len jehovisti...to budem kopirovat cely prispevok?uvadzam to preto, aby ste vedeli na co KONKRETNE REAGUJEM.chcete konkretnost ci nie? Rolling Eyes
na zaver uz len par slov moji drahi...znova opakujem,mozno by to zoci -voci bolo ine a mozno este dramatickejsie...kto vie.ale vo viacerych prispevkoch boli uvadzane veci, ktore mozu urazat a nepravom.(uz cakam kto mi napise"prosim konkretizujme"-len teraz neviem ci mozem aby som nevytahovala citaty z kontextu...)tak si to cele este raz prejdite,troska sa zamyslite a pri vasej vysokej odbornosti a neunavnom studiu ci tuzbe po poznani sa skuste (aspon pred sebou)trosicka pokorit a povedat si tak tu som napisal ozaj hlupost..mozno ziadam vela-skutocne nepotrebujem vidiet vase reakcie ci prispevky, ide skor o istu sebareflexiu.
mozno keby som vas poznala reagujem inak...z toho co pisete mam vsak zmiesane pocity..a z niektorych veci je mi dost nanic ked mam pravdu povedat....
takze tak....netrpezlivo ocakavam vase reakcie,ktore su pre mna v istom zmysle obohacujuce..len neviem ci sa mam nad istymi vecami smiat.. Very Happy ....a ci plakat.... Crying or Very sad Exclamation


Tak tu bude najlepsie asi zacitovat cely prispevok Very Happy

1. Prestanme sa stale ohanat tou hrou a spevom na chvalu Boha.
Tak toto sme tu uz rozoberali a vieme ako je to mienene...
Ak Vam dochadza s kym mate docinenia, rad sa nieco o sebe dozviem.

2. To ze citujete len casti mi nevadi..je to pochopitelne. Ale vy zaujmete stanovisko len k tej vytrhnutej vete a nie k celemu kontextu. O tom uz pisal aj Cantor Marek.

3. Ad moja vysoka odbornost. Question
Tak o tej neviem, teda aspon nie v tejto oblasti. Ak ste si citali toto forum, pisal som a nie raz, ze som profesionalny amater resp. AMATER. Ale zase na druhej strane, co to viem a zakladne dokumenty nasho problemu som si tiez "pozrel"... Ak nieco napisem, je to z praxe a pohlad z mojho zorneho uhla. Iste asi je to uhol ostry a mozete povedat ze asi nemam rozhlad...

4. pokora, sebareflexia....tak naozaj neviem. Alebo si tu mozeme vyjadrit svoj nazor, alebo rozdelme forum na dve casti.
Jedna bude pisat len svoje a druha to svoje.

Pravdu povediac, mne je zo smerovania toho co tu citam do smiechu ale to co je realne, je skor smutne.

Na zaver by som Vas chcel pekne a zdvorilo poprosit aby ste nehladali urazky tam kde niesu...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:44    Predmet: Odpovedať s citátom

navrhujem zmenit temu, zacat temou napriklad
strajk kantorov, (na datume sa dohodneme) teraz tie strajky letia, a navyse sa tu vsetci zhodneme pri pomysleni na to ako je nasa praca cenena a navyse, nebudeme sa hadat Very Happy Very Happy Very Happy majte sa krasne
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MatusCigan
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 02. 2007
Príspevky: 269
Bydlisko: Bratislava / Londyn

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 14:49    Predmet: Odpovedať s citátom

One pravdu mas.... Very Happy
Len este by sme mali zriadit odborovu organizaciu... Laughing

PS
No, zial aj s tou placou sa tu nie vsetci zhodneme... Cool
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail MSN Messenger ICQ
Maria
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 11. 2006
Príspevky: 106
Bydlisko: Kosicka Arcidieceza

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujimave nazory. Nebudem sa k nim vyjadrovat, lebo aj tak by som tym nic nevyriesila. Dakujem vsetkym ktori mi napisali nazvy mladeznickych spevnikov a uz sa velmi tesim na Celoslovensky Mladeznicky Spevnik, ktory predpokladam ze bude obsahovat ''vhodne mladeznicke piesne'' na mladeznicke sv. omse. Len dufam ze bude ozaj dokonceny, lebo koli akemu-kolvek dovodu sa jeho vydanie oddialuje a oddialuje. Zacinam pochybovat ze sa na nom vobec pracuje!!! Ale je to zial typicke pre nas narod - preco ked sa povie urcity datum vydania tak sa to neberie seriozne a nevyda sa spevnik kedy je planovany??? Sorry, nechcem tu nikoho urazit, ale slovo robi cloveka!

Maria z vychodu Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 15:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Len na okraj - Bach napísal iba jednu omšu, a tá je skôr koncertantná ako liturgická a veeeľmi ťažko dnes použiteľná, keďže sama trvá vyše 100 min. čistého času.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 16:55    Predmet: Odpovedať s citátom

cantor_marek napísal:
Len na okraj - Bach napísal iba jednu omšu, a tá je skôr koncertantná ako liturgická a veeeľmi ťažko dnes použiteľná, keďže sama trvá vyše 100 min. čistého času.


ty si na tom dost zle len tak naokraj ak tvrdis ze bach napisal jednu omsu:
omsa h mol

kratke omse alebo missa brevis F dur, A dur, g mol, G dur

sanctus: C dur, D dur, d mol, G dur, D dur
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
ktore bez problemov mozu zazniet, bez problomov nemyslim interpretacnu zlozku ale princip


citaj pozorne cantor marek
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 27 03, 2007, 17:14    Predmet: Odpovedať s citátom

one napísal:
ty si na tom dost zle ...

Aj keby si mal pravdu tak neviem prečo by to malo znamenať, že som na tom zle. Very Happy Tebou menované omše sú luteránske (obsahujú iba časti Kyrie a Gloria)... katolícka je iba omša Hmoll, ktorú som spomínal.

Čítam pozorne. Interpretačné hľadisko je jedna vec. Aj keby sa našli interpreti, ktorí by to boli ochotní a schopní uviesť, ťažko by sa našiel kňaz, ktorý by s tým súhlasil a aj keby sa našiel, liturgom by sa to nepáčilo. Táto omša nebola ani za Bachovho života zrealizovaná.


Naposledy upravil MarekKlein dňa 27 03, 2007, 17:20, celkovo upravené 2 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 3 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.13 sekúnd