Home
Úvodná stránka
Vyhľadávanie
Vyhľadávanie
Forums
Fórum
Your Account
Váš účet
Navigačné menu



Kto je online
Momentálne je 406 návštevník(ov) a 0 člen(ov) online.

Ste anonymný užívateľ. Môžete sa zdarma zaregistrovať tu


Fórum

organisti.sk :: Zobraziť tému - Priamy prenos - Jásová
FAQ
FAQ
Hľadať
Hľadať
Zoznam užívateľov
Zoznam užívateľov
užívateľské skupiny
užívateľské skupiny
Nastavenie
Nastavenie
Prihlásenie
Prihlásenie
Súkromné správy
Súkromné správy
Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy

odoslať novú tému   Odpovedať na tému
Priamy prenos - Jásová Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
MichalSykora
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 31. 10. 2007
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: 11 05, 2012, 13:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, tak. Organ ani gitara ani gregoriansky choral nie su sami o sebe posvatne. Ich hudba sa stava posvatnou, cim uzsie sa spaja s liturgickym ukonom. Ani atrapa pistaloveho organa - digital - sam o sebe neznesvacuje liturgiu, len si myslim, ze do kostola nepatri, lebo to je umelina. Takisto vsetky ostatne elektricke nastroje. Tie by som urcite neodporucal v liturgii.
_________________
Michal Sýkora, Kostol sv. Arnolda Janssena v Petržalke
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
ReneHumaj
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 06. 01. 2010
Príspevky: 292
Bydlisko: Nitrica

PríspevokZaslal: 12 05, 2012, 22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Ondrej77 napísal:
Rene napísal:
Pozrite si, keď sa dáva prijímanie do ruky:
http://www.youtube.com/watch?v=kHgCPzum3Z8
Ako mohol niekto niečo také ohavné dovoliť, ako dávať Ježiša Krista do nehodných rúk.
Ježiš Kristus pri poslednej večeri dával kúsky chleba apoštolom do úst, nie do rúk!


Mám na Teba otázku, kde si prišiel na to, že pri poslednej večeri dával Ježiš apoštolom chlieb do úst. Totižto, v Písme sa nič také nepíše. Navyše, podľa zvyklostí židov pri Pasche skôr usudzujem, že Ježiš dal apoštol chlieb i kalich ("vzal kalich s vínom") do rúk a nie do úst.

Čo sa týka prímania na ruku, jeho zákaz má jednu jedinú príčinu a to veľmi logickú. Aby sa zabránilo svätokrádežiam. Nedá mi nepovedať, že v niektorých krajinách je povolené. Osobne som zástancom možnosti rozhodnúť sa prijímať týmto spôsobom, ale kňazom by som dovolil položiť eucharistiu na ruku len tým ľuďom, ktorých osobne poznajú, hoci viem, že som mnou asi mnohí nebudete súhlasiť.
Tiež si ale myslím, že ak by sa aj tento spôsob prijímania u nás umožnil, využívalo by ho určite len málo ľudí. Napr., v 16. storočí (alebo 17., neviem presne) bolo v Uhorsku povolené laikom prijímať pod oboma spôsobmi, čo sa nakoniec zrušilo. Viete prečo? Pretože ľudia to nevyužívali, prijímali stále len hostiu.



To som čítal v knižke: Umučenie Pána Ježiša vo videniach blahoslavenej Anny Kataríny Emerichovej, kde sa píše:
strana: 47:
Ježiš Kristus vzal misku s nalámaným chlebom a vyriekol slová premenenia:
"Vezmite a jedzte: toto je moje telo, ktoré sa vydáva za vás."
pokračovanie str.: 48:
Keď chlieb vkladal do úst apoštolom, ktorí k nemu pristupovali po dvoch, videla som, ako Judášová tvár potemnela.
Kristovo telo prijal ako tretí. Pán mu položil chlieb na jazyk a pošepkal mu:
" To, čo chceš urobiť, urob čím skôr! "

http://www.dobrakniha.sk/aktual/knihy/ukaz.php?kod=105

Potom som nasiel aj tu:
http://sk.neu.gloria.tv/?media=113142

Ondrej77 napísal:


Podľa mňa nejde ani tak o znesvätenie liturgie, pretože to by bolo vtedy, ak by tam niekoho pohoršoval. Skôr by som poukazoval na to, že ak takýto zajac naklusá na prosby, tak to všetkých odpúta od toho, čo číta a budú sa sústrediť skôr naňho, čo nie je správne.


Ale to je znesvätenie, lebo nielen ja, ale aj mnohý ľudia sa na takých teátrach pohoršujú. Jedna pani mi povedala, aby som spísal petíciu a že ona bude prvá, čo sa podpíše.
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 13 05, 2012, 21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Na slávnosť Zoslania Svätého Ducha je priamy prenos z Trnavy,... Veľmi sa teším na fundované a konštruktívne pripomienky,...
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Rudolf Seman
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 12. 11. 2006
Príspevky: 236
Bydlisko: Sokoľany

PríspevokZaslal: 16 05, 2012, 17:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že tam nebude čo vytknúť, ak budete hrať Vy... Aspoň teda po hudobnej stránke to, verím, bude na požadovanej úrovni hodnej priameho prenosu...
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Peter Vymazal
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 25. 01. 2007
Príspevky: 1699
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: 18 05, 2012, 6:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Rudolf Seman napísal:
Myslím, že tam nebude čo vytknúť, ak budete hrať Vy... Aspoň teda po hudobnej stránke to, verím, bude na požadovanej úrovni hodnej priameho prenosu...


No, bol by som rád, keby Trnava medzi priamimi prenosmi "zažiarila" Smile
_________________
Peter Vymazal
www.organista.wbl.sk
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Jan Palenik
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 04. 07. 2006
Príspevky: 26
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

PríspevokZaslal: 24 05, 2012, 21:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Peter Vymazal napísal:
Rudolf Seman napísal:
Myslím, že tam nebude čo vytknúť, ak budete hrať Vy... Aspoň teda po hudobnej stránke to, verím, bude na požadovanej úrovni hodnej priameho prenosu...


No, bol by som rád, keby Trnava medzi priamimi prenosmi "zažiarila" Smile


Určite je chvályhodné keď sa snažíme dať Bohu to najlepšie, čo v nás je, ale myslím si, že "zažiariť" by v tomto prípade nemali konkrétni ľudia alebo mestá, ale Boh sám (alebo v prípade spomínaného priameho prenosu Duch Svätý). Či ?
_________________
Ján Páleník
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať E-mail Zobraziť autorove WWW stránky
JozefTimulak
zaregistrovaný užívateľ
zaregistrovaný užívateľ


Zaregistrovaný od: 28. 01. 2007
Príspevky: 810
Bydlisko: Čaňa

PríspevokZaslal: 25 05, 2012, 15:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jan Palenik napísal:
myslím si, že "zažiariť" by v tomto prípade nemali konkrétni ľudia alebo mestá, ale Boh sám (alebo v prípade spomínaného priameho prenosu Duch Svätý). Či ?

Pán Boh sa určite teší, ak jeho stvorenia žiaria pri Jeho oslave Wink.
_________________
Jozef Timuľák
Návrat hore
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky ICQ
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra organisti.sk » Mediálne prenosy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať novú správu do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na správu v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional -- Ported for PHP-Nuke by nukemods.com
organisti.sk
administrátori: Martin Bako - organy/organológia, Martin Puhovich - Spoločnosť priateľov organov, Rastislav Podpera - teória liturgickej hudby, Marek Klein, Matej Kubeš - technická správa serveru © 2005-2013.

Ad maiorem Dei gloriam!
Odber článkov: rss-091.xml, rss-092.xml, rss-20.xml or atom.xml
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. All Rights Reserved.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.18 sekúnd