Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 671 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Čo hrate na sv. primanie
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Čo hrate na sv. primanie
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
mSafo
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 17. 08. 2010
Príspevky: 78
Bydlisko: Nové Zámky

PríspevokZaslal: 06 10, 2011, 21:00    Predmet: Čo hrate na sv. primanie Odpovedať s citátom

Ahojte Smile chcem sa vas opytat ake piesne hrate na prijimanie. Prave som zacal aktivne hravat a dost mi dochádz perertoár Very Happy Very Happy ... pro sim poradte mi nejake Smile Dakujem .
Mam zatial : 267 270 278 283 288 291 296 299 300 303 282 295 297 . este raz vam dakujem Smile
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MartinPivka
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 02. 01. 2009
Príspevky: 390
Bydlisko: Považská Bystrica

PríspevokZaslal: 06 10, 2011, 21:32    Predmet: Re: Čo hrate na sv. primanie Odpovedať s citátom

mSafo napísal:
Ahojte Smile chcem sa vas opytat ake piesne hrate na prijimanie. Prave som zacal aktivne hravat a dost mi dochádz perertoár Very Happy Very Happy ... pro sim poradte mi nejake Smile Dakujem .
Mam zatial : 267 270 278 283 288 291 296 299 300 303 282 295 297 . este raz vam dakujem Smile

prakticky mozes ist piesne "ku sviatosti" postupne... aj ked niektore su vhodnejsie na gratiarum, resp. priamo k vylozenej sviatosti.
taktiez na comm. mozu byt rozne zalmy, antifony, gragorian, alebo len organova, resp. instrumentalna hudba...
_________________
Martin Pivka, organista v Považskej Bystrici
----------
Čo pokladali za posvätné generácie pred nami, ostáva posvätné a významné aj pre nás a toto nemožno len tak z ničoho nič navždy zabudnúť alebo sa stať škodlivým...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 08 10, 2011, 22:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolim si poopravit:

To, co je v JKS v kapitole piesni o Sviatosti oltarnej, nemozno pausalne pouzit na prijimanie. Len tie z nich, ktore hovoria o eucharistickom pokrme. V tomto smere su problematicke napr. piesen 283, neparne strofy v piesni 282, ciastocne piesen 299.

Tie piesne resp. strofy z tejto kapitoly, ktore nie su vhodne na prijimanie, su vhodne na adoraciu. Nie na gratiarum (ak sa mylim, dajte sem, prosim, priklady). Uz som to tu viackrat pisal: piesne o Kristovi su podla zmyslu samotneho liturgickeho ukonu vhodnejsie na prijimanie, nie ako dakovny chvalospev po prijimani.
_________________
doc. PaedDr. Rastislav Podpera, PhD., muzikológ, pedagóg, člen Hudobnej sekcie Liturgickej komisie KBS.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
PeterLoydl
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 06. 2009
Príspevky: 56
Bydlisko: Petržalka - Lúky

PríspevokZaslal: 09 10, 2011, 20:20    Predmet: Odpovedať s citátom

RastislavPodpera napísal:

Tie piesne resp. strofy z tejto kapitoly, ktore nie su vhodne na prijimanie, su vhodne na adoraciu. Nie na gratiarum (ak sa mylim, dajte sem, prosim, priklady).


Menšia otázočka: JKS 268/1-3 - Chvála tebe, ó, Bože ? je to vhodné na communio alebo gratiarum?
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RastislavPodpera
administrátor portálu
administrátor portálu


Zaregistrovaný od: 18. 01. 2006
Príspevky: 235
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 09 10, 2011, 22:22    Predmet: JKS 268 Chvala tebe, o Boze Odpovedať s citátom

Dakujem za velmi dobry priklad. JKS 268 moze byt naozaj aj na gratiarum.

Spolocnym motivom vo vsetkych strofach je kajucnost, preto by som jej miesto videl hlavne v prvej casti Postneho obdobia. A konkretne takto:
communio: 1. a 2. strofa
gratiarum: 3. strofa, pripadne aj 1.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
MichalSykora
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 13 10, 2011, 14:30    Predmet: Re: Čo hrate na sv. primanie Odpovedať s citátom

mSafo napísal:
Ahojte Smile chcem sa vas opytat ake piesne hrate na prijimanie. Prave som zacal aktivne hravat a dost mi dochádz perertoár Very Happy Very Happy ... pro sim poradte mi nejake Smile Dakujem .
Mam zatial : 267 270 278 283 288 291 296 299 300 303 282 295 297 . este raz vam dakujem Smile


Mne, ked sa nejaka piesen zapaci, tak ju potom hram castejsie. Tak sa ju aj ludia naucia spievat. Vymenoval si dost vela tych piesni. Repertoar mas dobry, teraz dbaj na kvalitu.
_________________
Michal Sýkora, Kostol sv. Arnolda Janssena v Petržalke
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Rôzne témy - nezaradené Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd