Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 605 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Kostol Božieho Milosrdenstva Krakov
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Kostol Božieho Milosrdenstva Krakov
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
peterprielomek
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 26. 07. 2008
Príspevky: 98
Bydlisko: Oravská Jasenica 393

PríspevokZaslal: 14 06, 2011, 6:53    Predmet: Kostol Božieho Milosrdenstva Krakov Odpovedať s citátom

Teraz v nedeľu sme boli s manželkou v kostole Božieho Milosrdenstva v Krakove. Pekný, veľký, nový, ešte nie celkom dokončený chrám, pri vstupe je pod sklom zaliaty kameň z Golgoty, pekné okolie, celkom dobrý námet na nedeľný výlet. Ako vždy som skoro hneď utekal na chór obzrieť si organ. Trochu som bol rozladený z toho, že tam je namiesto píšťalového digitálny organ typ Content D4330, akustický pohon mu robili dva 120W dvojpásmové komplety Yamaha. Škoda len, že som ho nepočul hrať, no podľa netu majú tieto organy cdz /celkom dobrý zvuk/. Tak zatiaľ toľko.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
juraj zajko
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 08. 03. 2007
Príspevky: 64
Bydlisko: Tlmače

PríspevokZaslal: 14 06, 2011, 10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď som tam bol na púti rádia Lumen, tak pri hlavnom vchode do baziliky som videl pokladničku s nápisom ZBIERKA NA ORGANY (po poľsky samozrejme). Tak podľa mňa chystajú nejakú novostavbu píšťalového, aspoň tak typujem. Priestor veliký, akustika dobrá- na to, že to je novostavba, je tam až veľmi dobrá akustika.
Spomínaný digitál som už počul v akcii- nič moc, umelina, proste digitál... Určite by si zaslúžili niečo poriadne.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 14 06, 2011, 18:44    Predmet: Odpovedať s citátom

juraj zajko napísal:
Keď som tam bol na púti rádia Lumen, tak pri hlavnom vchode do baziliky som videl pokladničku s nápisom ZBIERKA NA ORGANY (po poľsky samozrejme). Tak podľa mňa chystajú nejakú novostavbu píšťalového, aspoň tak typujem. Priestor veliký, akustika dobrá- na to, že to je novostavba, je tam až veľmi dobrá akustika.
Spomínaný digitál som už počul v akcii- nič moc, umelina, proste digitál... Určite by si zaslúžili niečo poriadne.



alebo chcú nový digiál Cool
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mlamanec
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 11. 2008
Príspevky: 42
Bydlisko: Osikov

PríspevokZaslal: 14 06, 2011, 21:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Bol som v Krakowe na púti, samozrejme na hlavnej omši hral orchester, na ostatných digitál v bazilike. Zvuk nič moc ale akustika perfektná a to strop vo veľkej bazilike je drevený!!! Ale keď som tam bol, tak ešte tá zbierka nebola Very Happy, lebo robili VITRÁŽE Evil or Very Mad . Mimochodom digitál je aj v pôvodnej kaplnke Matky milosrdenstva, ale ten má zvuk omnoho lepší ako digitál vo veľkej bazilike.
_________________
Maximilián Lamanec, organista vo farskom kostole sv. Michala archanjela v Osikove
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 15 06, 2011, 18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

S časti to moze byt aj zvukovou aparaturov. Do mensieho priestoru stacia HiFi komponenty a tie hraju krajsie nez systemy pre PA an vecsie priestory.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.21 sekúnd