Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 489 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Rockové omše
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Rockové omše
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 23 07, 2011, 8:46    Predmet: Rockové omše Odpovedať s citátom

Vážený kolegovia, aký je váš názor na rockové omše:
http://www.youtube.com/watch?v=JaInNvTnunw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=egbnwbecd0U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hzmwyVwqflk&feature=related
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 23 07, 2011, 13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Na intraku v Kosiciach sme to mali uz pred 4-5 rokmi raz do mesiaca... Na zaciatku sa mi to pacilo ale po case to ma pomaly preslo. Ano pritiahne to veľa mladých (tam to bolo asi 400-500, b ezne na omsu chodili tak 30-100ludi), ale nie stale su piesne uplne textovo vhodne a hodnotne skor naopak... Osobne sa mi velmi nepaci ak sa nahradzaju napevy s LS najme pri Otcenas, Sanktus a usi mi trhalo ked som pocul zalm "Pan je moj pastier" v rokovom podami an napev nejakej modernej piesne (presne nepametam), normalne sa mi jezili chlpy na chrbte...
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 23 07, 2011, 13:43    Predmet: RE Odpovedať s citátom

djmayo napísal:
Na intraku v Kosiciach sme to mali uz pred 4-5 rokmi raz do mesiaca... Na zaciatku sa mi to pacilo ale po case to ma pomaly preslo. Ano pritiahne to veľa mladých (tam to bolo asi 400-500, b ezne na omsu chodili tak 30-100ludi), ale nie stale su piesne uplne textovo vhodne a hodnotne skor naopak... Osobne sa mi velmi nepaci ak sa nahradzaju napevy s LS najme pri Otcenas, Sanktus a usi mi trhalo ked som pocul zalm "Pan je moj pastier" v rokovom podami an napev nejakej modernej piesne (presne nepametam), normalne sa mi jezili chlpy na chrbte...


Také profánne skladby narušujú liturgiu a porušujú liturgické dokumenty a smernice. Neviem, prečo sa o to nikto kompetentný nestará.

P.S. počul a zažil som aj agresívnejšie a hlučnejšie rockové omše ako sú na nahrávke.
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 23 07, 2011, 16:00    Predmet: Odpovedať s citátom

"K dobré bohoslužbě patří dobrá muzika..." To hovorí za všetko. Vrátane sugestívne redaktorského komentára, ktorý toho o liturgii zrejme veľa nevie.

Môj záver: Chvályhodné hudobnozáujmové a evanjelizačné aktivity. Žiaľ, spájané so samotnou liturgiou. Mrzí ma, že časť kléru nedokáže realizovať tieto dve veci - liturgiu a gospelovú hudbu - každú zvlášť.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
dankajakubcova
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 10. 02. 2007
Príspevky: 107
Bydlisko: Pohorelá

PríspevokZaslal: 29 07, 2011, 18:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Som asi nepredstaviteľne staromódna, ale n i k d y by som také niečo nechcela zažiť v realite.
Akosi sa mi z toho stratila samotná podstata slávenia - Pán. A mala som vždy pocit, že on nemal rád takýto hluk ...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JurajHruby
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 05. 2007
Príspevky: 50
Bydlisko: Uherský Brod 2130, Morava, CZ

PríspevokZaslal: 30 07, 2011, 22:43    Predmet: rocková mše? Odpovedať s citátom

Zatím jsem v takovém, možná "nepokorném" stavu, že kdybych v neděli neměl na výběr a byla by k dispozici jen tato mše, nešel bych na ni Sad
Už to označení "rocková" je chybné a upozorňuje víc na SEBE... Co je to rocková mše? Středem pozornosti je tu KDO? Pro někoho asi zajímavé spestření, koncert.
Uplně souhlasím s panem Rastislavem i Jakdankou. jh
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
TS
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 16. 08. 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: horná dolná

PríspevokZaslal: 01 08, 2011, 15:00    Predmet: zaujímavá diskusia Odpovedať s citátom

[ovka.[/b]

Naposledy upravil TS dňa 10 02, 2012, 19:55, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JurajHruby
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 21. 05. 2007
Príspevky: 50
Bydlisko: Uherský Brod 2130, Morava, CZ

PríspevokZaslal: 01 08, 2011, 22:23    Predmet: Odpovedať s citátom

No, je to váš názor, TS.
Já jsem řekl svůj... Vycházím z toho, že hudba při liturgii má být mj. posvátná, bez světských vlivů. Rock ale v žádném případě tyto kořeny nemá. A to, co se líbí nebo nelíbí, nemůže být měřítkem, už vůbec ne v hudbě, která se má provozovat při liturgii. V mém názoru by na tom ani dlouhé vlasy interpretů nic nezměnily, pokud myslíte, že to mělo nejaký větší vliv na kvalitu Wink
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 02 08, 2011, 7:59    Predmet: Re: zaujímavá diskusia Odpovedať s citátom

TS napísal:

Čo sa týka rockových omší, predpokladám, že nikto z Vás na tej omši nebol a na základe reportáže idete posudzovať ich kvalitu.


Zlý predpoklad.
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TS
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 16. 08. 2009
Príspevky: 58
Bydlisko: horná dolná

PríspevokZaslal: 02 08, 2011, 11:10    Predmet: Odpovedať s citátom

ši?

Naposledy upravil TS dňa 10 02, 2012, 19:55, celkovo upravené 1 krát
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
marek.v
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 11. 06. 2007
Príspevky: 140
Bydlisko: Skalica

PríspevokZaslal: 02 08, 2011, 13:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to úplne choré. Dnes je sú to rockové omše a o chvílu budú snáď aj TECHNOOMŠE a aj to určitá skupina schváli a bude tvrdiť ako je to v poriadku.. Ešte vymeňte kostolné priestory za zimný štadion, keď Vám je všetko "staromódne" a nepostačujúce.... Sad
_________________
Marek Vyskoč, Farnosť sv. Michala archanjela Skalica
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Bismarck
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 03. 01. 2008
Príspevky: 289

PríspevokZaslal: 02 08, 2011, 20:48    Predmet: Re: zaujímavá diskusia Odpovedať s citátom

TS napísal:
Bismarck napísal:
TS napísal:

Čo sa týka rockových omší, predpokladám, že nikto z Vás na tej omši nebol a na základe reportáže idete posudzovať ich kvalitu.


Zlý predpoklad.


Bismarck, kde bol problém na tejto Tvrdošínskej omši?



Problém je v celej podstate takej omše. (Ináč nemyslel som konkrétne "Tvrdošínsku omšu"). Ako už bolo povedané, už názov rocková omša evokuje: To nie je iba taká obyčajná ,tradičná, "zastaralá" omša, ale to je "NAŠA", nová v rockovom štýle. Je to jasné nepochopenie liturgie a je to výzva pre priaznivcov hudobného štýlu, aby si prišli vypočuť rockové prevedenie a táto výzva je pozvánkou na koncert, kde je stredobodom rock a nie liturgia.
Ďalší problém vidím v priestorovej, koncertnej orientácii "skupiny". Aj na videách je totožná s vystúpením rockovej kapely, pričom orientácia nie je na obetný stôl, ktorý je stredobodom, ani na svätostánok, ale smerom k publiku. To je jasný profánny prvok a ide o kontakt publika a vystupujúcich, ktorí často clonia výhľadu na oltár.
Zažil som dokonca až takú situáciu,že bolo málo miesta pre bicie, tak riešenie bolo jednoduché: posunúť obetný stôl nabok aby nezavadzal bicím!
Ešte mnoho zaujímavých prvkov ako napríklad slnečné okuliare v tmavom kostole s umelým osvetlením, nadmerný hluk dosahujúci prah bolesti a podobne.
_________________
Michal Bisaha-exorganista
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Notový materiál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.11 sekúnd