Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 306 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Požehnanie Domu nádeje
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame?

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Požehnanie Domu nádeje
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 25 08, 2011, 21:21    Predmet: Požehnanie Domu nádeje Odpovedať s citátom

Zdravím.
V Nedelu mame požehnanie Domu nádeje (domu smutku). Ak ma niekto s tymto skusenost mohli by ste mi prosim potradit co by bolo vhodne tam zaspievat? Resp spieva sa tam vobec nieco? Podla mna by bolo vhodne na zaciatku a konci pozehnania nieco zaspievat. Len teraz spekulujem ci niejaku za zosnulych alebo z velkonocných napr. 194 alebo taku vseobecni 118.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 25 08, 2011, 22:36    Predmet: Re: Požehnanie Domu nádeje Odpovedať s citátom

djmayo napísal:
Zdravím.
V Nedelu mame požehnanie Domu nádeje (domu smutku). Ak ma niekto s tymto skusenost mohli by ste mi prosim potradit co by bolo vhodne tam zaspievat? Resp spieva sa tam vobec nieco? Podla mna by bolo vhodne na zaciatku a konci pozehnania nieco zaspievat. Len teraz spekulujem ci niejaku za zosnulych alebo z velkonocných napr. 194 alebo taku vseobecni 118.
kolega z vedlajšej dedine to mal a jediné čo si pamätám viem že spievali K nebesiam dnes zaleť pieseň
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 27 08, 2011, 17:01    Predmet: Odpovedať s citátom

treba si pozriet Benedikcional, ci tam nejake spevy su, alebo sa poradit s knazom...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinR
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 16. 04. 2010
Príspevky: 28
Bydlisko: Špačince

PríspevokZaslal: 28 08, 2011, 13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

V Benedikcionáli som nič nenašiel, ale požehnanie Domu nádeje je v knihe Požehnania (SSV,2009) a píše sa tam takto : Pred obradom požehnania je pieseň zádušná a na záver je napísané vhodná pieseň. Inak ja osobne si myslím, že aj spomínaná 194-ka nie je najhorší výber. Ak má niekto lepší nápad, nech napíše...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 28 08, 2011, 14:31    Predmet: Odpovedať s citátom

MartinR napísal:
V Benedikcionáli som nič nenašiel, ale požehnanie Domu nádeje je v knihe Požehnania (SSV,2009) a píše sa tam takto : Pred obradom požehnania je pieseň zádušná a na záver je napísané vhodná pieseň. Inak ja osobne si myslím, že aj spomínaná 194-ka nie je najhorší výber. Ak má niekto lepší nápad, nech napíše...

mile, ze jedna vec ma 2 knihy...
presne toto mam najradsej...vhodna piesen... Very Happy Very Happy no ale ktora je ta vhodna uz nenapisu...

treba sa s knazom poradit...on je sef a podla toho sa potom zariadit, alebo navrhnut niektoru.... nakolko sa jedna (ponovom) o Dom nadeje, su na mieste aj piesne velkonocne, kde sa spomina prave ta nadej... ako v celom pohrebnom obrade...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
andrej
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 08. 2007
Príspevky: 675
Bydlisko: Vrable

PríspevokZaslal: 28 08, 2011, 16:25    Predmet: Odpovedať s citátom

neviem... nevidím problém ani spievať antifonu Circumdederunt me - Už ma obklúčili a taktiež by som hral 314 Trojičnú antifonu ešte napr. Ja som vzkriesenie a život, alebo čo tak vyskúšať pesničku 122 Pán Boh ktorý všetko stvoril
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
MarianFedor
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 15. 04. 2008
Príspevky: 426
Bydlisko: 48°46.16 22°5.1

PríspevokZaslal: 29 08, 2011, 12:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze nakoniec po vzajomnej dohode s knazmi som zaspieval Pie jesu pred pozehnanim (pokial sa ludia usadili a knazi si nasli miesto) a pocas pozehnavania JKS 194. Po pozehnani sa uz nespievalo lebo bola obhliadka a ludia sa mozali kade-tade, iny isli prec. Inac by tam podla mna na zaver bola vhodna aj piesen Salve regina Mater misericordiae. Samozrejme aj tie vami spomínané.
_________________
Elektrikár čo fušuje organistom do remesla vo Fekišovciach (okr. Sobrance), a Zavadke (okr. Michalovce)
http://ubrez.fara.sk/
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Prax - Čo hráme/spievame? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.15 sekúnd