Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 458 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Znotovany mladeznicky spevnik.
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Znotovany mladeznicky spevnik. Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Maria
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 11. 2006
Príspevky: 106
Bydlisko: Kosicka Arcidieceza

PríspevokZaslal: 17 03, 2007, 22:44    Predmet: Znotovany mladeznicky spevnik. Odpovedať s citátom

Ahojte priatelia, vie mi niekto poradit nejaky znotovany spevnik s mladeznickymi piesnami? Viem ze na Celoslovenskom Mladeznickom Spevniku sa v sucastnosti pracuje, ale zaujma ma ci poznate nejake znotovane spevniky ktore pouzivate a ste s nimi spokojni?

Dakujem. Maria z vychodu Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
matt
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 14. 03. 2007
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 17 03, 2007, 22:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj, no takych spevnikov je viacero...ale taky znamy aj po Slovensku (myslim), že je spevnik, ktory sa vola Spievatko
...mal by sa dat bezne zohnat, ale kde prsne neviem, ale mozem zistit Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Maria
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 01. 11. 2006
Príspevky: 106
Bydlisko: Kosicka Arcidieceza

PríspevokZaslal: 17 03, 2007, 23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj Matt, budem Ti vdacna ak mi zistis kde sa da tento spevnik zakupit. Poznam stranku www.spievatko.sk, ale tam su len piesne s akordami a niesu znotovane. Myslim ze na spievatko.sk moze ktokolvek pridat piesne, takze mam skusenosti s tym ze su v niektorych piesnach zle akordy...

Maria z vychodu Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 19 03, 2007, 10:17    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj maria ak hladas spevnik tak sa obrat na spolocenstvo riekazivota(podolinec redemptoristi) oni vydavaju spevniky.:NECHAJ RIEKU TIECT, DO KRALA ZBLAZNENY, LASKOU ZLOMENY.
PS momentalne pracujem na jednom velkom spevniku ktory bude obsahovtat(vratane obsahu spomenutych spebnikov) okolo 60 znotovanych mladeznickych piesni ale na tento si budes musiet pockat. Smile


KEBYZE SU PROBLEMI OBRAT SA NA MNA
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Vladimír Kopec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 20. 09. 2005
Príspevky: 265
Bydlisko: Oponice

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 8:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Rad by som sa vyjadril k tejto teme, nakolko pisem o nej diplomovku. Nie vsetky mladeznicke piesne su vhodne na liturgické slavenia. Uvadzane spevniky neobsahuju vzdy len piesne k liturgii. Ak by bol zaujem o blizsie definovanie toho, co ano a co nie, ozvite sa.Vlado
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

hi vlado, nehadam sa stebou ci liturgicke alebo nie ale bud konkretny, ktore su podla teba neliturgicke.
podla mna kazda z pieseni v liturgii miesto ma.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

one napísal:
podla mna kazda z pieseni v liturgii miesto ma.

Ale kdeze! Liturgia nie je holubnik, posedenie pri taboraku ci gospelovy koncert. Piesen, ak chce byt pouzivana napr. v omsi, musi splnat zakladne poziadavky uvedene v Musicam sacram a Vseobecnych smerniciach Rimskeho misala.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 13:14    Predmet: Odpovedať s citátom

liturgia je oslava Boha, v prvom rade.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 13:15    Predmet: Odpovedať s citátom

a nemas celkom pravdu, cakam na konkretnu piesen
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 13:18    Predmet: Odpovedať s citátom

pardon za tykanie, to uz tak automaticky Very Happy
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 13:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ale sak ja som o nijakom taboraku nehovoril, ani o koncrte
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Mily One alias Peter,
ako administrator Vas prosim, aby ste si najprv premysleli, o com chcete pisat a pokial je to mozne, aby ste suhrnne napisali radsej jeden dlhsi prispevok ako desat 5-slovnych. Vdaka.


Ano, liturgia je oslavou Boha. Oslavou Boha mozu byt aj aktivity mimo liturgie, napr. nejaky ten taborak ci gospelovy koncert. Liturgia je vsak oslavou Boha, ktora ma nejake pravidla (tie sa vyvijali po starocia), ci sa Vam to hodi alebo nie.

Mladeznici, ktori maju problem pochopit, ze niektore piesne sa do omse nehodia, tym len ukazuju, ze sa doposial omsi nenaucili hlbsie rozumiet, chyba im liturgicka formacia atd. Mozno o nu dokonca nemaju zaujem. V takom pripade by bolo lepsie, keby hrali a spievali radsej inde, nie pri bohosluzbe.

Prispevok o 13:15 je adresovany mne?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 22 03, 2007, 14:09    Predmet: Odpovedať s citátom

a kto lepsie prenikol do liturgie ak nie oni, azda ti mladi co stoja vonku pred kostolom cez liturgiu? a myslim si ze liturgia sa vyvyja dokazom su omse mladych so sv. Otcom. Ake piesne sa tam podla Vas hraju?

ps.m. sch. trnavsky je moja srdcovka tak ako gregorian

ok posnazim, a beriem na vedomie
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarekKlein
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 22. 09. 2006
Príspevky: 524
Bydlisko: Košice

PríspevokZaslal: 25 03, 2007, 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

one napísal:
a kto lepsie prenikol do liturgie ak nie oni, azda ti mladi co stoja vonku pred kostolom cez liturgiu?

Do liturgie určite viac prenikli napr. tí, ktorí ju usilovne študujú a venujú sa jej niekedy aj desaťročia...

one napísal:
a myslim si ze liturgia sa vyvyja dokazom su omse mladych so sv. Otcom. Ake piesne sa tam podla Vas hraju?

V liturgii ide v prvom rade o texty, teda to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho. Texty na takéto liturgie sú určite veľmi starostlivo vyberané a zvažované... Okrem toho, to čo sa hodí do jednej omše, nemusí sa hodiť do inej, takže neplatí ani to, že ak to bolo dobré na pápežskej liturgii, musí to byť vhodné aj inde.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
one
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 19. 03. 2007
Príspevky: 17
Bydlisko: humenne

PríspevokZaslal: 26 03, 2007, 10:48    Predmet: Odpovedať s citátom

nechapem. ja vobec nehovorim ze piesne s vianocnymi textami sa maju spievat vo velkonocnim obdobi. a suhlasim ze v liturgii ide o vela a mne osobne na nej zalezi aby bola co najliturgickejsia, ale podla mojho nazoru ide hlavne o preniknutie srdcom a nie nejakymi pouckami.
dufam ze je vetkym jasne ze je rec o mladeznickych omsiach a nie o "normalnych" sv. omsiach, v tomto pripade, som aj ja za "klasiku"

ps. velkym zdrojom textov mladeznickych piesni je prave Sv.pismo ak nie rovno citacie. Pytam sa co je liturgickejsie, (spev skovranka slavika k tomu pekna muzika)?

Citácia:
to, že na omšiach so sv. Otcom zaznejú tzv. mládežnícke piesne je dôkazom takmer ničoho.


to je akoby sv. otec robil veci ktore su dokazom nicoho, prazdnych gest. som pohorseny!![/quote]
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Nová duchovná pieseň - mládežnícka hudba Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalší
Strana 1 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.25 sekúnd